NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Po dwóch latach pandemii wracamy do normalności. COVID będziemy traktować jak grypę

  • PDF

Koniec z maseczkami, obowiązkowym dystansem społecznym i masowym testowaniem populacji, likwidowane są szpitale tymczasowe, znikają też izolacje i kwarantanny. Czy to aby nie za wcześnie? Rozmowa z dr Wiesławą Błudzin, ordynatorem oddziału zakaźnego Szpitala Wojewódzkiego w Opolu i konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych.

Poprawiony: wtorek, 29 marca 2022 07:30 Więcej…

29 marca - Dzień Metalowca

  • PDF


Z okazji Dnia Metalowca
wszystkim pracownikom związanym z branżą metalową
składam najserdeczniejsze życzenia
stabilizacji zawodowej i godziwego wynagrodzenia.
Łączę najlepsze życzenia spełnienia planów, wielu sukcesów,
zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Przewodnicząca Zarządu Regionu
NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego
Cecylia Gonet

Posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

  • PDF

Podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy podjęto szereg uchwał opiniujących nowe kierunki kształcenia, zaopiniowano projekt Regionalnego Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia na 2022 rok. Posiedzenie odbyło się w formie telekonferencji 25 marca. Uczestniczyła w nim Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet.

Poprawiony: poniedziałek, 28 marca 2022 10:48 Więcej…

Został już tylko protest

  • PDF

Po fiasku negocjacji z rządem to posłowie PiS zaproponowali podwyżki dla nauczycieli. Projekt jako poselski nie trafił do konsultacji, a nauczycielska Solidarność propozycję podwyżek określa jako obrazę dla nauczycieli. Więcej…

Handlowa Solidarność: Warunki zatrudnienia Ukrainek muszą być sprawiedliwe

  • PDF

Krajowa Sekcja Handlu NSZZ „Solidarność” chce deklaracji ze strony sieci handlowych, że będą one zatrudniać Ukrainki na takich samych warunkach jak polskich pracowników. – Nie można dopuścić, żeby pracodawcy wykorzystywali trudną sytuację tych kobiet – mówi Alfred Bujara, przewodniczący handlowej „S”.

Poprawiony: czwartek, 24 marca 2022 07:41 Więcej…

Posiedzenie liderów Solidarności

  • PDF

Wczorajsze hybrydowe posiedzenie liderów Solidarności, w których uczestniczyła on-line przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Cecylia Gonet, zdominowała dyskusja nad zasadnością funkcjonowania Solidarności w międzynarodowych strukturach związkowych.

Poprawiony: środa, 23 marca 2022 11:55 Więcej…

Spotkanie robocze Klubu SIP

  • PDF

Członkowie Klubu SIP przy Zarządzie Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego spotkali się dzisiaj w Regionie w celu przygotowania dokumentów do planowanego we współpracy z Okręgową Inspekcją Pracy w Opolu szkolenia Społecznych Inspektorów Pracy. Więcej…

Dobre wiadomości z Europarlamentu - dyrektywa w sprawie przejrzystości wynagrodzeń

  • PDF

17 marca 2022 r. Komisje Parlamentu Europejskiego głosowały raport dotyczący projektu dyrektywy w sprawie przejrzystości wynagrodzeń. Głosowanie przebiegło po myśli związków zawodowych. Stanowisko Komisji zawiera definicję przedstawicieli pracowników oraz pozytywne zapisy dotyczące dialogu społecznego i rokowań zbiorowych Więcej…

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego 9 kwietnia organizuje XIV dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Krakowa – Łagiewnik. W tym roku szczególnie będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, o pokój w Ukrainie oraz rychłą kanonizację kapelana NSZZ „Solidarność” Bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy członków NSZZ „Solidarność” wraz z rodzinami. Zapisy w sekretariacie Regionu do 1 kwietnia.

Poprawiony: poniedziałek, 21 marca 2022 10:58 Więcej…