Wiceminister rozwoju: Zgadzam się z uszczelnieniem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

  • PDF

Niedziela handlowa nie jest aż takim wpływem do budżetu przedsiębiorców, to prawo pracowników, to rzecz zapewniająca komfort; zgadzam się z uszczelnieniem prawa w tym zakresie – powiedziała w środę wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

W Polskim Radiu 24 Semeniuk była pytana o to, czy Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii popiera projekt przepisów mający na celu uszczelnienie prawa ws. handlu w niedziele.

Ma on wprowadzić zapis, że placówki pocztowe będą mogły działać w niedziele niehandlowe, tylko gdy działalność pocztowa będzie w nich przeważająca. Dziś nie ma tego zapisu i w związku liczne sklepy osiedlowe, supermarkety i dyskonty, oferujące usługi pocztowe, otwierają się w każdą niedzielę mimo zakazu. Robią to m.in. Żabka, Carrefour Express, Abc, Biedronka czy Dino (część sieci otwiera część sklepów).

„To temat, który jest przedmiotem dyskusji. Wiem, że taki projekt uszczelniający powstał, uszczelnienie to postulat wynikający głównie z dialogu ze związkami zawodowymi” – powiedziała wiceminister.

Jak wskazała „niedziela handlowa nie jest aż takim wpływem do budżetu przedsiębiorców, to prawo pracowników, to rzecz zapewniająca komfort” – stwierdziła Semeniuk. Jak mówiła: „Zgadzam się z uszczelnieniem prawa w tym zakresie”.