NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Roman Kirstein nie żyje

  • PDF

Roman Kirstein zmarł nagle w piątek 5 kwietnia 2019 roku. Działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, uczestnik protestów w sierpniu 1980 roku. Był przewodniczącym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego „Solidarności ” w Opolu, a także wiceprzewodniczącym zarządu Regionu Śląsk Opolski. Więcej…

Pracować w Ochronie Zdrowia

  • PDF

7 kwietnia swoje święto obchodzą Pracownicy Ochrony Zdrowia. W Regionie NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego działa kilkanaście komisji zakładowych w placówkach ochrony zdrowia. Jak na co dzień wygląda ich praca, co przynosi satysfakcję, a co przysparza trosk - opowiada Bronisława Furtak, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność SP Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głubczycach i Marcin Laskowski, przewodniczący Regionalnej Sekcji Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność Regionu Śląska Opolskiego.

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 12:38 Więcej…

7 kwietnia - Dzień Pracownika Ochrony Zdrowia

  • PDF

Z okazji zbliżającego się święta Pracowników Ochrony Zdrowia wszystkim pracownikom tego sektora składam
podziękowania za ofiarną i ciężką pracę na rzecz chorych.
Składam życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz wytrwałości, cierpliwości w codziennych troskach
i zabiegach o zdrowie innych oraz życzliwości ze strony otaczającego świata.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 11:39

Pikieta Solidarności przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim

  • PDF

Przewodnicząca ZR NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego Cecylia Gonet i jej zastępca Grzegorz Adamczyk złożyli w sekretariacie Wojewody Opolskiego petycję ws. nieuwzględnienia postulatów NSZZ Solidarność zawartych w Stanowisku KK nr 13/18 ws. sytuacji społeczno - gospodarczej oraz dialogu społecznego. Wojewody, ani wicewojewody nie było w czasie pikiety w urzędzie.

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 10:48 Więcej…

Opolska Solidarność mówi DOŚĆ DYSKRYMINOWANIA PRACOWNIKÓW!

  • PDF

w czwartek 4 kwietnia o godz. 15:00 opolska Solidarność w pikiecie przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim wyraziła swoje niezadowolenie wobec braku podwyżek w sferze finansów publicznych, niewliczania do minimalnego wynagrodzenia dodatków za wysługę lat oraz domagając się wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, odmrożenia wskaźnika naliczania odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, rozwiązań zabezpieczających przed wzrostem cen energii oraz funkcjonowania przedsiębiorstw energochłonnych.

Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 10:32 Więcej…

100 lat Publicznych Służb Zatrudnienia

  • PDF

W środę 3 kwietnia w Sali Ewentowej Domu Expo w Opolu odbywały się uroczystości związane z setną rocznicą powołania do życia państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami. Wśród wyróżnionych osób, które otrzymały podziękowania za wieloletnią pracę w Publicznych Służbach Zatrudnienia w województwie opolskim są nasi związkowcy: Przewodnicząca ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet, skarbnik ZR Marek Stelmach, przewodniczący O/ZR w Brzegu  Kazimierz Kozłowski i przewodniczący OM NSZZ "S" Neapco Europe Sp. z o. o. w Praszce Waldemar Kościelny.

Poprawiony: czwartek, 04 kwietnia 2019 09:59 Więcej…

Nauczyciele mają otrzymać we wrześniu 15 proc. waloryzację wynagrodzeń

  • PDF

2 kwietnia podczas drugiej tury rozmów w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” przedstawiciele zespołu negocjacyjnego Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zapoznali się z propozycjami rządu. Spełniono większość postulatów. Nauczyciele mają otrzymać we wrześniu 15 proc. waloryzację wynagrodzeń. Ponadto na przełomie czerwca i lipca ma zostać przedstawiony projekt zmian systemu wynagradzania, według którego pensje nauczycieli miałyby być powiązane z wysokością przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 12:27 Więcej…

Kwietniowe posiedzenie Zarządu Regionu

  • PDF

Ustalenie szczegółów pikiety organizowanej przez Solidarność 4 kwietnia przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim, przyjęcie harmonogramu szkoleń na 2019 rok oraz bieżąca sytuacja w zakładach pracy - to tylko niektóre z tematów, jakimi zajmowali się członkowie Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" podczas posiedzenia 1 kwietnia 2019 roku.

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 11:58 Więcej…

Oświata negocjuje

  • PDF

Na  stole  negocjacyjnym z rządem pojawiły  się między  innymi  rozwiązania,  o  które  zabiegała  „Solidarność”.  Nie  wszystkie  jednak  propozycje złożone przez stronę rządzącą są satysfakcjonujące.

Poprawiony: wtorek, 02 kwietnia 2019 08:37 Więcej…