XI Pielgrzymka NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

poniedziałek, 15 kwietnia 2019
Wpisany przez Administrator

W sobotę 13 kwietnia 20 autokarów, a w nich około 800 związkowców wraz z rodzinami wyruszyło z Opolszczyzny do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

Po przyjeździe do Krakowa pielgrzymi udali się na Wawel, gdzie złożyli wiązankę kwiatów na grobie śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. W miejscach bliskich nam wszystkim, a więc pod pomnikiem św. Jana Pawła II na Wawelu i pod symbolicznym oknem przy ulicy Franciszkańskiej 3 zapłonęły solidarnościowe świece. W godzinach dopołudniowych pielgrzymi indywidualnie zwiedzali Kraków i kupowali pamiątki. Jak każdego roku szczególnym powodzeniem cieszył się jarmark wielkanocny wokół Sukiennic na krakowskim rynku, gdzie tuż przed Niedzielą Palmową można było kupić przepiękne palmy oraz inne arcydzieła związane z Wielkanocą.

W godzinach popołudniowych pielgrzymi autokarami przyjechali pod Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach. Zwiedzili je i udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Podczas Mszy św. modlono się w intencji Ojczyzny, o rychłą kanonizację kapelana Solidarności bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, za wszystkie ofiary katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem, w intencji członków opolskiej Solidarności i ich rodzin, wszystkich pielgrzymów, o zdrowie Katarzyny Marczyńskiej, wieloletniego członka MOZ NSZZ „S” przy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Opolu oraz w intencji niedawno zmarłej śp. Sylwii Tyka, wieloletniego członka "S" Neapco Europe Sp. z o. o. w Praszce.

Koncelebrze przewodniczył proboszcz Katedry Opolskiej ks. Waldemar Klinger wraz z ks. prałatem Franciszkiem Ślusarczykiem, Kustoszem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz innymi duchownymi, którzy przybyli wraz z pielgrzymami. Podczas Mszy świętej ks. prałat Franciszek Ślusarczyk poświęcił sztandar Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Opolu.

W trakcie modlitwy Godziny Miłosierdzia Bożego i Mszy św. na ołtarzu obecne były relikwie Patrona NSZZ „Solidarność” Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, które przywiozła z Opolskiej Katedry delegacja: proboszcz Katedry Opolskiej ks. Waldemar Klinger, Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet, Helena Rajczuk i Jan Szydełko, kościelny Opolskiej Katedry.

Uroczystość uświetniły liczne Poczty sztandarowe.

Wieczorem, ubogaceni duchowo i zadowoleni z wyjazdu pielgrzymi wrócili do domów.

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2019 06:34