NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Biuletyn informacyjny

  • PDF

Wydaliśmy czerwcowy numer Biuletynu informacyjnego. Zachęcamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Poprawiony: wtorek, 28 maja 2019 06:51

Wielkie sieci jednak zapłacą

  • PDF

Sieci handlowe zostaną opodatkowane. Sąd Unii Europejskiej przyznał rację polskiemu rządowi w sporze z Komisją Europejską.

Poprawiony: poniedziałek, 27 maja 2019 08:56 Więcej…

Duda odpowiada Wałęsie – realizujemy decyzję Pana Ojca

  • PDF

Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" odpowiedział na apel Jarosława Wałęsy, kandydata na europosła, o zmianę decyzji zakazującej Europejskiemu Centrum Solidarności korzystania z logo Związku. Wyraził też pogląd, że do znaku i nazwy prawo powinien mieć cały naród. Więcej…

Zmarł bp Jan Bagiński

  • PDF

W niedzielę 19 maja 2019 r. w godzinach wieczornych odszedł do wieczności śp. Ksiądz Biskup Jan Bagiński, emerytowany opolski biskup pomocniczy.

 

Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 09:06 Więcej…

Wojewódzki Konkur Recytatorski "SŁOWEM MALOWANE - O ŻYWIOŁACH OPOWIEŚCI"

  • PDF

16 maja 2019 r. w filii Młodzieżowemu Domu Kultury w Opolu odbył się V Wojewódzki Konkurs Recytatorski "SŁOWEM MALOWANE - O ŻYWIOŁACH OPOWIEŚCI". Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Opolu.

Realizacja Konkursu i uśmiechy na twarzach niepełnosprawnych intelektualnie uczestników nie byłyby możliwe bez dużego wsparcia finansowego Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego - jednym głosem mówią Joanna Uchacz, przewodnicząca OZ NSZZ "S" w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu i Marcin Szwedowski, jej zastępca. Poprawiony: wtorek, 21 maja 2019 06:24 Więcej…

X Piknik Leśno - Łowiecki "Cietrzewisko" w Koszęcinie

  • PDF

X Piknik Leśno - Łowiecki "Cietrzewisko" w Koszęcinie rozpoczął się 17 maja, o godz. 10.00 Leśnym Dniem Edukacyjnym.

W pikniku, na zaproszenie Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach Arkadiusza Wojciechowicza, uczestniczyła Przewodnicząca ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet.

Poprawiony: poniedziałek, 20 maja 2019 09:11 Więcej…

Walne Zebranie Delegatów OZ NSZZ "S" KOWR

  • PDF

Walne Zebranie Delegatów Organizacji Zakładowej NSZZ "Solidarność" w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa w Warszawie z siedzibą w Opolu przyjęło Regulamin Organizacji Zakładowej oraz uznało Organizację Oddziałową zarejestrowaną przez Region Gdański.

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego na zebraniu reprezentowała przewodnicząca Cecylia Gonet oraz jej zastępca Dariusz Brzęczek

Więcej…

TAURON DYSTRYBUCJA S.A. domaga się podwyżek

  • PDF

NSZZ "Solidarność" w Tauron DYSTRYBUCJA S.A. wywiesza flagi (17 maja) rozpoczynając Akcję protestacyjną. Pracownicy domagają się wzrostu płacy. 20 maja (poniedziałek) mają odbyć się rozmowy mediatora z Zarządem Spółki - informuje Krystian Cichos, przewodniczący Organizacji Podzakładowej NSZZ "Solidarność" w Tauron Kraków Oddział w Opolu. Akcja jest ogólnozwiązkowa.

Poprawiony: piątek, 17 maja 2019 08:37

List otwarty do kandydatów na europosłów w sprawie wolnych niedzieli

  • PDF

List otwarty do kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ Solidarność.

Więcej…