Pandemia pretekstem do handlu w niedzielę?

  • PDF

Resort gospodarki jest otwarty na dialog w sprawie zniesienia zakazu handlu w niedziele – powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk. Zastrzegła, że ostateczne decyzje podejmie sztab kryzysowy.- Kwestia zniesienia zakazu handlu w niedziele z pewnością wymaga systematycznego monitorowania sytuacji epidemicznej w kraju – stwierdziła.

Przyznała także, że z apelem zniesienia zakazu handlu w niedziele zwracają się do resortu różne środowiska, w związku z czym zbierane są argumenty za i przeciw. – Resort gospodarki jest otwarty na dialog w tej sprawie – cytuje minister Semeniuk Polska Agencja Prasowa.
Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą ograniczającą handel w niedziele, która weszła w życie 1 marca, w 2020 roku zakaz handlu nie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz w ostatnią niedzielę przed Wielkanocą, i nie będzie obowiązywał także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie – 13 i 20 grudnia. W 2021 roku zakaz ten ma już obowiązywać we wszystkie niedziele.