Solidarność Podbeskidzie Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Udostępnij na:

Wśród uczestników niepodległościowych uroczystości, zorganizowanych 11 listopada 2022 roku w różnych częściach Podbeskidzia, tradycyjnie nie zabrakło związkowców z “Solidarności”.

W Skoczowie na uroczystych obchodach podczas nabożeństwa, przy składaniu kwiatów pod pomnikami, przy odśpiewaniu hymnu oraz uroczystym marszu ulicami miasta, obecny był poczet sztandarowy “Solidarności” Teksid Iron Poland wraz z przewodniczącym Ryszardem Dziaskiem.

Związkowców nie zabrakło też podczas cieszyńskiej modlitwy w intencji Ojczyzny oraz przemarszu ulicami miasta oraz w trakcie składania kwiatów pod pomnikami. Była manifestacja patriotyczna oraz uroczyste odśpiewanie naszego hymnu. Delegacji “Solidarności” przewodniczył szef Oddziału “Solidarności” w Cieszynie Michał Marek.

Członkowie “Solidarności” byli też obecni podczas głównych diecezjalnych obchodów Święta Niepodległości w Bielsku-Białej – Mszy św. w kościele św. Maksymiliana Kolbego w bielskich Aleksandrowicach, odświętnym przemarszu ulicami miasta i uroczystościach na cmentarzu wojskowym.

Za Niepodległą będziemy się także modlić w trakcie comiesięcznej Mszy za Ojczyznę i “Solidarność”, która odprawiona zostanie w niedzielę 13 listopada o godz. 18.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik