Menu

Bez Polaków na podium, dominacja Holendrów w III etapie WSiO. II dzień "Solidarki" zakończony.

Gorące powietrze i rozgrzany asfalt dał się mocno we znaki kolarzom podczas III etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Swoje siły najlepiej rozłożyli Holendrzy, którzy zajęli wszystkie trzy miejsca na podium. Kolejno na mecie meldowali się Casper Van Uden (Team DSM), Coen Velmertfoort (VolkerWessels) i Nick Brabander (VolkerWessels). Nowym liderem klasyfikacji generalnej został pierwszy z nich - 19 letni Van Uden.

Wyścig zaczął się dość spokojnie, wszyscy jechali równym tempem i choć peleton mocno się rozciągnął, to nikt nie kwapił się do większych ataków. Widać było, że kolarze nie chcą przeforsowywać się na samym początku etapu, jadąc w mocnym popołudniowym słońcu. W końcu mieli do przejechania prawie 200 km. Po drodze mijali rozentuzjazmowanych kibiców, którzy chcieli zobaczyć kolarzy w pełnym pędzie. Jadąc trasą Koluszki-Sieradz co jakiś czas można było zobaczyć okolicznych mieszkańców z flagami Polski oraz transparentami z „Solidarycą”.

W połowie trasy trzech kolarzy oderwało się od głównej grupy, byli to Vitalii Novakovskyi z Eurocar Grawe, James Oram z BlackSpokeNZ oraz Joonas Kurtis z z Ampler. Jednak z biegiem czasu ich przewaga topniała, aż ponownie złączyli się z resztą stawki. Peleton trzymał się razem praktycznie do samej mety. Każda próba ucieczki była szybko tłamszona przez resztę zawodników. Dopiero przed samym końcem peleton rozerwał się kilka grup.

Wyścig w tym upale był niezwykle wycieńczający dla zawodników, nikt nie zdołał wyraźnie zaznaczyć swojej przewagi. Jednak to Holendrzy najlepiej rozegrali dzisiejszą trasę.

Przed nami III dzień wyścigu i ciężko przewidzieć kto może wygrać, rywalizacja jest niezwykle wyrównana, a żółta koszulka lidera wciąż zmienia swojego właściciela.

www.tysol.pl

back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.