Solidarność Podbeskidzie Pieluszka dla maluszka – promocja dobra i życia

Pieluszka dla maluszka – promocja dobra i życia

Pieluszka dla maluszka – promocja dobra i życia

Udostępnij na:

W niedzielę 6 grudnia nastąpił finał akcji „Pieluszka dla maluszka”, zorganizowanej przez podbeskidzką Sekcję Młodych NSZZ „Solidarność” wspólnie m.in. ze Stowarzyszeniem Aktywnych Polaków i Młodzieżą Wszechpolską. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania…– Przez dwa miesiące zbieraliśmy jednorazowe pieluchy, artykuły higieniczne, ubranka i zabawki dla najmłodszych mieszkańców bielskiego Domu Matki i Dziecka. Ludzie przynosili je  m.in. do siedziby podbeskidzkiej „Solidarności”. Korytarze i sala konferencyjna Zarządu Regionu  szybko zamieniły się w wielki magazyn – relacjonuje  Sławomir Janeczko, szef podbeskidzkiej Sekcji Młodych.

Wszystkie dary trafiły do Domu Matki i Dziecka w Lipniku. – Potrzeby naszych podopiecznych są ogromne, więc na pewno wszystko się przyda. Serdecznie dziękuję za ten wspaniały gest dobroci, za odruch serca i za każdy dar – powiedziała s. Blanka Stawniczy ze zgromadzenia sióstr Nazaretanek, które na zlecenie diecezjalnej Caritas prowadzą ten dom. Obecnie przebywa w nim siedem mam i ośmioro dzieci.

Po wyładowaniu wszystkich darów (było ich znacznie ponad tona, tak że nie zmieściły się w obszernej furgonetce i trzeba było zaangażować jeszcze kilka samochodów osobowych) Święty Mikołaj i towarzysząca mu asysta spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami lipnickiego Domu Matki i Dziecka.

– Nasza akcja to nie tylko zachęta do czynienia dobra, ale też promowanie międzyludzkiej solidarności i wartości chrześcijańskich, w tym przede wszystkim promocja życia – podkreślają organizatorzy akcji. Już zapowiadają, że wkrótce zorganizują jeszcze zbiórkę pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych sprzętów do Domu Matki i Dziecka, m.in. pralki.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik