NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Kolejarze świętują!

  • PDF

Uroczyste obchody Święta Kolejarza organizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe PKP S.A. rozpoczęto w piątek, 22 listopada, od złożenia kwiatów pod figurą Patronki Kolejarzy świętej Katarzyny Aleksandryjskiej na Dworcu Głównym PKP w Opolu. W niedzielę brać kolejarska uczestniczyła we Mszy św. W poniedziałek 25 listopada na terenie Wagon Opole Sp. z o. o. członkowie NSZZ "Solidarność" oraz przedstawiciele załogi złożyli kwiaty i zapalili symboliczną świeczkę przy pomniku świętej Katarzyny Aleksandryjskiej.  Więcej…

Opolska „Solidarność” pod sklepami Castoramy

  • PDF

Opolska "Solidarność" zdecydowanie sprzeciwia się bezprawnemu zwolnieniu członków Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji NSZZ „Solidarność w Castorama Polska Sp. z o.o. Związkowcy z naszego regionu protestowali dziś pod sklepami Castoramy w Opolu i Kędzierzynie - Koźlu, delegacja z Opolszczyzny wzięła udział w ogólnopolskim proteście w Warszawie.

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 08:18 Więcej…

Państwo musi być tam, gdzie obywatelowi dzieje się krzywda!

  • PDF

– Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych. I to jest dla nas najważniejsze (...) Państwo musi być tam, gdzie obywatelowi dzieje się krzywda – mówił w programie "Debata" szef Solidarności Piotr Duda. Więcej…

25 listopada - Święto Kolejarza

  • PDF

Z okazji Święta Kolejarza składam wszystkim osobom związanym z branżą kolejową serdeczne życzenia pomyślności, zadowolenia, a także spełnienia zawodowych i życiowych planów.

Życzę, aby każdy dzień służby upływał w życzliwej atmosferze, a wartości, którymi kierowała się św. Katarzyna Aleksandryjska – patronka Kolejarzy, takie jak oddanie i poświęcenie, były obecne w Państwa życiu zawodowym i prywatnym.Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

"Encyklopedia Solidarności". Opozycja w PRL 1976-1989, tom 3 - już w sprzedaży

  • PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu razem z Instytutem Historii Uniwersytetu Opolskiego i Regionem Śląsk Opolski NSZZ „Solidarność” zorganizował wczoraj (21 listopada) w Instytucie Historii UO spotkanie promujące „Encyklopedię Solidarności. Projekt badawczy i publikacje”. Uczestniczyła w nim Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet, jej zastępca Grzegorz Adamczyk i skarbnik ZR Marek Stelmach, którego działalność w czasach PRL-u została opisana w tej Encyklopedii.

Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 13:05 Więcej…

Renta rodzinna może być wysoka. Od czego zależy?

  • PDF

Renta rodzinna nie może być niższa niż 1100 zł brutto. To gwarantują przepisy. Od czego zależy jej wysokość?

Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 10:39 Więcej…

Odszedł dr Jan Heffner

  • PDF

Dr Jan Heffner był pierwszym demokratycznie wybranym przewodniczącym Niezależnego Samodzielnego Związku Zawodowego „Solidarność” na Uniwersytecie Opolskim.

Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona 21 listopada br. o godz. 11 w starej kaplicy cmentarnej na cmentarzu komunalnym w Opolu –Półwsi.


Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jana Heffnera.

Wyrazy współczucia i słowa otuchy Rodzinie

składa

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ Solidarność

Śląska Opolskiego - Cecylia Gonet

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 10:41 Więcej…

Z najlepszymi życzeniami...

  • PDF

Dziś swoje święto obchodzą Pracownicy Socjalni. Praca socjalna to wielka odpowiedzialność. To działanie, do którego potrzeba niezwykłych ludzi, profesjonalistów działających z pasją i wielką wrażliwością na potrzeby innych. To służba na rzecz drugiego człowieka.

Życzę Wam, aby praca na rzecz potrzebujących pomocy i wsparcia była dla Was prawdziwym spełnieniem i inspiracją.

Niech przynosi nieustającą satysfakcję i jednocześnie będzie doceniana.

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 10:40

Gala PIP

  • PDF

Państwowa Inspekcja Pracy w Opolu podsumowała swoją działalność prewencyjną. Wczoraj (19 listopada) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach i programach prewencyjnych Państwowej Inspekcji Pracy OIP w Opolu. W spotkaniu uczestniczyła przewodnicząca opolskiej "Solidarności" Cecylia Gonet oraz przewodniczący Klubu SIP Robert Kafarski.

Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 10:41