Solidarność Podbeskidzie Oświęcimskie święto Solidarności

Oświęcimskie święto Solidarności

Oświęcimskie święto Solidarności

Udostępnij na:

Także w Oświęcimiu uroczyście świętowano XXXV rocznicę powstania „Solidarności”. Głównym organizatorem tych jubileuszowych obchodów był komitet organizacyjny NSZZ „Solidarność”.

Oświęcimskie obchody rozpoczęto w sobotę, 22 sierpnia uroczystą Mszą święta w kościele pw. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Następnie przedstawiciele NSZZ „Solidarność” oraz zaproszeni goście złożyli wieńce pod tablicą pamiątkową, którą na ścianie kościoła św Maksymiliana ufundowała oświęcimska „Solidarność”. Ostatnim punktem sobotnich obchodów było spotkanie patriotyczne członków i założycieli „Solidarności”.
Uwieńczeniem uroczystości był niedzielny Festyn Rodzinny organizowany przez „Solidarność” regionów Podbeskidzie i Małopolska, który odbył się na parkingu przy Bulwarach w Oświęcimiu. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Były konkursy, rozgrywki, pokazy, koncerty i przede wszystkim świetna zabawa dla wszystkich…
W festynie wzięli udział szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz, jego zastępcy Andrzej Madyda i Stanisław Sołtysik oraz wiceprzewodniczący małopolskiej „Solidarności” Jerzy Smoła.
Trzeba dodać, że do 6 września w Oświęcimskim Centrum Kultury prezentowana jest niezwykle ciekawa wystawa historyczna pt. „35 lat NSZZ Solidarność”.

Udostępnij na:

Author: Sekretariat