NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Człowiek Rodzi się i Żyje Wolnym

  • PDF

Jubileusz 40-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" to czas radości i refleksji, jest też okazją do uhonorowania osób, dzięki którym nasz Związek powstał. Podczas uroczystego posiedzenia ZR 31 sierpnia w Instytucie Śląskim przewodnicząca ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet wręczyła podziękowania oraz wspólnie z dyrektorem NBP w Opolu prof. Piotrem Frączem wręczyła monety okolicznościowe emitowane z okazji 40. lecia NSZZ "Solidarność" osobom, które nieprzerwanie od 1980 roku są członkami NSZZ "Solidarność".

Poprawiony: czwartek, 03 września 2020 11:09 Więcej…

Stanowisko ZR w 40. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych

  • PDF

Zarząd Regionu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” Śląska Opolskiego w 40. rocznicę powstania Związku dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tworzenia Związku w naszym regionie, za budowanie struktur solidarności, za podjęcie walki o godność i podmiotowość ludzi pracy. Szczególne wyrazy wdzięczności i uznania kierujemy do członków, którzy są z nami od 1980 roku do dzisiaj - czytamy w podjętym na uroczystym posiedzeniu ZR 31 sierpnia Stanowisku.

Poprawiony: czwartek, 03 września 2020 07:12 Więcej…

Uroczystości 40. lecia "S"

  • PDF

W samo południe 31 sierpnia Opolska "Solidarność" rozpoczęła uroczystości upamiętniające 40. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych od złożenia bukietów biało-czerwonych kwiatów na Skwerze "Solidarności" i przy pomniku Trzech Krzyży przy kościele św. Piotra i Pawła w Opolu. Po południu odbyła się promocja książki dr. Stanisława Jałowieckiego "Tu i tam - tam i tu" w ogrodzie WBP przy ul. Piastowskiej. Uroczystości zwieńczyła Msza św. w intencji członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność". Po niej związkowcy wysłuchali wspaniałego koncertu kwartetu smyczkowego, zakończonego "Murami" J. Kaczmarskiego.

Poprawiony: czwartek, 03 września 2020 07:03 Więcej…

Biuletyn informacyjny

  • PDF

Wydaliśmy kolejny numer Biuletynu informacyjnego. Zapraszamy do lektury. Czytaj TUTAJ.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym!

  • PDF

Wszystkim nauczycielom życzę na najbliższe miesiące pracy dydaktyczno-wychowawczej pozytywnej energii, jakże potrzebnej do urzeczywistniania ambitnych zamierzeń i realizacji często niełatwych przedsięwzięć.

Rodzicom życzę spokojnego roku szkolnego uwieńczonego sukcesami dzieci.

Wam, drodzy Uczniowie, życzę aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: wtorek, 01 września 2020 14:43

Uroczystości rocznicowe - fotorelacja

  • PDF

Opolska "Solidarność" 31 sierpnia upamiętniła 40. lecie podpisania porozumień sierpniowych. Poniżej nasze święto uchwycone w obiektywie: Więcej…

Wybieram „SOLIDARNOŚĆ”!

  • PDF

Jubileusz 40-lecia powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” to nasze piękne święto. Każdy jubileusz skłania do refleksji. „Solidarność” już 40. lat dba o godne warunki pracy i wynagrodzenie pracowników. „Solidarność” to ludzie. Dlaczego są jej członkami?

Więcej…

Przewodnicząca Opolskiej "Solidarności" w rozmowie "W cztery oczy"

  • PDF

31 sierpnia to dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" wyjątkowy dzień. Jaka atmosfera panowała 40. lat temu, czy wszystkie postulaty zostały zrealizowane mówiła na antenie Radia Opole Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet w rozmowie z Joanną Matlak.

Poprawiony: czwartek, 03 września 2020 07:04 Więcej…

31 sierpnia bądźmy razem!

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza 31 sierpnia (poniedziałek)  członków i sympatyków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" na uroczystości z okazji 40. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”.

Program uroczystości:

godz. 12.00 - złożenie kwiatów na Skwerze Solidarności i przy pomniku Trzech Krzyży przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu

godz. 16.30 - promocja książki dr Stanisława Jałowieckiego "Tu i tam - tam i tu." w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej 20

godz. 18.15 – złożenie kwiatów i zapalenie świec przy pomniku bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz przy grobie ks. Prałata Stefana Baldego

godz. 18.30 – Uroczysta Msza Św. w intencji członków NSZZ "Solidarność" w Katedrze Opolskiej.

Po Mszy św. w Katedrze Opolskiej odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego.

 

Serdecznie zapraszamy!

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: piątek, 28 sierpnia 2020 12:02