NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wprowadzenie emerytur stażowych nie wymaga zmiany Konstytucji

  • PDF

Czy wprowadzenie emerytur stażowych wymaga zmiany Konstytucji? Czy można pobierać emeryturę stażową i jednocześnie wynagrodzenie za pracę? Między innymi na te pytania odpowiada współautor projektu ustawy o emeryturach stażowych złożonej w Sejmie przez NSZZ “Solidarność”, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, Marcin Zieleniecki.

Więcej…

Praca sezonowa

  • PDF

Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną pod nazwą Rights for all seasons / Prawa przez cały rok. Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji na temat sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w krajach UE.

Poprawiony: poniedziałek, 02 sierpnia 2021 12:05 Więcej…

„Fit for 55”, czyli jak w niecałą dekadę zrujnować Europę

  • PDF

Już niebawem własny samochód czy wyjazd na wakacje może znów stać się luksusem dostępnym dla nielicznych. Komisja Europejska przedstawiła plan „Fit for 55”, za pomocą którego zamierza wyciągnąć z kieszeni Europejczyków 5 bilionów euro pod pretekstem walki ze zmianami klimatu.

Poprawiony: poniedziałek, 02 sierpnia 2021 11:53 Więcej…

1 sierpnia - Powstanie Warszawskie

  • PDF

Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej).

Poprawiony: piątek, 30 lipca 2021 15:34 Więcej…

Covid-19 może prowadzić do demencji? Niepokojące informacje

  • PDF

Wiele osób po przejściu koronawirusa skarży się na tzw. mgłę mózgową, problemy z koncentracją i dezorientację, naukowcy badają więc, czy zakażenie może mieć długotrwałe konsekwencje dla mózgu. Wczesne badania sugerują, że Covid-19 może m.in. prowadzić do demencji – podaje dziennik „USA Today”.

Więcej…

Wiceminister rozwoju: Zgadzam się z uszczelnieniem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

  • PDF

Niedziela handlowa nie jest aż takim wpływem do budżetu przedsiębiorców, to prawo pracowników, to rzecz zapewniająca komfort; zgadzam się z uszczelnieniem prawa w tym zakresie – powiedziała w środę wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Więcej…

„Solidarność” wzywa Rząd RP do przywrócenia ławników sądowych w sprawach pracowniczych

  • PDF

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” domaga się od Rządu RP niezwłocznego podjęcia działań w celu przywrócenia na dotychczasowych zasadach udziału ławników sądowych w rozpoznawaniu spraw z zakresu prawa pracy. Jednocześnie wyraża oburzenie, że nowelizacja ustawy z 28 maja 2021 r. wprowadzająca zmiany ograniczające udział ławników ze specustawy COVID-owej na stałe do Kodeksu postępowania cywilnego, została wprowadzona bez trybu konsultacji przewidzianego w ustawie o związkach zawodowych. Poprawiony: czwartek, 29 lipca 2021 09:41 Więcej…

NOWOŚĆ – Bukowina Tatrzańska rezerwacje z bonem 200 zł

  • PDF

W związku z dużym zainteresowaniem pobytami z wykorzystaniem bonu "S" na 200 zł w okresie wakacyjnym DOMS do Państwa dyspozycji dodaje również Willę Hyrny w Bukownie Tatrzańskiej.

Poprawiony: czwartek, 29 lipca 2021 09:31 Więcej…

Czy państwo da nam emeryturę? Dla niektórych to zaskoczenie

  • PDF

Są ludzie, którzy nie wierzą w to, że będąc seniorem otrzymają swoją emeryturę. Uważają, że państwo może im jej nie dać, bo nie będzie miało wystarczających środków. A przecież nikt nam niczego nie daje. Sami odkładamy pieniądze na swoją emeryturę poprzez odprowadzanie składek emerytalnych. Zbychu o tym wie, ale musiał uświadomić Rycha w nowym spocie projektu Emerytura za Staż. Poprawiony: środa, 28 lipca 2021 10:03 Więcej…

Strona 10 z 337