NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KK w Jarnołtówku: nowa strategia rozwoju, wyniki wyborów i najbliższe działania

  • PDF

Dwudniowe posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” (15 i 16 października) po raz pierwszy odbywa się w domu wczasowym „Ziemowit” w Jarnołtówku, w Regionie Śląsk Opolski. Członkowie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” rozpoczęli posiedzenie od dyskusji o strategii rozwoju Związku. W tym również w kontekście tworzenia nowych organizacji w służbach mundurowych.

Poprawiony: środa, 16 października 2019 06:36 Więcej…

Monitorowanie zmian prawa przez NSZZ "Solidarność"

  • PDF

Debata podczas seminarium M. Żegliński - Tygodnik Solidarność

9 października 2019 roku w siedzibie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w Warszawie odbyło się seminarium podsumowujące realizowany przez Związek projekt „Prowadzenie przez NSZZ „Solidarność” działań w zakresie monitorowania prawa gospodarczego i prawa pracy”.

Poprawiony: środa, 16 października 2019 07:35 Więcej…

Najlepsze życzenia

  • PDF

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej nauczycielom, pedagogom, wychowawcom i pracownikom oświaty życzę, by każdego dnia towarzyszyła Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Jednocześnie proszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowia, zadowolenia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.


Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet

Poprawiony: piątek, 11 października 2019 12:46

Wyjazdowe posiedzenie Prezydium ZR

  • PDF

Wczorajsze posiedzenie Prezydium ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego odbyło się w O/ZR w Kędzierzynie - Koźlu. W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący organizacji z tego oddziału.

Poprawiony: piątek, 11 października 2019 10:56 Więcej…

Nobel dla Polki

  • PDF

„Za narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”– brzmi uzasadnienie Szwedzkiej Akademii, która przyznała Oldze Tokarczuk literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok.

Poprawiony: piątek, 11 października 2019 06:55 Więcej…

Piotr Duda: W przyszłej kadencji sejmu emerytura stażowa i układy zbiorowe

  • PDF

foto. Marcin Żegliński

- Wielu ludzi dziękuje mi za to, że niedzielę mogą spędzać z rodziną. Mam wtedy ogromną satysfakcję. Mam też satysfakcję, że mimo zapowiedzi o zapaści, bankructwach i bezrobociu stało się dokładnie odwrotnie. Obroty rosną, pracowników brakuje, a małe sklepy mają się lepiej niż przed ograniczeniem – mówi Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Michałem Ossowskim i Cezarym Krysztopą.

Więcej…

"Solidarność" nie zgadza się na likwidację SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

  • PDF

"Solidarność” przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu zdecydowanie mówi NIE likwidacji SOR w Szpitalu Wojewódzkim w Opolu - mówi Marcin Laskowski, przewodniczący OM NSZZ "S" w Klinice. Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego stanowczo popiera ten sprzeciw w podjętym 9 października STANOWISKU.
Więcej…

Prosimy o pomoc

  • PDF

Wnuczka naszej koleżanki Zosi Orłowskiej, wieloletniego członka NSZZ "Solidarność" "Społem" PSS, urodziła się z wrodzoną wadą serduszka. Dodatkowo jest obciążona Zespołem DiGeorge'a. Oliwka potrzebuje pomocy wielu specjalistów, zajęć z rehabilitantem oraz urządzeń ułatwiających jej codzienne życie (m.in. pulsoksymetra).

Możesz pomóc Oliwce przekazując darowiznę: Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142 Fundacja "Serca dla Maluszka" tytułem: Oliwia Orłowska oraz przekazując 1% podatku: Fundacji "Serca dla Maluszka" NR KRS 0000387207 Cel szczegółowy: Oliwia Orłowska.

Rodzice Oliwki dziękują za każdą pomoc.

Poprawiony: czwartek, 10 października 2019 08:50

Solidarność ma w sercu

  • PDF

Adam Król, członek OM NSZZZ „Solidarność” w Elektrowni „Opole” S.A. od 15 lat biega w maratonach „Solidarności”. Bieganie daje mu radość i zapewnia niesamowite wzruszenia. Dzięki niemu poznał wielu wspaniałych ludzi, najwybitniejszych działaczy NSZZ „Solidarność”.  To nie wszystko. Pomaga innym, najsłabszym i zachęca do pomagania.

Poprawiony: czwartek, 10 października 2019 07:12 Więcej…