NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

14. rocznica śmieci Jana Pawła II

  • PDF

Ostatnią niedzielą w życiu papieża była Niedziela Wielkanocna 27 marca 2005. Tego dnia w południe chory Papież podszedł do okna swojego apartamentu, żeby z tego miejsca pozdrowić rzesze wiernych i turystów zgromadzone na Placu św. Piotra i udzielić tradycyjnego błogosławieństwa Urbi et Orbi (Miastu i światu). Nie był już jednak w stanie wypowiedzieć żadnego słowa, jedynie pobłogosławił wiernych.

Poprawiony: wtorek, 02 kwietnia 2019 06:35 Więcej…

Zmiana czasu w niedzielę.

  • PDF

Już w ten weekend zmieniamy czas zimowy na czas letni. W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy wskazówki zegarów z godziny 3 na 2. Oznacza to, że śpimy o godzinę krócej.

29 marca - Dzień Metalowca

  • PDF

29 marca swoje święto obchodzą Metalowcy
Z tej okazji wszystkim pracownikom związanym z branżą metalową
składam najserdeczniejsze życzenia
stabilizacji zawodowej i godziwego wynagrodzenia.
Łączę najlepsze życzenia spełnienia planów,
wielu sukcesów, zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Przewodnicząca Zarządu Regionu
NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Nie wolno dyskryminować jednych grup zawodowych kosztem drugich

  • PDF

Solidarność zrzesza wszystkie grupy zawodowe i występuje o podwyżki dla wszystkich pracowników - powiedział w radiowej Jedynce Marek Lewandowski, rzecznik przew. KK NSZZ "Solidarność". Nie wolno zapominać o pracownikach muzeów, sądów i prokuratur, sanepidu, itd. Oni od 2010 roku nie otrzymywali podwyżek. Więcej…

Solidarność w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu wynegocjowała wzrost płac

  • PDF

W piątek 22 marca Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu podpisała z pracodawcą porozumienie kończące spór zbiorowy, prowadzony w 2018 i 2019 roku. W wyniku porozumienia od 1 kwietnia 2019 r. nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w Ogrodzie Zoologicznym w Opolu. Wzrost wynagrodzenia zasadniczego to średnio 700 zł brutto miesięcznie na pracownika.

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 10:38

VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ „Solidarność”

  • PDF

W sobotę 23 marca we Wrześni koło Poznania odbył się VIII Halowy Turniej Piłki Nożnej Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ „Solidarność”. Drużyna Neapco Europe Praszka zajęła 4. miejsce, a jej zawodnik Cezary Pinkosz - został najlepszym zawodnikiem Turnieju!

Poprawiony: środa, 27 marca 2019 08:10 Więcej…

4 kwietnia - pikieta przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim

  • PDF

DOŚĆ DYSKRYMINOWANIA PRACOWNIKÓW” - to przewodnie hasło planowanej na 4 kwietnia (czwartek) pikiety przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim. Pikieta jest wyrazem niezadowolenia wobec braku konkretnych propozycji odnoszących się do postulatów NSZZ „Solidarność”. Pikieta rozpocznie się o godz. 15.00.

Poprawiony: piątek, 29 marca 2019 11:08 Więcej…

Mediacje zakończone spisaniem protokołu rozbieżności

  • PDF

W piątek 22 marca zastępca przewodniczącego ZR Dariusz Brzęczek występując w roli mediatora uczestniczył w spotkaniach przedstawicieli komisji międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w Szkole Podstawowej w Zawadzkiem z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Zawadzkiem i Dyrektorem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Strzelcach Opolskich w ramach sporu zbiorowego na etapie mediacji.

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 10:39 Więcej…

Kwietniowe wydanie Biuletynu informacyjnego

  • PDF

Wydaliśmy kwietniowy Biuletyn informacyjny. Zachęcamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Strona 10 z 233