Solidarność Podbeskidzie Poprzyjmy kandydaturę dra Andrzeja Dudy

Poprzyjmy kandydaturę dra Andrzeja Dudy

Poprzyjmy kandydaturę dra Andrzeja Dudy

Udostępnij na:

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” apeluje do wszystkich członków i sympatyków naszego związku o aktywne wsparcie dr. Andrzeja Dudy – kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta RP – nie tylko poprzez oddanie na niego głosu w majowych wyborach prezydenckich, ale też poprzez pomoc w akcji zbierania podpisów pod tą kandydaturą oraz włączenie się w jego kampanię wyborczą.

Dla „Solidarności” nie jest obojętne, kto przez najbliższe pięć lat będzie pełnił funkcję głowy państwa. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej posiada znaczące prerogatywy – między innymi inicjatywę ustawodawczą, możliwość wetowania ustaw czy kierowania ich do Trybunału Konstytucyjnego.

Andrzej Duda jako jedyny kandydat prezentuje program wyborczy najbliższy programowi NSZZ „Solidarność”. Szczególnie ważna dla świata pracy jest zapowiedź przywrócenia wieku emerytalnego na poprzednich zasadach. Jest to w ostatnich latach najważniejszy postulat „Solidarności” poparty podpisami ponad dwóch milionów obywateli!

Jesteśmy przekonani, że wybór Andrzeja Dudy na Prezydenta RP i realizowanie jego programu wyborczego stanie się początkiem przebudowy Polski na państwo przyjazne wszystkim obywatelom.

/Stanowisko Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” z 13 lutego 2015 roku w sprawie poparcia dla dra Andrzeja Dudy, kandydata w wyborach prezydenckich/

Udostępnij na:

Author: admin