Solidarność Podbeskidzie Bezrobocie na poziomie 10 procent

Bezrobocie na poziomie 10 procent

Bezrobocie na poziomie 10 procent

Udostępnij na:

W marcu 2016 roku bezrobocie spadło o 0,3 pkt. proc. i wyniosło 10 proc. – poinformowało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Informuje o tym Gazeta Wyborcza podkreślając, że tak dobrego wyniku w tym miesiącu nie było od 25 lat.

Z danych resortu wynika, że na koniec marca 2016 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 1 mln 602,2 tys. osób. To o 50,4 tys. osób mniej niż w końcu lutego.

“Spadek bezrobocia to świetna wiadomość zarówno dla pracowników, poszukujących pracy, jak i pracodawców. To ważny sygnał, że sytuacja gospodarcza jest coraz lepsza, a firmy chcą zatrudniać” – powiedziała, cytowana w komunikacie ministerstwa, Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny pracy i polityki społecznej.

Poprawę – dodał resort – widać też w liczbie zgłaszanych do urzędów pracy przez pracodawców wolnych miejsc pracy. W marcu było ich więcej o 6,5 proc. niż w lutym (138,6 tys. zgłoszonych miejsc).

Stopa bezrobocia w porównaniu do marca ubiegłego roku zmniejszyła się o 1,5 punktu procentowego – z 11,5 proc. w końcu marca 2015 r. do 10 proc. w końcu marca 2016 r. W ciągu ostatnich 25 lat nie było tak niskiego bezrobocia w marcu jak w tym roku – dodał resort.

 

Udostępnij na:

Author: Sekretariat