Dokumenty Rady
Krynica Zdrój, 20 listopada 2019 r.
Określenie priorytetów negocjacyjnych z MEN na najbliższe miesiące oraz w perspektywie długofalowej oraz ocena realizacji Porozumienia „Solidarności” z rządem z 7 kwietnia br. to najważniejsze tematy obrad Rady KSOiW NSZZ „S”, która odbyła się 20 – 21 listopada w Krynicy Zdrój.
Czytaj więcej: Komunikat z obrad Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
Członkowie Rady Krajowej Sekcji rozpoczęli obrady krótką modlitwą, żegnając śp. Stefana Kubowicza, wieloletniego przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność”, Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz skarbnika Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Dzisiejsze spotkanie poświęcone było przede wszystkim przedstawieniu założeń do nowego systemu wynagradzania nauczycieli, które opracowała Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej: Komunikat Nadzwyczajnej Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
30.08.2019 r.- dodano stanowiska; 02.09. - dodano stanowiska.
Ocena stopnia realizacji podpisanego z rządem w dniu 7 kwietnia 2019 r. porozumienia to główny temat, którym zajmowała się Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, obradująca 28 sierpnia 2019 r. w Warszawie.
Rzeszów, 22-23 maja 2019 r.
Przebieg negocjacji z rządem i podpisane z nim 7 kwietnia porozumienie oraz ocena sytuacji w strukturach „Solidarności” pracowników oświaty po zakończeniu protestu nauczycieli, a także nasze uczestnictwo w rozmowach „okrągłego stołu edukacyjnego” to główne tematy, którymi zajmowała się Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, obradująca 22 i 23 maja w Rzeszowie.
Czytaj więcej: Komunikat z obrad Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”
Negocjacje prowadzone przez Krajową Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z rządem w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” były głównym tematem Nadzwyczajnej Rady KSOiW 5 kwietnia w Warszawie.
Członkowie Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przeanalizowali propozycje rządu.
Kraków, 21 marca 2019 r.
Podsumowanie efektów dotychczasowych negocjacji między rządem i „Solidarnością” oraz strategie kolejnych działań to powody, dla których zwołano 21 marca 2019 r. Nadzwyczajną Radę Krajowej Sekcji i Oświaty NSZZ „Solidarność”.
Dobitnie podkreślono, że nie osiągnięto porozumienia między naszym Związkiem a Rządem RP w kwestii realizacji postulatów „Solidarności”, w tym formułowanych przez KSOiW NSZZ „Solidarność”.
Czytaj więcej: Nadzwyczajna Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność"
Ocena dotychczasowych działań związanych z brakiem realizacji przez rząd postulatów „Solidarności” oraz strategia kolejnych posunięć to najważniejsze tematy podjęte przez Radę Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podczas obrad, które odbyły się 14-15 lutego w Zakopanem.
Zgodnie z ustaleniami Sztabu Protestacyjno-Strajkowego KSOiW NSZZ „Solidarność” nasi przedstawiciele: Bogusława Buda, Bożena Kowalska i rzecznik prasowy Olga Zielińska uczestniczyli w spotkaniu 31 stycznia w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie z minister Anną Zalewską jedynie w charakterze obserwatorów.
Sztab Protestacyjno- Strajkowy KSOiW NSZZ „Solidarność", na spotkaniu w dniu 29 stycznia 2019 r. w Warszawie, postanowił:
- powołać do 14 lutego regionalne sztaby protestacyjno- strajkowe,
- do 15 marca rozpocząć procedury wejścia w spór zbiorowy na poziomie placówek oświatowych (lub go kontynuować),
- oflagować placówki oświatowe zgodnie z decyzją regionalnych sztabów,
Czytaj więcej: Komunikat Sztabu Protestacyjno- Strajkowego z dnia 29 stycznia 2019 roku.
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec