NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zamów kalendarz na 2022 rok

  • PDF

W Zarządzie Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego można zamówić kalendarze książkowe na 2022 rok. Koszt 1 egzemplarza to ok. 20 zł. (cena uzależniona jest od ilości całego zamówienia). Zamówienia proszę składać do czwartku 22 października tel. 77 4232364 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

ZUS nie będzie prosił banków i operatów sieci o dane ubezpieczonych

  • PDF

ZUS dementuje pogłoski. Pracownicy ZUS nie będą odwiedzali sąsiadów i pytali co robi znajomy na zwolnieniu lekarskim. Zakład nie będzie też mógł wystąpić do operatora sieci komórkowej ani banku o informacje na temat ich klientów. Więcej…

Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Regionu

  • PDF

Bieżąca sytuacja w zakładach pracy, obszerna informacja z posiedzenia KK, akcja "Emerytura za staż" - to wiodące tematy wyjazdowego posiedzenia Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego, które odbyło się w piątek 8 października na zaproszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudziniec Wiesława Kucharskiego w Gospodarstwie Leśnym Lasów Państwowych w Rudzińcu. Posiedzenie poprzedziła prezentacja na temat działalności i roli Gospodarstwa Leśnego Lasów Państwowych.

Poprawiony: czwartek, 14 października 2021 08:22 Więcej…

Komunikat

  • PDF

 

Informujemy, że jutro (8 października), z uwagi na wyjazdowe posiedzenie Zarządu Regionu, biuro ZR będzie nieczynne.

Poprawiony: czwartek, 07 października 2021 13:16

"Odrzucamy zewnętrzną ingerencję w bezpieczeństwo energetyczne Polski". Jednogłośne stanowisko KK w sprawie Turowa

  • PDF

W trakcie wczorajszego posiedzenia Komisji Krajowej jednogłośnie uchwalone zostało stanowisko KK w sprawie kompleksu wydobywczo-energetycznego Turów.

Poprawiony: środa, 06 października 2021 07:33 Więcej…

Ustawa o zaopatrzeniu emerytalnym do Trybunału Konstytucyjnego

  • PDF

Podczas pierwszego dnia posiedzenia w Jarnołtówku (6 października) Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o skierowaniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności z Konstytucją ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym Policji, ABW, AW, SKW, SWW, CBA, SG, SM, SOP, PSP, SC-S i SW.

Poprawiony: środa, 06 października 2021 07:14 Więcej…

Oświatowa "S" odrzuca projekt MEiN dotyczący statusu zawodowego nauczyciela

  • PDF

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" odrzuca projekt zmian dotyczący statusu zawodowego nauczyciela przedstawiony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki – poinformowano w poniedziałkowym komunikacie. Więcej…

Rozpoczął się protest ratowników medycznych w Opolu. Masowo idą na zwolnienia. Czy będzie komu ratować pacjentów?

  • PDF

Ratownicy medyczni pracujący na SOR-ach przy ul. Katowickiej i Witosa w Opolu przyłączyli się do ogólnopolskiego strajku pracowników medycznych. Tylko w piątek zwolnienia lekarskie złożyło dziewięciu ratowników.

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2021 09:56 Więcej…

Umowa-zlecenie i umowa o dzieło - co powinniśmy o niej wiedzieć?

  • PDF

Świadczenie pracy, rozumianej jako wykonywanie określonych czynności podejmowanych w celu uzyskania danego efektu, może być realizowane w ramach różnych podstaw prawnych. Do najpopularniejszych należy bez wątpienia stosunek pracy, ale w polskich realiach dużą rolę odgrywają też stosunki cywilnoprawne – w szczególności stosunek zlecenia i dzieła.

Więcej…