Menu

XIII Bałtycki Festiwal Nauki

                                                


XIII Bałtycki Festiwal Nauki w Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Archiwum Państwowym w Gdańsku.

Archiwum Komisji Krajowej po raz pierwszy uczestniczyło w Bałtyckim Festiwalu Nauki, imprezie popularnonaukowej organizowanej przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz inne instytucje naszego regionu związane z nauką. Festiwal adresowany jest do szerokiego kręgu odbiorców, społeczeństwa Wybrzeża  i regionu, niezależnie od wieku i wykształcenia.

W ramach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki 19 i 21 maja  wygłoszone zostały referaty połączone z prezentacjami dotyczącymi Sierpnia 1980 r. w świetle zbiorów Archiwum Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Archiwum Państwowego w Gdańsku. W tych dniach goście zapoznali się ze specyfiką przechowywanych w Archiwum Komisji Krajowej oraz Archiwum Państwowym w Gdańsku archiwaliów i  muzealiów oraz poznali tajniki pracy archiwistów odwiedzając magazyny archiwalne oraz pracownie naukowe. 21 maja goście uczestniczyli w wycieczce z przewodnikiem Jarosławem Żurawińskim po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej.


Archiwum KK

back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.