Solidarność Podbeskidzie Solidarna „Szlachetna paczka”

Solidarna „Szlachetna paczka”

Solidarna „Szlachetna paczka”

Udostępnij na:

Członkowie Regionalnej Sekcja Młodych NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzie wzięli udział w akcji „Szlachetna paczka”. Wybrali rodzinę z terenu powiatu cieszyńskiego, która w ubiegłym roku straciła w pożarze dorobek całego życia.

Młodzi związkowcy zobowiązali się zdobyć dla tej rodziny żywność, środki czystości, odzież oraz sprzęty domowe. Akcję zbiórki żywności i środków czystości przeprowadzili w ostatnich dniach na terenie Skoczowa (Galeria Pledan) i Cieszyna (hipermarket Kaufland). Idea spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem wśród mieszkańców.  Teraz poszczególni członkowie sekcji we własnym zakresie dokupują kolejne potrzebne rzeczy. Wsparcie dla wybranej rodziny zapowiedział także Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.

Regionalna Sekcja Młodych podbeskidzkiej „Solidarności” po raz pierwszy włączyła się do akcji „Szlachetna paczka”, ale już wcześniej podejmowała inne działania charytatywne (m.in. organizacja w Skoczowie Kiermaszu Wielkanocnego, z którego dochód przeznaczony został dla jednego z podbeskidzkich domów dziecka).

Udostępnij na:

Author: Sekretariat