NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

6 pytań o dodatkowy zasiłek opiekuńczy

  • PDF

Żłobki i przedszkola mogą zostać otwarte od 6 maja, ale szkoły pozostają zamknięte. Co z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym? Komu przysługuje? Co, jeśli mimo otwarcia placówki rodzic nie zdecyduje się wysłać do niej dziecka?

Więcej…

Oświatowa "Solidarność" powstrzymała niekorzystne zmiany w Karcie Nauczyciela

  • PDF


Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" skutecznie zablokowała nowelizację art. 50 Karty Nauczyciela wprowadzających działania osłonowe w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (druk sejmowy nr 344). Swoją opinię przekazała wszystkim zainteresowanym stronom. Sejm odrzucił niekorzystne zmiany.

Więcej…

Dzień Hutnika - głęboko zakorzeniona tradycja

  • PDF

Dzień Hutnika to okazja do przekazywania tradycji młodym hutnikom. Odprawiane msze święte, a po nich pikniki bądź biesiady to symbole nierozerwalnie związane z Dniem Hutnika. W tym dniu hutnicy modlą się o wstawiennictwo do św. Floriana za pracujących hutników i ich rodziny, emerytów i rencistów oraz w intencji zmarłych hutników. Branża hutnicza w województwie opolskim była od dziesiątek lat jedną z największych gałęzi przemysłu w regionie.

Poprawiony: poniedziałek, 04 maja 2020 09:04 Więcej…

Gaszą pożary, wyjeżdżają do wypadków i powodzi, ratują życie, wspierają działania związane z pandemią.

  • PDF

Dzień Strażaka ustanowiono w 1998 roku, a zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał uczcić tragicznie zmarłych podczas służby kolegów. W Polsce Dzień Strażaka zaczęto obchodzić w 2003 roku. O swoim patronie św. Florianie pamięta każda jednostka straży pożarnej.

Poprawiony: poniedziałek, 04 maja 2020 08:49 Więcej…

4 maja - Dzień Hutnika i Strażaka

  • PDF

Niech dzień Świętego Floriana - patrona Hutników i Strażaków

przyniesie wiele radości oraz miłości Wam i Waszym najbliższym.

Życzę, aby ciężka i niebezpieczna praca była powodem do zadowolenia,

a wykonywany zawód był powodem do zasłużonej dumy.

Łączę najlepsze życzenia spełnienia planów, wielu sukcesów, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: poniedziałek, 04 maja 2020 05:55

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  • PDF

W tym roku obchodzimy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja - pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) spisanej ustawy zasadniczej, regulującej organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli. Poprawiony: niedziela, 03 maja 2020 09:00 Więcej…

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

  • PDF

Dzień Flagi  został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Więcej…

1 maja - Międzynarodowy Dzień Ludzi Pracy

  • PDF

Na świecie po raz pierwszy Święto Pracy, a konkretnie Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, obchodzone było 127 lat temu, w 1890 roku. Wprowadzone zostało w 1889 roku przez II Międzynarodówkę dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago - strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2020 21:17 Więcej…

Majowe wydanie Biuletynu informacyjnego

  • PDF

Wydaliśmy majowy Biuletyn informacyjny. Zapraszamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Strona 10 z 280