Solidarność Podbeskidzie Apel Solidarności Wielkopolskiej

Apel Solidarności Wielkopolskiej

Apel Solidarności Wielkopolskiej

Udostępnij na:

Koleżanki i Koledzy,

w wyniku wybuchu gazu w Murowanej Goślinie uległ całkowitemu zniszczeniu dom członka NSZZ „Solidarność” z Volkswagen Poznań Dawida Łączyńskiego. Dom nadaje się do rozbiórki. Spalony został zarówno dół, jak i parter budynku ze schodami włącznie, cała stolarka okienna, wszystkie meble, sprzęt AGD, RTV, łazienka, garaż, 1 auto zostało spalone, drugie opalone i zalane.

Uszkodzeniu uległ również budynek gospodarczy Mateusza Kasprzaka oraz dom Krzysztofa Grabińskiego – członków organizacji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Solaris Bus and Coaching S.A.

Krótki opis szkód:

Budynek, w którym mieszka wraz z rodziną Krzysiek znajduje się ok. 80 m. od gazociągu, źródła ognia. Fala uderzeniowa spowodowana wybuchem uszkodziła szyby w czterech oknach.
Wskutek wysokiej temperatury plastikowe ramy i futryny okien uległy odkształceniom i wymagają wymiany. Zachodnia elewacja budynku jest popękana, uległa odparzeniu i również wymaga wymiany. Na stropodachu budynku pojawiły się również uszkodzenia warstwy bitumicznej.

Uszkodzeniu uległ budynek gospodarczy Mateusza znajdujący się w odległości kilkudziesięciu metrów od źródła pożaru. Zniszczeniu uległy rynny – pozioma (20 m.) i dwie pionowe po 3 metry oraz elewacja budynku. Styropian elewacyjny pod tynkiem mineralnym skurczył się od temperatury i nadaje się w całości do wymiany.

W związku z powyższym prosimy Was o solidarnościową pomoc dla naszych Związkowców i ich rodzin.

Wpłaty z dopiskiem: „Pomoc dla poszkodowanych wybuchem gazu” prosimy przelewać w terminie do końca lutego br. na wydzielone do tego celu konto Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność”:

81 1090 1476 0000 0001 3482 5536

Bank Zachodni WBK S.A.

Udostępnij na:

Author: Sekretariat