Solidarność Podbeskidzie Zbliża się XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów w Płocku

Zbliża się XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów w Płocku

Zbliża się XXVIII Krajowy Zjazd Delegatów w Płocku

Udostępnij na:

Spotkanie z Prezydentem RP i Premier RP, wręczenie odznaczeń państwowych, panel dyskusyjny dotyczący dialogu społecznego, dyskusja nad zmianami w Statucie to najważniejsze punkty w programie zbliżającego się Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ „Solidarność”, który odbędzie się w dniach 24 – 25 listopada w Orlen Arenie w Płocku. Wśród 325 delegatów będzie dziesięciu reprezentantów Regionu Podbeskidzie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Warto przypomnieć, że poprzedni Zjazd „Solidar- ności” odbył się dwa lata temu w Bielsku-Białej.

W przeddzień obrad, a więc już w środę 23 listopada, delegaci wezmą udział w Mszy świętej, odprawionej w płockiej bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP. Pierwszego dnia obrad około godz. 11 delegatów odwiedzą najwyższe władze państwowe – Prezydent RP i Premier RP. Po wystąpieniach zaproszonych gości, prezydent Andrzej Duda wręczy najbardziej zasłużonym członkom Związku odznaczenia Złoty Krzyż za Zasługi oraz Krzyż Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Około godz.12.30 odbędzie się panel dyskusyjny przygotowany przez ekspertów KK: „Kodyfikacja prawa pracy szansą na rozwój dialogu społecznego”.

W godzinach popołudniowych i drugiego dnia obrad delegaci zostaną zapoznani z pracami Komisji Krajowej, a także zajmą się sprawami wewnętrznymi Związku, m.in. zmianami w Statucie „Solidarności”. Zostaną również podjęte decyzje w sprawie nadania tytułu Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”.

Krajowy Zjazd Delegatów jest najwyższą władzą w „Solidarności”. Obecnie liczy 325 delegatów. Stanowią go delegaci wybrani przez walne zebrania delegatów regionów.  Liczba miejsc mandatowych przypadających poszczególnym regionom jest proporcjonalna do liczby członków Związku zrzeszonych w tym regionie. Ponadto w skład KZD wchodzą przewodniczący: zarządów regionów i rad krajowych sekretariatów branżowych oraz Przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów. Z regionu Podbeskidzie w obradach wezmą udział: Andrzej Biegun (Browar Żywiec) , Mirosław Brzuśnian (Tauron Dystrybucja B-B), Piotr Górny (Bulten B-B), Barbara Janoszek (Delphi Jeleśnia), Wanda Stróżyk (Fiat Auto Poland B-B), Dariusz Dudek (PG Silesia Czechowice-Dziedzice), Marek Bogusz (Przewodniczący Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność”), Marek Pikuła (Synthos S.A.), a także szefowie sekretariatów: wywodzący się z KWK Silesia w Czechowicach-Dziedzicach Kazimierz Grajcarek (Sekretariat Górnictwa i Energetyki) i Bogdan Szozda z Fiata Auto Poland (Sekretariat Metalowców). (hd/ak)

Udostępnij na:

Author: Rzecznik