Solidarność Podbeskidzie Zmarł Jan Worek z bielskiej FSM

Zmarł Jan Worek z bielskiej FSM

Zmarł Jan Worek z bielskiej FSM

Udostępnij na:

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 11 czerwca 2021 roku, dzień po swych 84 urodzinach, zmarł w Zarzeczu Jan Antoni Worek, wieloletni działacz „Solidarności” w bielskiej Fabryce Samochodów Małolitrażowych.

 

Jan Worek urodził się 10 czerwca 1937 roku w Biernej, małej miejscowości nad jeziorem Żywieckim. W FSM pracował jako tokarz. Do „Solidarności” wstąpił jesienią 1980 roku. Po wprowadzeniu stanu wojennego został internowany ponieważ „jako działacz NSZZ »Solidarność« prezentował wrogą postawę wobec organów państwowych oraz organizacji społecznych i politycznych, czego dowodem były jego wystąpienia podczas zebrań oraz działalność na terenie zakładu pracy”. W obozie dla internowanych w Nowym Łupkowie przebywał od 14 maja do 23 lipca 1982 roku. Po zwolnieniu z obozu nadal był inwigilowany przez SB.

W 2012 r. Jan Worek postanowieniem Prezydenta RP został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.

Do końca swego życia był członkiem koła emerytów i rencistów przy MOZ NSZZ „Solidarność” FSM/FAP/FCA. Zapamiętamy Go jako dobrego, pogodnego i serdecznego człowieka, życzliwego ludziom i oddanego „Solidarności”…

Rodzinie, krewnym, przyjaciołom i znajomym Zmarłego składamy serdeczne wyrazy współczucia i solidarności w bólu.

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie…

Ostatnie pożegnanie śp. Jana Worka odbędzie się w poniedziałek, 14 czerwca 2021 r. o godz. 15.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Zarzeczu koło Łodygowic.

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik