NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

W poniedziałek ruszyły pierwsze wypłaty 300 plus

  • PDF

W miniony poniedziałek, 18 lipca ruszyła wypłata „wyprawki szkolnej” dla dzieci. Pieniądze z programu "Dobry Start" są przelewane bezpośrednio na rachunki bankowe odbiorców, a powinny do nich trafić w ciągu 5 dni roboczych od daty przyznania świadczenia. Więcej…

RDS: Bez porozumienia w sprawie płacy minimalnej

  • PDF

Zgodnie z przewidywaniami na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego nie wypracowano wspólnego stanowiska w sprawie przyszłorocznego wzrostu płacy minimalnej, podwyżek dla budżetówki oraz waloryzacji rent i emerytur. „Solidarność” domaga się nie tylko wyższych podwyżek, ale oczekuje również, że jeszcze w tym roku pracownicy budżetówki otrzymają podwyżki, które przy obecnej inflacji pozwolą zachować ich siłę nabywczą.

Poprawiony: poniedziałek, 18 lipca 2022 06:58 Więcej…

Obchody 40 rocznicy zamknięcia ośrodka internowania dla kobiet w Gołdapi

  • PDF

W dniach 22 – 24 lipca 2022 r. odbędą się uroczystości upamiętniające internowane w 1982 roku kobiety – działaczki „Solidarności” i NZS, przywożone z całej Polski do Ośrodka Odosobnienia w Gołdapi. Poprawiony: piątek, 15 lipca 2022 10:21 Więcej…

Grzegorz Adamczyk w Porannej Rozmowie Radia Opole

  • PDF

Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność Regionu Śląska Opolskiego we wczorajszej Porannej Rozmowie Radia Opole mówił o: płacy minimalnej w przyszłym roku, inflacji oraz Radzie Dialogu Społecznego.

Więcej…

Święto siatkówki plażowej na Opolszczyźnie

  • PDF

W miniony weekend siatkówka plażowa zagościła do Skorochowa na plażę przy jeziorze Nyskim. Pięknie zorganizowane dwa turnieje przez klub siatkarski BEACH VOLLEY Nysa śmiało można nazwać świętem siatkówki plażowej na Opolszczyźnie. Głównym sponsorem były Cukry Nyskie. Oczywiście nie zabrakło tam również Solidarności. Nasze loga były widoczne na koszulkach zawodniczek i sędziów, a flagi podczas dekoracji najlepszych zespołów. Tak jak tydzień temu wśród Panów najlepsza była para z K-Koźla Sarnecki Mikołaj i Bąk Szymon. Wśród Pań wygrały Opolanki Julia Warwas i Kristina Krok pokonując mocne zespoły z Dolnego Śląska, które zajęły trzy kolejne miejsca.

Poprawiony: czwartek, 14 lipca 2022 06:29 Więcej…

Do 15 lipca prześlij ankietę dot. danych statystycznych!

  • PDF

Przypominamy o obowiązku przesyłania do Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność” ankiet dotyczących danych statystycznych stanu oraz liczebności organizacji związkowych. Kwestionariusz należy przesyłać do 15 lipca 2022 roku. Kwestionariusz Informacyjny do pobrania

Poprawiony: środa, 13 lipca 2022 06:49 Więcej…

Zaproszenie na V Forum Kobiet NSZZ „Solidarność”

  • PDF

Sekcja Kobiet NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze oraz Zarząd Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" zapraszają na V Forum Kobiet NSZZ "S", które odbędzie się w dniach 19-21 października 2022 roku w Warszawie. Motto tegorocznego spotkania brzmi: "Odważne i Niepokorne. Kobiety dla Niepodległości".

Poprawiony: środa, 13 lipca 2022 06:29 Więcej…

Z najlepszymi życzeniami

  • PDF

Z okazji Dnia Świętego Huberta,

wszystkim myśliwym i leśnikom składam życzenia

wszelkiej pomyślności, satysfakcji zawodowej i osobistej,

a przede wszystkim dużo zdrowia.

Niech św. Hubert otacza Was swoją opieką!


Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego


Cecylia Gonet

Wakacje z Kartą Dużej Rodziny

  • PDF

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się spędzić wakacje nad morzem, w górach, na Mazurach czy może w mieście – z Kartą Dużej Rodziny zniżki czekają na nas w całej Polsce. Warto zapoznać się z ofertą partnerów i płacić mniej.

Więcej…