NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Od czerwca obowiązują nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów

  • PDF

Jeśli jesteś na wcześniejszej emeryturze lub rencie to możesz dorabiać, jednak tylko do pewnego poziomu. ZUS może zmniejszyć emeryturę lub rentę jeśli przekroczysz 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, a po przekroczeniu 130 proc. może zawiesić wypłatę świadczenia. Więcej…

30. rocznica częściowo wolnych wyborów

  • PDF

30 lat temu, 4 czerwca 1989 r., na mocy porozumień między władzami PRL a częścią opozycji odbyły się częściowo wolne wybory parlamentarne. Zwycięstwo Solidarności otworzyło nową epokę w najnowszych dziejach Polski i wpłynęło na proces upadku komunizmu w Europie Środkowej.

Więcej…

40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

  • PDF

Papież Jan Paweł II przyleciał do Polski z pierwszą pielgrzymką 2 czerwca 1979 r. Hasłem pielgrzymki papieża z 1979 roku było "Gaude Mater Polonia", czyli "Raduj się, matko Polsko". Ta pielgrzymka zmieniła bieg historii, bo w dużym stopniu zapoczątkowała rozpad systemu komunistycznego wywołując w kraju ogromny entuzjazm i równie ogromne obawy władz.

Więcej…

"S" w instytucjach kultury rozmawia o wzroście wynagrodzeń

  • PDF

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" z instytucji kultury w Opolu spotkali się w czwartek 30 maja z Wicemarszałkiem Województwa Opolskiego Zbigniewem Kubalańcą i Agnieszką Kamińską, dyrektor Departamentu Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UMWO. Tematem spotkania był wzrost wynagrodzeń w instytucjach kultury w 2019 roku. W rozmowach uczestniczył Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego ZR. Więcej…

31 maja Noc Kultury w Opolu

  • PDF

Koncerty, wystawy, gry i zabawy, spektakle i widowiska, pokazy i warsztaty, wykłady i spotkania, filmy i inne atrakcje. Ponad 50 wydarzeń w 32 miejscach – tak zapowiada się Noc Kultury 2019 w Opolu. Odbędzie się w piątek, 31 maja. To będzie dziesiąta edycja tej imprezy w mieście.

 

Poprawiony: czwartek, 30 maja 2019 07:56 Więcej…

Płaca minimalna w górę - ile?

  • PDF

Nabierają tempa prace nad przyszłorocznym budżetem. Po wspólnym stanowisku Solidarności, OPZZ i Forum ZZ, swoje propozycje przedstawił rząd. Te w formie pisemnej muszą trafić do partnerów społecznych do 15 czerwca.

Więcej…

Podwyżki w sferze finansów publicznych trzeba wiązać z gospodarką, a nie budżetem

  • PDF

Czas wreszcie na jednolitą siatkę płac dla pracowników sfery finansów publicznych, bo dzisiejszy system jest wewnętrznie sprzeczny i skomplikowany. I czas wreszcie oderwać te podwyżki od budżetu, a odnieść je do PKB i stanu gospodarki, której wskaźnikiem jest np. przeciętne wynagrodzenie - powiedział rzeczni "Solidarności Marek Lewandowski w programie "Moja Praca" na antenie TVP 3. Więcej…

SZKOLENIE: Analiza ekonomiczna przedsiębiorstw- sprawozdanie F-O1, DG-1

  • PDF

Dzisiaj, we wtorek 28 maja 2019 r. w siedzibie Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego odbywa się szkolenie z zakresu: „Analiza ekonomiczna przedsiębiorstw- sprawozdanie F-O1, DG-1”.  Szkolenie prowadzą wykładowcy WSZiA w Opolu dr Witold Potwora i mgr Wojciech Rudy. Uczestniczą w nim związkowcy z całego regionu.

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2019 12:28

Biuletyn informacyjny

  • PDF

Wydaliśmy czerwcowy numer Biuletynu informacyjnego. Zachęcamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2019 06:51