Solidarność Podbeskidzie Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” przeciwko pominięciu podwyżkami salowych i sanitariuszy

Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” przeciwko pominięciu podwyżkami salowych i sanitariuszy

Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” przeciwko pominięciu podwyżkami salowych i sanitariuszy

Udostępnij na:
Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” wyraża zdecydowany protest przeciwko pominięciu podwyżkami części pracowników zatrudnionych przy pacjentach z COVID-19.

„Salowe, sanitariuszki i inni, którzy są zatrudnieni w tzw. działalności podstawowej wykonują najgorzej płatną pracę przy pacjentach. Bez nich jednak oddziały szpitalne nie są w stanie normalnie działać. Zapomniano też o pracownikach Państwowej Inspekcji Sanitarnej, których udział w walce z wirusem jest niepodważalny! Mówimy dość dzieleniu pracowników! Mówimy dość podziałom na lepszych i gorszych! Na tych bardziej i mniej potrzebnych! Leczenie pacjenta to skuteczne działanie całego zespołu zatrudnionego w placówce medycznej. NSZZ Solidarność domaga się niezwłocznej zmiany decyzji ministra Adama Niedzielskiego i uwzględnienia w podwyżkach wszystkich zatrudnionych przy opiece nad pacjentami z koronawirusem” – czytamy w komunikacie podpisanym przez Marię Ochman, przewodniczącą Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ “Solidarność”.

Autor: Marcin Koziestański
Źródło: Tysol

Udostępnij na:

Author: Sekretariat