Solidarność Podbeskidzie W obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II

W obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II

W obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II

Udostępnij na:

Taki baner od kilku dni wisi na siedzibie bielskiej „Solidarności”. Podobne pojawiły się na związkowych biurowcach m.in. w Warszawie i Gdańsku…

To odpowiedź “Solidarności” na zorganizowaną kampanię, mająca na celu dyskredytację osoby Jana Pawła II, człowieka któremu zawdzięczamy naszą wolność. Pamiętamy też czasy zdelegalizowanej “Solidarności”, gdy Ojciec Święty mówił “o nas i za nas”. Poniżej publikujemy treść stanowiska w tej sprawie, przyjętego przez Komisję Krajową NSZZ “Solidarność”.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wyraża oburzenie wobec brutalnego ataku na osobę Świętego Jana Pawła II i wyraża stanowczy protest przeciwko zorganizowanej akcji szkalowania Jego dobrego imienia. Uważamy, że jest to element szerszej akcji skierowanej przeciwko katolikom w Polsce.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że powstanie NSZZ „Solidarność”, a w jej konsekwencji odzyskanie niepodległości, Polska zawdzięcza wyborowi charyzmatycznego kardynała Karola Wojtyły na tron papieski, który swoją postawą, działalnością oraz nauczaniem stworzył ku temu trwałe fundamenty. Potwierdzeniem Jego prawości jako człowieka silnego w wierze był wnikliwy proces kanonizacyjny, bez najmniejszych wątpliwości wykazujący Jego świętość. Tym bardziej trudno zrozumieć dlaczego tej brutalnej napaści, opartej na wątpliwych podstawach, dopuszczają się osoby korzystające z wolności, którą w ogromnej mierze dzięki Świętemu Janowi Pawłowi II wywalczyliśmy. Nie będziemy stać biernie w sytuacji, gdy niegodziwcy chcą zdyskredytować wielkiego Polaka, obalić nasz symbol narodowy.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” stanowczo domaga się natychmiastowego zaprzestania tej ohydnej napaści oraz publicznego przeproszenia katolików, których ta agresja boleśnie dotyka.

***

Serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach w 18. rocznicę odejścia Jana Pawła II – w niedzielę 2 kwietnia 2023 roku. W Bielsku-Białej rozpoczną się one o godz. 20.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (przy dworcu PKS), gdzie biskup Roman Pindel odprawi Msze św. Po jej zakończeniu pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II przed gmachem Kurii Diecezjalnej odbędzie się modlitewne czuwanie.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik