Znajdź nas

——————————————————————-

                       Adres

 

    Elbląg

  • ul. 1 Maja 2
  • 82-300 Elbląg

     Mapka dojazdu

 

    Kwidzyn   

ul. 11 Listopada 1

82-500 Kwidzyn

      Mapka dojazdu

——————————————————————–

         Godz. otwarcia biur:

 

Poniedziałek – Piątek                                                        8:0016:00

———————————————————————

Kontakt

Elbląg

Telefon: +48 55 641 58 85

email: elblag@solidarnosc.org.pl

 

Kwidzyn

Telefon: +48 55 645 64 46

email: solidarnosckwidzyn@wp.pl

——————————————————————–

Archiwa

Czym jest związek

Na całym świecie od ponad stu lat pracownicy zrzeszają się w związkach zawodowych by mieć wpływ na warunki pracy i płacę. Podobnie jak związki zawodowe w innych demokratycznych krajach Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność stara się pomagać pracownikom w prowadzeniu dialogu z pracodawcą. Pracownikom, którzy organizują się w związek zawodowy polskie prawo umożliwia szerokie możliwości działania. Im liczniejsza grupa pracowników organizuje się w związek zawodowy – tym większe są możliwości korzystania z przysługujących praw pracowniczych.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność powstał w wyniku protestu robotniczego w 1980 roku. Swoją działalność prowadzi na podstawie Konstytucji RP, Ustawy o związkach zawodowych oraz innych aktów prawnych regulujących stosunki pracownicze. Charakter, cele i strukturę NSZZ Solidarność określa jego statut.

Podstawowym celem działalności NSZZ Solidarność jest obrona praw, godności i interesów pracowników. Jeśli masz problemy z pracodawcą, jeśli łamane są Twoje prawa, jeśli nie otrzymujesz należnego wynagrodzenia za pracę, jeśli Twój zakład pracy jest zagrożony likwidacją, a Ty utratą zatrudnienia

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO ZWIĄZKU !

Bądźmy Solidarni nie tylko w sytuacjach trudnych, ale również wtedy, kiedy kłopoty szczęśliwie nas omijają. Razem możemy skuteczniej walczyć o poprawę bytu naszych rodzin, a w sytuacjach trudnych pomóc sobie i naszym kolegom z pracy.

Podstawową jednostką organizacyjną NSZZ Solidarność jest organizacja zakładowa zrzeszająca pracowników zatrudnionych w danym zakładzie pracy bez względu na zawód. Status organizacji zakładowej posiada również międzyzakładowa organizacja związkowa zrzeszająca członków związku zatrudnionych w miejscach pracy nie objętych działalnością zakładowej organizacji związkowej. Osoby, które nie mogą się zrzeszać w macierzystych zakładach pracy, mogą tworzyć organizacje związkowe przy terenowych strukturach związku. Zakładowa organizacja związkowa w miarę potrzeby tworzy niższe ogniwa, a w szczególności: organizacje wydziałowe (oddziałowe) i koła.

Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem NSZZ Solidarność, jeśli w Twoim zakładzie pracy nie działa jeszcze NSZZ Solidarność, z naszą pomocą możesz załóż zakładową organizację związkową. Aby uzyskać związkową pomoc organizacyjną, merytoryczną i prawną możesz skontaktować się z naszymi przedstawicielami w siedzibie Zarządu Regionu Elbląskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Lip   Wrz »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

P O L E C A M Y

!!! WAŻNE !!! od 4 maja Biuro Zarządu Regionu Elbląskiego będzie funkcjonowało od 8:00 -15:30, natomiast od 11 maja wznawia pracę Delegatura Biura Zarządu Regionu Elbląskiego w Kwidzynie