Solidarność Podbeskidzie Gra miejska TROPAMI SOLIDARNOŚCI

Gra miejska TROPAMI SOLIDARNOŚCI

Gra miejska TROPAMI SOLIDARNOŚCI

Udostępnij na:

Stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”, wspólnie m.in. z „Solidarnością” i Instytutem Pamięci Narodowej,  zaprasza na czwartą edycję Gry Miejskiej „Tropami Solidarności” poświęconą burzliwej historii podbeskidzkiej “Solidarności”. Odbędzie się ona w Bielsku-Białej w sobotę, 11 grudnia 2021 roku w godzinach 15.00-19.30.

Gra ma łączyć elementy fabularnej gry terenowej oraz biegu na orientację. Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w działaczy “Solidarności”, zmierzenie się z wyzwaniami czasów PRL-u i stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, druk i kolportaż podziemnych biuletynów solidarnościowych, przejście przez przesłuchanie przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz wiele innych). Będzie to też okazja, by spotkać się z prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń – organizatorami strajków, podziemnymi drukarzami i kolporterami, uczestnikami nielegalnych demonstracji.

Aby wziąć udział w grze miejskiej „TROPAMI “SOLIDARNOŚCI” wymagany jest zespół złożony z dwóch, trzech lub czterech osób w wieku 15-21 lat.

Zespół należy zgłosić do 8 grudnia 2021 r. wypełniając formularz dostępny na facebooku (@tropamisolidarnosci). Tam też można znaleźć regulamin i więcej szczegółów.

Kontaktowy adres mailowy: tropami.solidarnosci@gmail.com

Więcej o grze: TUTAJ

Plakat można pobrać TUTAJ, a ulotkę TUTAJ

Udostępnij na:

Author: Rzecznik