NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Lokale do wynajęcia

  • PDF

Region Śląsk Opolski NSZZ „Solidarność” oferuje w Kędzierzynie-Koźlu lokale na klasyczne pomieszczenia biurowe w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Pomieszczenia znajdują się na pierwszym piętrze dwupiętrowego budynku. Kontakt: 77 42 32 860.

Więcej…

Uśmiechy na buziach dzieci i smutne oczy mam

  • PDF

Największe emocje wśród dzieci w opolskim ZOO wywołały małpy, goryle i lwy. Mrówkojad najbardziej je rozśmieszył. Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego po raz kolejny zorganizował dla przebywających w ośrodku wypoczynkowym „Ziemowit” w Jarnołtówku uchodźców z Ukrainy wycieczkę do opolskiego ZOO. Do Opola przyjechała wczoraj blisko 50 osobowa grupa mam z dziećmi.

Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Edwarda Fułata

byłego przewodniczącego OM NSZZ "Solidarność" w WSSE w Opolu

 

Łącząc się w żałobie i smutku,

wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy

 

Rodzinie i Bliskim

 

składa

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 17 maja 2022 12:44 Więcej…

100. lat Związku Polaków w Niemczech

  • PDF

W Opolu świętowano wczoraj setną rocznicą powstania Związku Polaków w Niemczech. Były uroczystości pod pomnikiem, a także pokaźnych rozmiarów tort. W uroczystościach wziął udział Poczet sztandarowy Opolskiej Solidarności. Poprawiony: wtorek, 17 maja 2022 06:50 Więcej…

ZUS ogłasza nabór wniosków na poprawę bezpieczeństwa pracy. W puli jest 90 mln zł

  • PDF

Już w czerwcu pracodawcy z Opolszczyzny będą mogli ubiegać się o dofinansowanie pomysłów, które poprawią bezpieczeństwo przy stanowiskach pracy. W tym roku ZUS chce przeznaczyć na ten projekt aż 90 mln zł. Więcej…

Propozycja wzrostu wynagrodzeń od 2023 r.

  • PDF

W odpowiedzi na galopująca inflację strona pracowników w Radzie Dialogu Społecznego, którą reprezentują NSZZ „Solidarność”, Forum Związków Zawodowych i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, złożyła do Ministerstwa Finansów propozycję wynagrodzeń, która miałaby wejść w życie od stycznia 2023 roku.

Poprawiony: poniedziałek, 16 maja 2022 09:37 Więcej…

Od dzisiaj stan epidemii zmienia się w stan zagrożenia epidemiologicznego

  • PDF

Od dzisiaj stan epidemii w Polsce zostaje przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Zapowiedział to na początku maja minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednocześnie wskazał, że to nie jest zniesienie epidemii, tylko "przełączenie czerwonego światła w sygnalizatorze, które się świeciło od dwóch lat, na światło pomarańczowe, pokazujące, że panuje zagrożenie, ale sytuacja zmierza w dobrym kierunku i ocena ryzyka jest zdecydowanie lepsza". Poprawiony: poniedziałek, 16 maja 2022 07:58 Więcej…

Wyjątkowa (M)NOC – przed nami 14. Noc Muzeów

  • PDF

Już w najbliższą sobotę, 14 maja opolskie instytucje kultury otworzą swoje drzwi na wieczorne zwiedzanie. W tym roku nocna przygoda z muzeami przebiega pod intrygującym hasłem MOC KULTURY.

Poprawiony: piątek, 13 maja 2022 11:17 Więcej…

Posiedzenie liderów Solidarności

  • PDF

Podczas wczorajszego hybrydowego posiedzenia liderów Solidarności, w których uczestniczyła on-line przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet omówiono sprawy organizacyjne Krajowego Zjazdu Delegatów oraz bieżącą pomoc dla uchodźców z Ukrainy.

Poprawiony: piątek, 13 maja 2022 10:45 Więcej…

Strona 10 z 374