Solidarność Podbeskidzie Solidarna Szlachetna Paczka

Solidarna Szlachetna Paczka

Solidarna Szlachetna Paczka

Udostępnij na:

Podobnie jak w roku ubiegłym podbeskidzka Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” włączyła się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Wspólnie, z pomocą Zarządu Regionu, postanowili zaradzić problemom Pani Teresy, samotnej mieszkanki jednej z miejscowości powiatu cieszyńskiego.

paczka (2)– Nazwa naszego związku zobowiązuje. Solidarnie, wspólnie staramy się mierzyć się z ludzkimi, codziennymi problemami i pomagać tam, gdzie możemy pomóc. Nie chcemy, by ktokolwiek czuł się osamotniony, zwłaszcza w te święta – tłumaczy Roman Kołder, szef podbeskidzkiej Sekcji Młodych i równocześnie przewodniczący związku w jasienickiej spółce Paged.

paczka (1)Wybór młodych związkowców padł na 79-letnią, samotną i schorowaną kobietę. Wspólnie, z pomocą podbeskdzkiej „Solidarności”, zakupili dla niej pościel, środki czystości oraz żywność, w tym także słodycze. Pomogli także w wykupieniu niezbędnych lekarstw. – Nie ograniczyliśmy się jedynie do prezentów. Zaoferowaliśmy Pani Teresie także pomoc przy porządkach świątecznych. Planujemy też wspomagać ją także w przyszłości, nie tylko od święta – mówi Roman Kołder.

Gratulujemy młodym związkowcom tej inicjatywy oraz tak sprawnego i owocnego zorganizowania świątecznej pomocy!

 

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik