Rada KSOiW
Negocjacje prowadzone przez Krajową Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z rządem w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” były głównym tematem Nadzwyczajnej Rady KSOiW 5 kwietnia w Warszawie.
Członkowie Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przeanalizowali propozycje rządu.
Godz. 13.25- Adam Sosnowski z Regionu Częstochowskiego dołączył do głodujących.
Obecnie w strajku głodowym bierze udział 7 osób. Pięć w Krakowie, jedna w Olsztynie, jedna w Opolu.
W związku z pojawiającymi się sprzecznymi komunikatami medialnymi dotyczącymi ograniczeń stawianych postulatów, powtarzamy - są one niezmienne!
Nasze oczekiwania dotyczą wzrostu płac wszystkich pracowników pedagogicznych w wysokości 15 % od 1 stycznia br. Koniecznym warunkiem jest podniesienie o 15 % kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej państwa obowiązującej na dzień 31 grudnia 2018 roku. W piśmie skierowanym do Pani Premier Beaty Szydło przedstawiany jest również nasz postulat związany ze zmianą systemu wynagradzania nauczycieli zawierający wzrost o kolejne 15% od stycznia 2020 roku.
Szesnasty dzień protestu i drugi dzień strajku głodowego w siedzibie Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Jesteśmy nieugięci w swej postawie, choć zmęczeni. Niektórzy z nas są tutaj od 16 dni. Inni dzielnie nas wspierają systematycznie dołączając do protestu. Jesteśmy świadomi jak silne emocje przeżywacie w swoich miejscach pracy i w jak trudnym znaleźliście się położeniu. Niech nasz protest będzie silnym argumentem w trakcie rozmów z koleżankami i kolegami.
Oświatowa Solidarność planuje rozpocząć w poniedziałek około południa protest głodowy w budynku Kuratorium Oświaty w Krakowie. Nauczyciele od 11 marca prowadzą tu akcję okupacyjną. Chcą, aby rząd spełnił ich postulaty, w tym podwyżkę wynagrodzeń.
Czytaj więcej na:
Trzy osoby z Sekcji Oświaty "Solidarność" rozpoczną dziś protest głodowy:
Czytaj więcej na stronie:
Kraków, 21 marca 2019 r.
Podsumowanie efektów dotychczasowych negocjacji między rządem i „Solidarnością” oraz strategie kolejnych działań to powody, dla których zwołano 21 marca 2019 r. Nadzwyczajną Radę Krajowej Sekcji i Oświaty NSZZ „Solidarność”.
Dobitnie podkreślono, że nie osiągnięto porozumienia między naszym Związkiem a Rządem RP w kwestii realizacji postulatów „Solidarności”, w tym formułowanych przez KSOiW NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej: Nadzwyczajna Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność"
Pan Andrzej Duda Kraków, 20 marca 2019 r.
Prezydent RP
Szanowny Panie Prezydencie,
z zadowoleniem przyjęliśmy działania podjęte przez Pana Prezydenta, które są świadectwem troski o przyszłe pokolenia Polaków.
Są one również kwintesencją naszego protestu prowadzonego w siedzibie Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie, którego ideą jest, aby sprawy dorosłych rozwiązywać w gronie dorosłych.
Domagamy się:
Zdzisława Hacia (wraz z innymi nauczycielami) mówi o przebiegu krakowskiego protestu i tłumaczy, dlaczego nauczyciele protestują. Są wściekli, że niewiele zarabiają. Podwyżki Ministerstwa Edukacji Narodowej uważają za zbyt niskie. Protestujący oczekują, że rząd przyjmie ich postulaty. Przedstawili je w Poranku WNET.
(Po wejściu na stronę proszę wybrać zakładkę "Aktualny poranek")
Nauczyciele oraz pracownicy oświaty protestujący w Krakowie dziękują za wsparcie.
Niektóre z listów załącznikach.
Sprawy dorosłych muszą być załatwiane między dorosłymi!
Komunikat siódmego dnia protestu- 17.03.2019 r. Msza święta.