To ostatni dzwonek na złożenie wniosku o 300 plus

  • PDF


Listopad to ostatni miesiąc, w którym można składać wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną. Co ważne, wnioski w ramach programu Dobry Start powinny mieć formę elektroniczną.

 

ZUS deklaruje, że pomoże wszystkim osobom, które dotąd nie wysłały wniosku o dodatek 300 plus. Pomoc ma polegać na wsparciu rodziców przez pracowników opolskich placówek ZUS przy zakładaniu, potwierdzeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz wysłaniu formularza o świadczenie.

- Na razie wpłynęło do nas 69,7 tysięcy wniosków o przyznanie świadczenia Dobry Start, które objęły 97,5 tysięcy uczących się dzieci. Dotychczas na konta rodziców i opiekunów przekazaliśmy z tego tytułu już prawie 28,6 milionów złotych. Spodziewamy się wpływu wniosków jeszcze pod koniec listopada. Jesteśmy gotowi by je obsłużyć i przelać pieniądze na rachunki bankowe wnioskodawców - informuje Magdalena Buła, dyrektor oddziału ZUS w Opolu.

W tegorocznej edycji programu Dobry Start rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o wyprawkę szkolną wyłącznie drogą elektroniczną przez portal Platformy Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. Wypłata pieniędzy ma formę bezgotówkową. Środki są przelewane na rachunki bankowe rodziców bądź opiekunów faktycznych i prawnych. Nie są opodatkowane i nie podlegają egzekucji komorniczej.

- Na skuteczne pozyskanie pieniędzy, by kupić swoim pociechom artykuły szkolne zostało niecałe dwa tygodnie. Dotąd w całym kraju liczba przekazanych wniosków przez osoby uprawnione sięgnęła 3 milionów 88 tysięcy. Te wnioski dotyczą ponad 4 milionów 370 tysięcy uczących się dzieci i młodzieży. Przelewy na ten cel, które zrealizował ZUS mają wartość przeszło miliarda 279 milionów złotych – przypomina Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa opolskiego.

Każdy, kto złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), wszystkie informacje na temat wniosku i jego obsługi znajdzie na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Tam też będzie dostępna cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

źródło: opolski ZUS

Poprawiony: środa, 17 listopada 2021 12:37