Solidarność Podbeskidzie Komisja Krajowa w Lubinie

Komisja Krajowa w Lubinie

Komisja Krajowa w Lubinie

Udostępnij na:

NSZZ „Solidarność” zorganizuje 16 września pikietę protestacyjną przed siedzibą Komisji Europejskiej w Warszawie – zdecydowała obradująca 30 sierpnia w Lubinie Komisja Krajowa Związku. To reakcja na działania KE w sprawie zróżnicowanego wieku emerytalnego wchodzącego w Polsce w życie od października.

Decyzja o zorganizowaniu protestu jest reakcją na odpowiedź Komisji Europejskiej, w której unijny urzędnicy oceniają niższy wiek emerytalny kobiet mianem dyskryminacji i zapowiadają naciski na polski rząd dla zmiany tych przepisów. Pierwsza akcja odbędzie się w Warszawie.

– Przywrócenie wieku emerytalnego to decyzja Polaków, a nie unijnych komisarzy. Ja nie głosowałem na Junckera czy Timmermansa, tylko na Prawo i Sprawiedliwość oraz prezydenta Andrzeja Dudę – uzasadniał podczas dyskusji szef „S” Piotr Duda.

Przypomniał też pięcioletnią walkę „Solidarności” z Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym o wydłużony wiek emerytalny. – Przegraliśmy wtedy bitwę o wiek emerytalny , ale wygraliśmy wojnę i nie pozwolimy sobie tego odebrać – powiedział.

LubinTego samego dnia podczas obrad Komisja Krajowa oddała hołd ofiarom Lubina 1982 r. W specjalnym stanowisku czytamy m.in.:

– Winni jesteśmy wdzięczność i pamięć ofiarom wszystkich dramatycznych wydarzeń sprzed 1989 r. To ich poświęcenie zbudowało fundament niepodległej Ojczyzny. Nigdy o nich nie zapomnimy! – czytamy w stanowisku.

W czwartek, 31 sierpnia, członkowie KK wezmą udział w dalszej części lubińskich uroczystości, związanych z 37. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych i krwawą pacyfikacją manifestacji w Lubinie sprzed 36. laty.

(tysol, ak)

Udostępnij na:

Author: Rzecznik