Menu

Początek II dnia Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Czy Polak utrzyma prowadzenie?

Dziś w żółtej koszulce lidera wystartuje Alan Banaszek z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, który wczoraj wspiął się na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej wyścigu zajmując III i II miejsce kolejno w I i II etapie wyścigu. Chrapkę na pozycję numer jeden ma Holender Nick Brabander, który z kolei okazał się najszybszy w II etapie i pierwszy zameldował się na mecie w Płocku. Czy Polak obroni się na ziemi łódzkiej?

Dzisiejszy I etap rozpocznie się w Koluszkach pod Łodzią, a zakończy w Sieradzu na placu Wojewódzkim tuż przy siedzibie Urzędu Miasta. Meta w centrum miasta będzie niemałą atrakcją dla mieszkańców Sieradza i okolic. W końcu niecodziennie ma się okazję zobaczyć, jak wygląda duży, międzynarodowy wyścig kolarski, który w Polsce swoim rozmachem ustępuje tylko Tour de Pologne.

Czwartkowa trasa będzie o wiele dłuższa od wczorajszych odcinków. Kolarze będą musieli pokonać ponad 191 km. Ukształtowanie terenu jest dość proste, bez wzniesień i podjazdów, więc znów zapowiada się bardzo szybka i dynamiczna jazda pełna morderczych sprintów. Szczególnie emocjonująca zapowiada się rywalizacja Polaków i Holendrów z drużyny VolkerWessels CyclingTeam.

Początek I etapu o 14:15 w Koluszkach.

 

 

back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.