Solidarność Podbeskidzie Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Lichenia

Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Lichenia

Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” do Lichenia

Udostępnij na:

Kilka tysięcy osób wzięło udział w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce NSZZ „Solidarność” do Matki Bożej Licheńskiej. W uroczystości uczestniczył Piotr Duda, przewodniczący związku.

Z pielgrzymką do sanktuarium przyjechało dziś kilkadziesiąt pocztów sztandarowych z różnych zakątków kraju. Przed rozpoczęciem południowej mszy świętej w bazylice, głos zabrał Piotr Duda, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. W słowie skierowanym do uczestników pielgrzymki wyraził radość, że w roku, w którym przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, wielka rodzina „Solidarności” może spotkać się i modlić w Licheniu. Zaznaczył, że NSZZ „Solidarność” będzie dbał o interesy pracowników, na tyle, na ile będzie to możliwe. Zaznaczył, za patronem „Solidarności”, bł. ks. Jerzym Popiełuszko, że człowieka i pracownika należy traktować podmiotowo, a nie przedmiotowo. Wyraził radość z przyjęcia ustawy, dzięki której wiele osób nie musi pracować w niedziele, a swój cenny czas mogą poświęcić rodzinie i najbliższym. Dodał jednocześnie, że jest jeszcze wiele kwestii, które potrzebują uwagi i naprawy.

Do 100-lecia odzyskania niepodległości odniósł się również abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

– Wolność musi być rozumna jeśli ma być prawdziwie od Boga przyjęta. Jedynie wolność rozumna jest darem świętym samego Boga danym człowiekowi, ludzkiej duszy, ludzkiemu bytowi, ale także rodzinom i narodom – mówił abp Dzięga.

Po zakończeniu eucharystii, uczestnicy pielgrzymki przeszli pod pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie złożono kwiaty. Uroczystość uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

324322_6846_714

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

Źródło: Portal Wielkopolski Wschodniej (LM.pl)

Udostępnij na:

Author: Sekretariat