Menu

Stanowisko XIII KZD nr 9/2000 ws. zasiłków rodzinnych, wychowawczych oraz zasiłków i świadczeń przedemerytalnych

XIII Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ „Solidarność” wyraża zdecydowany protest wobec rządowej propozycji zamrożenia waloryzacji zasiłków rodzinnych i wychowawczych, co obniżyłoby kwoty zasiłków dla milionów polskich dzieci.

Protestujemy także przeciwko propozycji ujednolicenia zasiłków przedemerytalnych na poziomie 130% zasiłku dla bezrobotnych. Spowodowałoby to obniżenie świadczeń dla bezrobotnych w powiatach zagrożonych strukturalnym bezrobociem. Zwracamy się do parlamentarzystów AWS o odrzucenie propozycji rządu i zachowanie zasiłków w dotychczasowej wysokości.

Zjazd zwraca się także do parlamentarzystów związkowych AWS o przygotowanie projektu nowelizacji ustawy o zatrudnieniu i przeciwdziałaniu bezrobociu, uwzględniającego przyznanie zasiłku przedemerytalnego w wysokości 160% bez żadnych warunków pracownikom zwalnianym z przyczyn zakładu pracy oraz bez ograniczenia zasiłkobiorcom możliwości uzyskania dochodów z pracy do wysokości połowy najniższego wynagrodzenia.

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.