Solidarność Podbeskidzie Przyjaźni pracodawcy z Podbeskidzia

Przyjaźni pracodawcy z Podbeskidzia

Przyjaźni pracodawcy z Podbeskidzia

Udostępnij na:

W poniedziałek, 26 lutego, w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta gala wręczenia certyfikatów „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. 21 firm otrzymało wyróżnienia z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotra Dudy. Wśród laureatów nie zabrakło firm z Podbeskidzia.

PPPW grudniu 2017 roku Komisja Certyfikacyjna dokonała oceny wniosków nadesłanych na konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”, m.in. biorąc pod uwagę przestrzeganie prawa pracy, zawieranie układów zbiorowych pracy, zatrudnianie pracowników na czas nieokreślony, uzwiązkowienie, funkcjonowanie rady pracowników oraz przeciwdziałanie mobbingowi.
Komisja wyłoniła w X edycji laureatów z 36 zgłoszonych firm. Wszystkie wybrane firmy otrzymały certyfikat w konkursie organizowanym przez NSZZ „Solidarność” pod patronatem Andrzeja Dudy, Prezydenta RP. Wśród zwycięzców znalazły się trzy firmy z Podbeskidzia – są to: LOTOS Terminale S.A. w Czechowicach Dziedzicach,  Walcownia Metali „Dziedzice” S.A. w Czechowicach–Dziedzicach oraz Bulten Polska S.A. w Bielsku – Białej.

Serdecznie gratulujemy!

  
RELACJA Z WRĘCZENIA CERTYFIKATÓW

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa pracy, w szczególności poprzez stabilność zatrudnienia, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe. Kandydatów zgłaszają podstawowe jednostki organizacyjne „Solidarności”. Wyróżnione firmy szanują prawa pracowników oraz prowadzą u siebie dialog społeczny. Certyfikatem można się posługiwać przez okres trzech lat.

Poniżej zdjęcia ze strony: www.prezydent.pl

Udostępnij na:

Author: Rzecznik