NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Biuletyn informacyjny, LUTY 2020

  • PDF

Najliczniejsze organizacje związkowe w naszym regionie, Elektroniczna legitymacja członkowska - wiele możliwości, Posiedzenie Komisji Krajowej "Solidarności" w Pałacu Prezydenckim, Odpowiedź Ministra Rozwoju na Stanowisko ZR Śląska Opolskiego ws. ochrony rynku stalowego w Polsce, Przekaż swój 1% podatku - to tytuły niektórych artykułów zamieszczonych w biuletynie. Zapraszamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Poprawiony: czwartek, 13 lutego 2020 08:46

Czym jest syndrom „pierwszej dniówki”?

  • PDF

T. Gutry Tygodnik Solidarność

Obowiązujące przepisy prawa pracy wykluczają możliwość przepracowania choćby jednego dnia bez zawarcia pisemnej umowy.

Więcej…

Maraton Solidarności - zapisy!

  • PDF

W roku jubileuszu 40-lecia powstania „Solidarności” w Trójmieście nie zabraknie wspaniałego, cyklicznego wydarzenia sportowego jakim jest Maraton Solidarności. Imprezę biegową, od wielu lat rozpoznawalną na mapie wydarzeń sportowych w Polsce, rozpoczniemy złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia’70 w Gdyni. Trasa przebiegać będzie obok historycznych dla naszego Związku miejsc, a meta usytuowana będzie przy gdańskim Neptunie. Więcej…

Stawiamy na ROZWÓJ

  • PDF

Już drugi raz w tym roku Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego zorganizował szkolenie: "Rozwój związku w organizacjach zakładowych". Uczestniczyli w nim członkowie "Solidarności" z całego naszego regionu. Dwudniowe szkolenie (6-7 lutego) tym razem odbywało się w Turawie. Prowadził je Janusz Zabiega, trener Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" razem z Grzegorzem Adamczykiem, zastępcą przewodniczącego ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego.

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2020 07:53

Wyjazd na obchody 40-lecia NSZZ „Solidarność”

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego zaprasza członków Związku wraz z rodzinami do udziału w uroczystych obchodach 40-lecia NSZZ „Solidarność”, które odbędą się w Warszawie.

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2020 07:21 Więcej…

Piotr Duda: Musimy działać bardziej radykalnie. Takim działaniem jest dzisiejsza manifestacja

  • PDF

Trwa manifestacja „Kasta Basta” pod Trybunałem Konstytucyjnym, której uczestnicy wyrażają poparcie dla reformy wymiaru sprawiedliwości.

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2020 07:22 Więcej…

Zmiany w prawie pracy w 2020 roku

  • PDF

I. Wyższe wynagrodzenie minimalne

W 2020 r. pensja minimalna wynosi 2600 zł i wzrosła aż o 350 zł (dla porównania: wzrost w 2019 r. wyniósł 150 zł), a stawka godzinowa od umów zlecenia wynosi 17 zł. Więcej…

Szyneczka ofiarą polityki klimatycznej?

  • PDF

No i się zaczęło. Parlament Europejski debatuje o wprowadzeniu podatku od mięsa. Propozycja, która leży na stole, to 20 zł podatku za kilogram wołowiny, 15 zł za kilogram wieprzowiny i 7 zł za kilogram kurczaka.

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2020 07:25 Więcej…

Prezydent Andrzej Duda: Będę kandydował w wyborach prezydenckich

  • PDF

Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Lubartowie potwierdził, że będzie ubiegał się o reelekcję w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Poprawiony: poniedziałek, 10 lutego 2020 07:24 Więcej…