NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Piotr Duda: Dodatek solidarnościowy powinien być jeszcze przed I turą wyborów prezydenckich

  • PDF

Dodatek solidarnościowy może być wyższy niż 1300 zł – powiedział w rozmowie z Mateuszem Ratajczakiem na Money.pl szef Solidarności Piotr Duda. Wyraził pogląd, że rozwiązanie to powinno pojawić się jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich.

 

Poprawiony: wtorek, 09 czerwca 2020 12:08 Więcej…

Alfred Bujara: Nie można skutków kryzysu w handlu przerzucać na pracownika

  • PDF

- Nie można skutków kryzysu w handlu przerzucać na pracownika – mówił w Radiu eM Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność. Sprzeciwił się również uchyleniu zapisów ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Więcej…

Urlop ojcowski

  • PDF

Po urodzeniu dziecka, zwyczajowo to mama najczęściej zostaje w domu. Jednak z możliwości opieki nad pociechami coraz chętniej korzystają panowie. Urlop ojcowski trwa dwa tygodnie i trzeba się na niego zdecydować nie później niż do ukończenia przez dziecko 24 miesiąca życia.

Więcej…

Etos "Solidarności": dbać i upominać się o godność pracownika

  • PDF

Posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego 1 czerwca rozpoczęło się od Mszy św. w Katedrze Opolskiej. Cieszę się, że się spotykamy w Dniu Matki Kościoła i w Dniu Dziecka. Witam Was z przewodniczącą opolskiej Solidarności Cecylią Gonet na czele - rozpoczął Mszę św. proboszcz ks. dr Waldemar Klinger. To jest wasz etos, wasza powinność, by upominać się i dbać o godność pracownika - zwrócił się do zgromadzonych na Mszy św. członków opolskiej "Solidarności".

Więcej…

Piotr Duda: Projekt dot. dodatku solidarnościowego powinien ukazać się jak najszybciej

  • PDF

Dodatek solidarnościowy to rekompensata, pozwalająca przez 3 miesiące przeżyć osobom, które stracą pracę przez koronawirusa - powiedział w poniedziałek szef "Solidarności" Piotr Duda. Wyraził nadzieję, że projekt w tej sprawie jak najszybciej ujrzy światło dzienne.

Poprawiony: wtorek, 02 czerwca 2020 08:08 Więcej…

Fotorelacja z Posiedzenia Zarządu Regionu

  • PDF

Członkowie Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego spotkali się 1 czerwca by omówić sytuację w zakładach pracy oraz inne bieżące sprawy.  Posiedzenie ZR rozpoczęło się Mszą św.

Poniżej fotorelacja z Posiedzenia ZR.

Poprawiony: środa, 03 czerwca 2020 07:38 Więcej…

1 czerwca swoje święto obchodzą pracownicy zakładów chemicznych

  • PDF


Z okazji święta Dnia Chemika wszystkim zatrudnionym w tej branży

składam najserdeczniejsze życzenia bezpiecznej,

stabilnej i godnie wynagradzanej pracy.

Życzę Wam długich lat życia w zdrowiu,szczęścia rodzinnego oraz satysfakcji z osiągnięć zawodowych i prywatnych.

Szczęść Boże !

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: poniedziałek, 01 czerwca 2020 10:50

Biuletyn informacyjny Nr 6 (433)

  • PDF

Wydaliśmy kolejny  Biuletyn informacyjny. Zapraszamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Tarcza 4.0 nie tak groźna dla pracowników

  • PDF

 

Pracodawca może zmusić do wykorzystania tylko zaległego urlopu, który i tak trzeba wykorzystać do września. Trzeba zarabiać więcej niż 9 tys. zł, aby wprowadzony limit odprawy przy zwolnieniach był niekorzystny dla pracownika. Wprowadzanie obniżonego wynagrodzenia, czy inne ograniczenia mogą nastąpić jedynie po zawarciu porozumienia z reprezentatywną organizacją związkową. W ocenie „Solidarności” Tarcza 4.0 uwzględnia większość zgłaszanych zastrzeżeń. Ciągle nierozwiązanym problemem są pracownicy administracji rządowej. Więcej…