NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” negatywnie opiniuje projekt ustawy budżetowej na 2023 rok

  • PDF

Opinię zatwierdzono na posiedzeniu Prezydium KK w dniu 13 września w Gdańsku. Czytamy w niej m.in.: „wstępny projekt ustawy budżetowej na 2023 r. zasługuje na negatywną ocenę biorąc pod uwagę niezadowalający poziom podwyżki wynagrodzeń w sferze finansów publicznych, zamrożenie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz brak jasnej strategii wobec wysokich cen energii, gazu, których skutki już w tym roku odczuwają konsumenci oraz przedsiębiorstwa energochłonne”.

Poprawiony: czwartek, 15 września 2022 06:40 Więcej…

"NFZ bez barier"

  • PDF

Opolski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje jutro (czwartek, 15 września) dzień otwarty poświęcony osobom ze szczególnymi potrzebami. Podczas wydarzenia w siedzibie Funduszu przy ul. Ozimskiej 72A w Opolu chętni będą mogli skorzystać m.in. z konsultacji z ekspertami.

Więcej…

Wyższa płaca minimalna. To efekt skutecznych negocjacji Solidarności

  • PDF

Płaca minimalna wzrośnie szybciej, niż pierwotnie proponował rząd. To efekt negocjacji prowadzonych przez Solidarność. Od stycznia będzie to 3490 brutto oraz 3600 brutto od lipca przyszłego roku.

Poprawiony: środa, 14 września 2022 08:27 Więcej…

Wrzesień i październik kluczowe dla uczniów i studentów z rentą rodzinną

  • PDF

Uczniowie i studenci, którzy mają prawo do renty rodzinnej powinni pamiętać, by dostarczyć Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych zaświadczenie o kontynuowaniu nauki. Brak dowodu na dalszą edukację może skutkować wstrzymaniem wypłaty świadczenia. Więcej…

Zawody wędkarskie

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego był jednym ze sponsorów współorganizowanych przez OM NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Okręgu Opolskiego z siedzibą w Brzegu I Zawodów Wędkarskich. Zawody odbyły się w sobotę 10 września na stawie rekreacyjnym w Więcmierzycach. W zawodach nie wyłoniono lidera, aż trzech zawodników złowiło ryby o jednakowej długości. Tym samym trzy pierwsze miejsca ex aequo zdobyli: Artur Gawlik, Grzegorz Skotnicki, Łukasz Zając. Serdecznie gratulujemy!
Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2022 10:06 Więcej…

Zmieniły się granice dorabiania do świadczeń z ZUS

  • PDF

Od września zmieniły się limity dorabiania dla pracujących rencistów i wcześniejszych emerytów. Między wrześniem a listopadem będzie można dorobić nieco mniej niż w poprzednich miesiącach. To efekt spadku przeciętnego wynagrodzenia w kraju.

Więcej…

RDS: Bez przełomu w sprawie budżetu

  • PDF

Nie doszło do wypracowania wspólnego stanowiska partnerów społecznych zasiadających w Radzie Dialogu Społecznego w sprawie przyszłorocznego budżetu. Wcześniej nie udało się to również w zespole roboczym RDS. Poprawiony: czwartek, 08 września 2022 09:15 Więcej…

Nowy projekt KK NSZZ „Solidarność” dot. Cyfryzacji Rynku Pracy

  • PDF

1 września 2022 r. Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” rozpoczęła realizację nowego, międzynarodowego projektu zatytułowanego „Inicjowanie działań wdrażających Porozumienie Ramowe Europejskich Partnerów Społecznych w sprawie cyfryzacji”.

Poprawiony: czwartek, 08 września 2022 09:08 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Łącząc się w żałobie i smutku,

wyrazy głębokiego współczucia i słowa otuchy

Dorocie i Mirosławowi Czernyszom

członkom OM NSZZ "Solidarność" POiW w Krapkowicach

 

z powodu śmierci MAMY

 

składa

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność"

Śląska Opolskiego - Cecylia Gonet,

OM NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania

w Krapkowicach

oraz Sekcja Regionalna OiW NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Poprawiony: środa, 07 września 2022 11:04

Strona 10 z 387