Rada KSOiW
Krynica Zdrój, 20 listopada 2019 r.
Określenie priorytetów negocjacyjnych z MEN na najbliższe miesiące oraz w perspektywie długofalowej oraz ocena realizacji Porozumienia „Solidarności” z rządem z 7 kwietnia br. to najważniejsze tematy obrad Rady KSOiW NSZZ „S”, która odbyła się 20 – 21 listopada w Krynicy Zdrój.
Czytaj więcej: Komunikat z obrad Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
Z inicjatywy Solidarności i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku powstał projekt „Tych dni historia nie zapomni”, mający na celu przybliżenie faktów z dziejów narodu polskiego ze szczególnym uwzględnieniem historii lokalnej w latach okupacji niemieckiej i sowieckiej. Narodził się z potrzeby upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej w sposób wyjątkowy. Taki, który pozwoli młodzieży poprzez własne poszukiwania i działania dotrzeć do historycznej prawdy tamtego czasu, zdobyć wiedzę nie tylko z kart podręczników i opracowań, ale przede wszystkim za sprawą świadków tych tragicznych wydarzeń.
Członkowie Rady Krajowej Sekcji rozpoczęli obrady krótką modlitwą, żegnając śp. Stefana Kubowicza, wieloletniego przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność”, Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz skarbnika Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Dzisiejsze spotkanie poświęcone było przede wszystkim przedstawieniu założeń do nowego systemu wynagradzania nauczycieli, które opracowała Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej: Komunikat Nadzwyczajnej Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
30.08.2019 r.- dodano stanowiska; 02.09. - dodano stanowiska.
Ocena stopnia realizacji podpisanego z rządem w dniu 7 kwietnia 2019 r. porozumienia to główny temat, którym zajmowała się Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, obradująca 28 sierpnia 2019 r. w Warszawie.
Zielona Góra, 29 maja 2019 roku
Szanowni Państwo,
do Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Zielonej Górze napływają liczne zapytania dotyczące rozpowszechnianych przez działaczy Związku Nauczycielstwa Polskiego informacji, jakoby podwyżki wynagrodzeń nauczycieli w wysokości 9,6%, które wdrożone zostaną od 1 września 2019 roku, były pozytywnym efektem przeprowadzonego przez tę organizację strajku.
Oświatowa Solidarność jest niezadowolona z podwyżek, jakie włocławski ratusz zaproponował pracownikom administracji i obsługi szkół oraz Miejskiego Zespołu Żłobków. Związkowcy chcą, by płace wzrosły o 1000 zł w ciągu trzech lat.
Propozycja ratusza to wzrost pensji o 7%. Związkowcy Solidarności stoją jednak na stanowisku, by było to 25%. Ich zdaniem waloryzacja zaproponowana przez urzędników w znaczącej części zostanie przeznaczona na wyrównania do ustawowej płacy minimalnej.
Czytaj więcej:
Rzeszów, 22-23 maja 2019 r.
Przebieg negocjacji z rządem i podpisane z nim 7 kwietnia porozumienie oraz ocena sytuacji w strukturach „Solidarności” pracowników oświaty po zakończeniu protestu nauczycieli, a także nasze uczestnictwo w rozmowach „okrągłego stołu edukacyjnego” to główne tematy, którymi zajmowała się Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, obradująca 22 i 23 maja w Rzeszowie.
Czytaj więcej: Komunikat z obrad Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
Dzięki temu porozumieniu nauczyciele otrzymają podwyżkę wynagrodzeń: 5 proc. od stycznia i 9,6 proc. od września bieżącego roku, dodatek za wychowawstwo w wysokości nie mniejszej niż 300 zł. Odstąpiono również od niekorzystnych zmian w karcie nauczyciela. To duży sukces oświatowej „Solidarności".
Warszawa, 25.kwietnia 2019 r.
Oświadczenie „Solidarność” miała rację!
Nauczyciele nie przegrali! Przypomnijmy, że 7 kwietnia zespół negocjacyjny Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podpisał z rządem porozumienie, które uwzględniło większość naszych postulatów.
Czytaj więcej: Stanowisko Prezydium ws. okrągłego stołu, Warszawa, 25 kwietnia 2019 r.