NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wzrost bezrobocia przez COVID-19!

  • PDF

W związku z wprowadzoną w dniu 20 marca 2020 roku epidemią spowodowaną wirusem SARS-CoV-2 i równoczesnym zmrożeniem gospodarki wzrosła liczba osób pozostająca bez pracy. W maju br. alarmowano, iż przy utrzymywaniu stanu epidemii przez kilka miesięcy przyrost bezrobocia może być znaczny, oraz że Polska może borykać się z bezrobociem na poziomie przekraczającym 12 proc.

Poprawiony: wtorek, 29 września 2020 12:06 Więcej…

Informacja ze spotkania Zespołu Trójstronnego przy Ministrze Zdrowia

  • PDF

Po blisko 6. miesiącach, 23 września w Centrum Dialogu Społecznego odbyło się spotkanie Zespołu Trójstronnego przy Ministrze Zdrowia. Rozmawiano przede wszystkim o sytuacji społecznej w czasie pandemii oraz o aktualnej sytuacji z nią związanej.

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2020 11:24 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy

Grażynie Małunowicz, zastępcy przewodniczącego OZ NSZZ "Solidarność" w Adient Poland Sp. z o. o. Oddział Metal w Skarbimierzu

z powodu śmierci TATY

 

składa:

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Kondolencje

  • PDF

Wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy

Walentemu Wantuchowi, przewodniczącemu OZ NSZZ "Solidarność"

PKS Sp. z o. o. w Brzegu

z powodu śmierci ŻONY

 

składa:

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2020 09:45

"S" domaga się pełnego odmrożenia wysokości odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych

  • PDF

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie opiniuje projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 z dnia 27 sierpnia 2020 r. Prezydium KK domaga się pełnego odmrożenia wysokości odpisów na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, co będzie miało pozytywny wpływ na budżet poprzez zwiększenie wpływów podatkowych z tytułu wzrostu konsumpcji. Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2020 09:43 Więcej…

"S" negatywnie o zmianie ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji

  • PDF

Prezydium Komisji Krajowej ocenia negatywnie projekt ustawy o zmianie ustawy o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji przedstawiony w ramach inicjatywy ustawodawczej Senatu.

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2020 09:46 Więcej…

Stanowisko ws. sytuacji przemysłu wydobywczego, energetycznego i energochłonnego

  • PDF

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” 23 września br. przyjęło Stanowisko ws. sytuacji przemysłu wydobywczego, energetycznego i energochłonnego. Poprawiony: piątek, 25 września 2020 05:48 Więcej…

Szwed: Będą zmiany w kodeksie pracy. Telepracę zastąpi praca zdalna

  • PDF

– Pojęcie telepracy zniknie z k.p., a zastąpią je regulacje dotyczące pracy zdalnej. Ta ostatnia ma być stosowana w porozumieniu z zatrudnionymi.

Poprawiony: piątek, 25 września 2020 06:14 Więcej…

Wybrano lidera Regionalnej Sekcji Młodych

  • PDF

Liderem Regionalnej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego został Rafał Mróz, przewodniczący OM NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Okręgu Opolskiego z siedzibą w Zakładzie Karnym w Brzegu. Wybory odbyły się w środę 24 września w sali konferencyjnej Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego. Ich przebieg nadzorowała Cecylia Gonet, przewodnicząca Regionalnej Komisji Wyborczej. Gratulujemy!

Poprawiony: czwartek, 24 września 2020 09:20 Więcej…

Strona 10 z 298