ODDZIAŁ SUCHA BESKIDZKA


Herb Suchej Beskidzkiej pogoda w Suchej Beskidzkiej

  Nasza siedziba
  34-200 Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 19
  Tel. 691 729 560
  Przewodniczący - Krzysztof ChudzikGodziny urzędowania
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00


12-11-2015


Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2015 r. nie mogło zabraknąć "S" w trakcie uroczystości poświęconych 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Byliśmy w Makowie i Suchej Beskidzkiej.

Przewodniczący Oddziału Sucha Beskidzka
NSZZ "Solidarność"
Krzysztof Chudzik12-11-2015


Wystawa poświęcona postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Wystawa poświęcona postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki przybyła do Makowa Podhalańskiego.
W poniedziałek, 9 listopada 2015 r., zainaugurowana została w Regionie Podbeskidzie wędrówka po świątyniach wystawy poświęconej Patronowi NSZZ "Solidarność" bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.
Do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim przywieźli wystawę szefowie naszego Regionu - przewodniczący Marek Bogusz i z-ca Stanisław Sołtysik. Tak więc, do 16 listopada będzie można się zapoznać z prezentowaną ekspozycją o życiu i śmierci błogosławionego księdza Jerzego, do czego gorąco zachęcał 11 listopada ksiądz proboszcz Tadeusz Różałowski podczas Mszy św. za Ojczyznę.
Wystawa ta dla osób starszych będzie refleksją i przypomnieniem, a młodszym przybliży tę niezwykłą postać, dla której - stanie w prawdzie, wolności, sprawiedliwości, miłości do Ojczyzny i szacunku dla innego człowieka, stanowiło życiowe credo.

Przewodniczący
Oddziału Sucha Beskidzka NSZZ "Solidarność"
Krzysztof Chudzik18-08-2015


O ofiarach Zagórza PAMIĘTAMY

W dniu Wojska Polskiego, 15 sierpnia na Makowskiej Górze odbyła się patriotyczna uroczystość z udziałem delegacji Regionu Podbeskidzie NSZZ "S". Msza Święta w intencji ofiar i podziękowanie za "Cud Nad Wisłą" zgromadziły liczne rzesze makowian oraz mieszkańców powiatu.
Szef oddziału suskiego Krzysztof Chudzik stwierdził, że to miejsce i czas są szczególne. Tutaj spacyfikowane zostało przez hitlerowców osiedle, w wyniku czego zginęły 42 osoby. Obecność członków "S" stanowi piękne świadectwo pamięci o ofiarach oraz świadczy o głębokim przywiązaniu do wartości chrześcijańskich i narodowych.20-02-2015


Akcja ulotkowa "Solidarności" w Suchej Beskidzkiej

Jak informuje przewodniczący Oddziału NSZZ "S" w Suchej Beskidzkiej Krzysztof Chudzik, ze względu na rangę postulatów oraz ograniczone możliwości informowania społeczeństwa - akcja ulotkowa będzie w najbliższych dniach kontynuowana.16-11-2012


Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada w Suchej Beskidzkiej
17-09-2012


Rajd Górski na Groń Jana Pawła II

15 września 2012 r. na Groniu Jana Pawła II spotkali się uczestnicy Rajdu Górskiego, organizowanego przez ZR Podbeskidzie NSZZ "Solidarność".
W samo południe została odprawiona Msza Święta dziękczynna. Dziękowaliśmy za minione 32 lat i prosiliśmy Stwórcę o dalszą opiekę. W trakcie posilania się wyborną strawą był czas na pogawędki o charakterze nie tylko związkowym. Pogoda i humory dopisywały, więc wzmocnieni duchowo i fizycznie wyszliśmy na szlaki, aby wrócić do domów.

Wszystkim uczestnikom chciałem gorąco podziękować, że chciało im się "chcieć", a szczególne podziękowanie wraz z Przew. ZR Marcinem Tyrną pragnę skierować do związkowców z Nadleśnictwa w Suchej Beskidzkiej.

Przewodniczący Podregionu suskiego
Krzysztof Chudzik16-11-2011

Delegacja związkowców z Oddziału Sucha Beskidzka złożyła 11.11.2011 r. kwiaty pod tablicą Józefa Piłsudskiego.12-09-2011

Rajd Górski na Groń Jana Pawła II

10 września 2011 r. na Groniu Jana Pawła II spotkali się uczestnicy Rajdu Górskiego, organizowanego przez ZR Podbeskidzie NSZZ "Solidarność". więcej >>>


14-12-2010

10 grudnia 2010 r. odbyło się posiedzenie Rady Podregionu w Suchej Beskidzkiej.
W czasie spotkania Przewodniczący Podregionu Krzysztof Chudzik wręczył okolicznościowe medale, wydane z okazji XXX-lecia NSZZ "Solidarność".
Po wyczerpaniu porządku zebrania, uczestnicy złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia świąteczne. więcej >>>

ARCHIWUM >>>