Solidarność Podbeskidzie II KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

II KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

II KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

Udostępnij na:

konkurs 2

Znamy już wyniki II edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „Solidarność w oczach młodzieży”, zorganizowanego przez  Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” oraz Sekcję Regionalną Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”  Regionu Podbeskidzie pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.konkurs plastyczny 2konkurs plastyczny 1Konkurs adresowany był do młodzieży podbeskidzkich szkół ponadpodstawowych. Tematem tegorocznej edycji była zbliżająca się 40. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”. Na konkurs wpłynęło 45 prac.

Kapituła konkursowa zebrała się 19 lutego br. i po burzliwej dyskusji podjęła decyzję o rozdziale nagród i wyróżnień. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Jędrej z pierwszej klasy V Liceum Ogólnokształcącego w  Bielsku-Białej (jej pracę publikujemy TUTAJ). Drugie miejsce zajęła Inga Reszuta (I LO im. Mikołaja Kopernika Bielsko-Biała), a trzecie ex aequo: Karolina Malczewska (Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej) i Adrian Kubisiak (I LO im. Mikołaja Kopernika Bielsko-Biała). Wyróżnienia za swe prace otrzymali: Maria Kitka i Remigiusz Hyla (oboje z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Żywcu), Marta Ficek i Łukasz Puchała (oboje z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej), Bogumiła Czanderna (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, Bielsko-Biała) i Martyna Bryzek (Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach). Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Pokonkursowe spotkanie – oficjalne ogłoszenie wyników połączone z prezentacją nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz wręczeniem nagród – planowane jest na pierwsze dni marca br. Wszyscy zainteresowani zostaną poinformowani o dokładnym czasie i miejscu tej uroczystości.

 konkurs plastyczny 2

Udostępnij na:

Author: Rzecznik