Solidarność Podbeskidzie Zwolnienia w Bażanowicach

Zwolnienia w Bażanowicach

Zwolnienia w Bażanowicach

Udostępnij na:

Spółka Pearl Stream postanowiła zlikwidować zakład w Bażanowicach koło Cieszyna. Pracę straci 241 z 280 pracowników. O zwolnieniach poinformował portal internetowy OX.pl. W zakładzie nie działa związek zawodowy, więc nie ma kto reprezentować zwalnianych ludzi…

Spółka Pearl Stream jest koreańską firmą, obecną w Polsce od 2010 roku. Swoje zakłady ma w Bażanowicach i Strzelcach Opolskich. Działa w branży elektronicznej i motoryzacyjnej. Od pewnego czasu do Bażanowic nie trafiały nowe zamówienia, zaczęły się przestoje. Ostatniego dnia października pracownicy zostali poinformowani o zamknięciu zakładu i zwolnieniu niemal całej załogi.

Pracownicy są teraz zdani na łaskę i niełaskę pracodawcy jeśli chodzi o tryb i terminy zwolnień, wielkość odpraw itp. W zakładzie nie było związku zawodowego, który mógłby reprezentować załogę. – Kilkakrotnie podejmowaliśmy próby zorganizowania tam „Solidarności”, ale bez skutku. Pracownicy widzieli potrzebę istnienia związku, ale nie znalazł się nikt, kto by pociągnął tę sprawę. Teraz jest już za późno – mówi Michał Marek, koordynator cieszyńskiego oddziału NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzie.

O zwolnieniach w Pearl Stream czytaj tutaj »

Udostępnij na:

Author: Rzecznik