Solidarność Podbeskidzie Komunikat Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”

Komunikat Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”

Komunikat Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ “Solidarność”

Udostępnij na:

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zdecydowanie popiera protest Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego – czytamy w komunikacie Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania “NSZZ Solidarność”.

Oswiata logoKOMUNIKAT

Sprawy dorosłych muszą być załatwiane między dorosłymi!

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zdecydowanie popiera protest Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Regionu Małopolskiego. Podjęto decyzję, że akcja Sekcji Regionalnej przekształca się w protest ogólnopolski. 

Prezydium KSOiW NSZZ „S” dyskutowało o strategii protestu, opracowało harmonogram działań, także dotyczący struktur regionalnych. Protest w Małopolsce ma trwać do czasu uzyskania satysfakcjonującego porozumienia z rządem RP. Czekamy na przybycie premiera Mateusza Morawieckiego lub umocowanego przedstawiciela rządu i podjęcie negocjacji
z protestującymi.
KSOiW NSZZ „S” dziękuje za wszystkie słowa i listy poparcia, które przesyłają nie tylko nauczyciele, ale także inne grupy zawodowe. Apelujemy do Sekcji Regionalnych o wsparcie nas i zorganizowanie w swoich regionach akcji wspierających. 

Sprawy dorosłych muszą być załatwiane między dorosłymi! Dzieci nie powinny być zakładnikami walki związkowców z rządem o godność pracowników oświaty, podwyżki wynagrodzeń i poprawę warunków pracy. Dlatego oczekujemy na premiera Mateusza Morawickiego do podjęcia rzetelnych i merytorycznych rozmów z „Solidarnością”. Jeśli rządzący nas zlekceważą, jesteśmy zdeterminowani do zaostrzenia form protestu.

Ryszard Proksa
przewodniczący KSOiW NSZZ „Solidarność”

Kraków, 13 marca 2019 r.

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik