Solidarność Podbeskidzie Rajd „Solidarności”: BYLIŚMY NA PAPIESKIM GRONIU

Rajd „Solidarności”: BYLIŚMY NA PAPIESKIM GRONIU

Rajd „Solidarności”: BYLIŚMY NA PAPIESKIM GRONIU

Udostępnij na:

W piękną, słoneczną sobotę, 10 września br. odbył się Ogólnopolski Rajd Górski NSZZ „Solidarność” na Groń Jana Pawła II. W naszej wyprawie uczestniczyło ponad stu rajdowców z całego Podbeskidzia, a także reprezentanci zaprzyjaźnionych regionów: Częstochowskiego, Małopolskiego oraz Śląska Opolskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERARajd zakończyła Msza Święta, odprawiona w przepięknej scenerii przy polowym ołtarzu Kaplicy Matki Bożej Królowej Ludzi Gór w intencji Solidarności i uczestników rajdu przez ks. Adama Szczygła, proboszcza ze Skawinek koło Lanckorony. Po Eucharystii była okazja do uczczenia relikwii św. Jana Pawła II, przechowywanych w tej górskiej kaplicy. Wtedy także przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz odebrał od twórcy i gospodarza tego miejsca, Stefana Jakubowskiego, medal pamiątkowy wydany z okazji 20. rocznicy poświęcenia kaplicy, przekazany jako podziękowanie za materialne wsparcie, udzielone przez „Solidarność” przy budowie tego obiektu.
Później przyszedł czas na podsumowanie rajdu. Najliczniejszą ekipą okazała się reprezentacja „Solidarności” bielskiej spółki Proseat (30 osób na czele z przewodniczącym Rafałem Tyrałą), która otrzymała Puchar Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, a tuż za nią uplasowała się drużyna Komisji Zakładowej przy Nadleśnictwie Sucha, zdobywając Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu Podbeskidzie. Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymali gorącą strawę i okolicznościowe znaczki rajdowe. Słowa szczególnego podziękowania należą się głównemu organizatorowi tej imprezy, Krzysztofowi Chudzikowi z suskiego oddziału „Solidarności”.

Trzeba dodać, że tradycyjnie współorganizatorem rajdu była Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność”, a jego organizację finansowo wsparło także Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia z Czechowic-Dziedzic.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik