NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

ZUS pomoże firmom i sam rozliczy składki

  • PDF

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdejmie z przedsiębiorców i pracodawców obowiązki związane z opłacaniem i rozliczaniem składek. ZUS weźmie na siebie odpowiedzialność dotyczącą rozliczania i księgowania tego, co wpłacają do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych płatnicy składek.

Więcej…

Minimalna pensja – krajowa i europejska!

  • PDF

NSZZ „Solidarność” walczy od wielu lat, aby wprowadzić mechanizm prawny, który gwarantowałby minimalne wynagrodzenie za pracę na poziomie przynajmniej 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Co prawda, w ostatnich latach, za rządów Zjednoczonej Prawicy, minimalna pensja zaczęła znacząco rosnąć, ale wciąż zależy to przede wszystkim od decyzji rządu. W 2019 roku NSZZ „Solidarność” zainicjował dyskusję o europejskiej płacy minimalnej.

Więcej…

Posiedzenie Zarządu Regionu opolskiej "Solidarności"

  • PDF

Sytuacja w zakładach pracy na terenie naszego województwa, informacja z działalności spółek Solpress i ProMedia za 2019 r., rozwój związku w naszym regionie - to główne tematy omawiane podczas wczorajszego (5 października) posiedzenia Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego. Więcej…

Będą współpracować

  • PDF

Przewodniczący reprezentujący NSZZ "Solidarność" Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Służby Więziennej 30 września w Jarnołtówku podpisali Porozumienie o współpracy.

Poprawiony: wtorek, 06 października 2020 07:40 Więcej…

Fotorelacja: posiedzenie Zarządu Regionu

  • PDF

Poprawiony: wtorek, 06 października 2020 10:11 Więcej…

Słowenia wprowadza wolne niedziele w handlu

  • PDF

29 września parlament Słowenii przyjął ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Jej zapisy są  wzorowane na rozwiązaniach obowiązujących w Polsce.

Więcej…

Biuletyn informacyjny nr 10

  • PDF

Wydaliśmy kolejny Biuletyn informacyjny. Zapraszamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Europejski Dzień Stali

  • PDF

Z inicjatywy Krajowej Sekcji Hutnictwa NSZZ ,,Solidarność” we wtorek 29 września w Katowicach odbyło się posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, któremu przyświecało hasło: ,,Europa potrzebuje stali, stal potrzebuje Europy”. Prezydium WRDS w Katowicach zaprosiło przedstawicieli rządu RP, posłów na Sejm RP, Prezesów największych hut w Polsce oraz przedstawicieli związków zawodowych działających w tych hutach. Z naszego regionu w posiedzeniu uczestniczył zastępca przewodniczącego ZR Dariusz Brzęczek, który pełni również funkcję członka Rady Krajowej Sekcji Hutnictwa.

Poprawiony: środa, 30 września 2020 08:18 Więcej…

Polacy aktywowali już milion bonów turystycznych. Jak jest w regionie?

  • PDF

Z polskiego bonu turystycznego można korzystać od 1 sierpnia tego roku. W tej chwili do dyspozycji rodziców w województwie opolskim jest nieco ponad 90 tysięcy bonów turystycznych. Więcej…