NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

16 września: Walne Zebranie Delegatów NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

  • PDF

Przed delegatami naszego regionu Walne Zebranie Delegatów, które odbędzie się 16 września na Górze św. Anny. Zwracamy się z prośbą do delegatów o potwierdzenie swojej obecności bądź zgłoszenie nieobecności telefonicznie: 77 42 32 860 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do piątku 10 września. Dziękujemy.

Dobre wieści dla osób, które na emeryturę przeszły w czerwcu. ZUS przeliczy im świadczenia

  • PDF

Znika problem tak zwanych czerwcowych emerytur. Zakład Ubezpieczeń Społecznych z urzędu przeliczy na korzystniejszych zasadach emerytury tym osobom, które wniosek o świadczenie złożyły w czerwcu.

Więcej…

Piotr Duda: Pracownicy budżetówki dostaną podwyżki! Jest deklaracja premiera!

  • PDF

Padła deklaracja, która została wpisana w projekt ustawy budżetowej na 2022 r. Tak, pracownicy sfery finansów publicznych, będziecie mieli podwyżki. Jest to deklaracja złożona przez polski rząd i jego szefa premiera Mateusza Morawieckiego – zapowiedział podczas uroczystości 41. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Więcej…

Ważne terminy dla uczniów i studentów związane z rentą rodzinną

  • PDF

Jeśli jesteś uczniem lub studentem, który ma prawo do renty rodzinnej, to pamiętaj by dostarczyć Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenie, że będziesz kontynuował naukę. Bez potwierdzenia dalszej edukacji ZUS nie będzie mógł wypłacać świadczenia.

Poprawiony: piątek, 03 września 2021 08:13 Więcej…

Wrześniowe posiedzenie ZR

  • PDF

Sprawy pracownicze i organizacyjne są głównym tematem rozmów członków Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego podczas wyjazdowego posiedzenia Zarządu Regionu.

Poprawiony: czwartek, 02 września 2021 11:47

Fotorelacja: Msza św. w intencji członków NSZZ "Solidarność"

  • PDF

Działacze, związkowcy i sympatycy NSZZ "Solidarność" w 41. rocznicę powstania związku modlili się w Katedrze Opolskiej o doświadczenie wsparcia i  opieki naszego Patrona ks. Jerzego Popiełuszki oraz za zmarłych członków NSZZ "Solidarność". Mszę św. uświetniła liczna obecność Pocztów sztandarowych z całego regionu.

Poprawiony: czwartek, 02 września 2021 11:25 Więcej…

Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

  • PDF

Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli...”

Janusz Korczak

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego

nauczycielom, pracownikom administracji, rodzicom i oczywiście uczniom

życzę, aby nadchodzący czas był okresem pomyślnej współpracy,

wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów

we wszystkich działaniach.

Życzę, by dorosłym nie zabrakło w tej ciężkiej pracy odwagi i wytrwałości,

a uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności.


Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: czwartek, 02 września 2021 11:26

Komunikat

  • PDF

Informujemy, że w środę 1 września biuro Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego będzie nieczynne z powodu wyjazdowego posiedzenia ZR.

Mija 41 lat od podpisania porozumień sierpniowych

  • PDF

Historyczne porozumienie otworzyło drogę do powstania "Solidarności" i początku przemian ustrojowych w Polsce. Zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Grzegorz Adamczyk był gościerm Porannej Loży Radiowej.

Więcej…