Solidarność Podbeskidzie Żywiec Zdrój oflagowany!

Żywiec Zdrój oflagowany!

Żywiec Zdrój oflagowany!

Udostępnij na:

W piątek, 20 kwietnia, na bramach czterech zakładów spółki Żywiec Zdrój pojawiły się transparenty i flagi „Solidarności”. To kolejny etap walki związkowców o podwyżki płac dla półtysięcznej załogi tej spółki.

Protest (1)Żywiec Zdrój SA ma cztery zakłady produkcyjne – w Cięcinie, Jeleśni i Wieprzu na Żywiecczyźnie oraz w Mirosławcu na Pomorzu Zachodnim. Pracuje w nich ponad 500 osób. To właśnie o podwyżki dla tych pracowników walczy zakładowa „Solidarność”. Związkowcy chcą podniesienia płac zasadniczych średnio o 300 złotych oraz zwiększenia dodatków nocnych o około 20 procent.  Były to dwa żądania, podniesione w czasie trwającego od 23 lutego sporu zbiorowego. – Pracodawca unikał rozmów, przesuwał terminy negocjacji. Godziliśmy się na to, wykazując maksymalną elastyczność i dobrą wolę. Wszystko jednak na nic, bo ostatecznie przedstawiciele zarządu powiedzieli, że podwyżek, jakich żądały związki nie będzie, a te zaproponowane przez pracodawcę nie satysfakcjonują pracowników – relacjonuje Stanisław Maultz, przewodniczący zakładowej „Solidarności”. Te ostatnie „rozmowy” odbyły się 13 kwietnia. Nie pozostało nic innego, jak spisać protokół rozbieżności …
Protest (3)Związkowcy zwrócili się  o pomoc mediatora. Czekając na termin mediacji „Solidarność” postanowiła oflagować zakłady. – Chcemy, by załoga wiedziała, że trwa protest. To jest też sygnał do pracodawcy, że jesteśmy zdeterminowani, by wywalczyć te podwyżki. Nie są one wygórowane i wiemy, że naszą firmę stać na taki ruch – mówi szef zakładowej „Solidarności”.

Protest (1)Protest (6)Protest (4)Protest (7)Protest (5)Protest (2)

Udostępnij na:

Author: Rzecznik