Oddziały Cieszyn Narodowy Dzień Niepodległości w Cieszynie

Narodowy Dzień Niepodległości w Cieszynie

Narodowy Dzień Niepodległości w Cieszynie

Udostępnij na:

15 listopada 2021

Główne uroczystości Narodowego Dnia Niepodległości rozpoczęły się 11 listopada 2021 r. w Cieszynie nabożeństwem ekumenicznym w intencji niepodległości Ojczyzny, odprawionym w Kościele Jezusowym. Po Mszy św. nastąpił przemarsz ulicami Cieszyna w asyście orkiestry i pocztów sztandarowych. Pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Wolności delegacje złożyły kwiaty. Kolejnymi przystankami marszu patriotycznego była tablica upamiętniająca powołanie Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego na Rynku oraz tablica poświęcona Józefowi Piłsudskiemu, znajdująca się przy ul. Głębokiej.
Główne uroczystości  zakończyły się złożeniem kwiatów oraz odśpiewaniem „Roty” pod Pomnikiem Legionistów. Na Rynku w Cieszynie odbyła się także lekcja śpiewania patriotycznego oraz można było zapoznać się ze stoiskiem 133. Batalionu Piechoty Lekkiej w Cieszynie.

W uroczystościach 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości aktywnie uczestniczyli przedstawiciele NSZZ „Solidarność”, reprezentujący tutejszy Oddział Podbeskidzkiej „Solidarności” w Cieszynie.

 

 

 

Udostępnij na:

Author: Sekretariat