Solidarność Podbeskidzie Grzegorz przeżył tragedię – pomóżmy jego rodzinie!

Grzegorz przeżył tragedię – pomóżmy jego rodzinie!

Grzegorz przeżył tragedię – pomóżmy jego rodzinie!

Udostępnij na:

Strażacka „Solidarność”, wspierana między innymi przez Region Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”, rozpoczęła zbiórkę środków na pomoc dla 36-letniego Grzegorza Pająka, strażaka z bielskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Na skutek wybuchu gazu, który miał miejsce16 października w Kobiernicach koło Bielska-Białej, zginęła jego Mama, a on sam i pozostali członkowie rodziny trafili do szpitala. Pod gruzami stracili cały dorobek życia. Grzegorz do dzisiaj jest w szpitalu – czeka go długie leczenie i rehabilitacja.

Akcję zbiórki pieniędzy na pomoc Grzegorzowi w leczeniu i odbudowie domu zainicjowała jego macierzysta komisja NSZZ „Solidarność”. – Grzegorz od blisko dziesięciu lat pracował w naszej jednostce. Ofiarnie niósł pomoc innym, teraz sam jej potrzebuje. Staramy się dotrzeć do wszystkich ludzi dobrej woli z apelem o pomoc dla niego i jego rodziny. W tej ogromnej tragedii, jaka ich dotknęła, bardzo potrzebują naszej solidarności – tłumaczy Roman Marekwica, szef „Solidarności w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, a równocześnie inicjator zbiórki pieniędzy dla Grzegorza i jego rodziny. Akcję te wsparły organizacyjnie Krajowa Sekcja Pożarnictwa i Krajowa Sekcja Służby Więziennej NSZZ „Solidarność” oraz Fundacja „Solidarni”.

Konto do wpłat to: Fundacja Solidarni 06 1940 1076 3111 2893 0005 0000 koniecznie z dopiskiem „Pomoc dla Grzegorza”.

Podbeskidzka „Solidarność” już podjęła decyzję o przekazaniu na to konto kwoty 20 tysięcy złotych. – To wyraz naszej solidarności w nieszczęściu. Apeluję do wszystkich organizacji związkowych i osób prywatnych o wsparcie tej inicjatywy – mówi szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik