Żądamy prawdziwej reformy

  • PDF

(07.05.2012) W Centrum Prasowym Foksal w Warszawie podczas specjalnej konferencji prasowej odbyła się premiera spotu emerytalnego – „Żądamy prawdziwej reformy”.

zobacz spot

W konferencji wziął udział przewdniczący KK Piotr Duda, członek prezydium KK Henryk Nakonieczny oraz  Ryszard Lembora . Poprzez obecność tego ostatniego "Solidarność"  uwiarygadnia swój spot emerytalny - odtwórca roli głównej nie jest aktorem zatrudnionym na potrzeby filmu, tylko pracownikiem borykającym się z takimi samymi kłopotami jak miliony innych w Polsce. Podczas konferencji Piotr Duda przedstawił dalsze działania, które podejmuje Związek. Będą one miały długofalowy charakter a ich celem jest wyrzucenie rządowej pseudo reformy do „kosza". "Solidarność" zorganizuje  m.in.: miasteczko emerytalne, happening bezrobotnych czy przekazanie rządowi własnych projektów ustaw. Jutro przewodniczący  Piotr Duda spotyka się z  premierem. Będzie go przekonywał, aby rząd odłożył prace nad ustawą emerytalną na poźniej, tak, aby był czas na wspolne wypracowanie dogodnych dla wszystkich rozwiazań. - Polacy chcą  i mogą dłużej pracować - tłumaczył przewodniczący - Ale muszą zostać do tego stworzone odpowiednie warunki. Nie straszcie nas tym 67 . Dajcie nam wybór. Jeśli będzie dobre zdrowie i pracodawcy chętni do zatrudniania, to niejeden będzie pracował dłuzej.

Przewodniczący zapowiedział nadzwyczajne posiedzenie Komisji Krajowej, które odbędzie się 10 maja w "miasteczku emerytalnym"  pod Sejmem. - To historyczne posiedzienie. Nawet w sierpniu 80 pod Sejmem nie doszło do takiego wydarzenia - stwierdził przewodniczący - Potem odbędzie się debata publiczna w związku z odrzuceniem publicznego wysłuchania. Oni tam w Sejmie będą sobie tylko gadać, my pod Sejmem będziemy dyskutować merytorycznie- dodał przewodniczący.

Dziennikarze pytali o konflikt ze spółka, która odmówiła rozwieszania plakatów z wizerunkami posłow głosujących przeciwko referendum dotyczącym wieku emerytalnego. Według przewodniczącego Piotra Dudy sprawa jest jasna, spółka która odmówiła rozwieszenia plakatów należy do miasta. Miasta rządzonego przez PO.

Warto przypomnieć, że w całym kraju regionalne struktury Związku prowadzą akcję Stop67 i publikują plakaty z wizerunkami posłów głosujących wbrew związkowym postulatom w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Na stronie www.stop67.pl dla każdego parlamentarzysty zostało założone specjalne konto rejestrujące jego głosowania.

Dział Informacji KK, fot. J.Malinowska

Poprawiony: poniedziałek, 07 maja 2012 13:43