NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Spotkanie w Krapkowicach

  • PDF

Związkowcy z Oddziału ZR w Krapkowicach na spotkaniu w środę 27 lutego omówili bieżącą sytuację swoich zakładów pracy. Podczas spotkania przewodnicząca ZR NSZZ "Solidarność" Cecylia Gonet w imieniu własnym oraz Rady Oddziału Krapkowic podziękowała Kol. Michałowi Bzdykowi, byłemu przewodniczącemu KZ NSZZ "S" przy Wodociągach i Kanalizacji Sp. z o. o. w Krapkowicach "... za wszystkie dni, które poświęciłeś dla innych, na rzecz naszego Związku. Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 12:01 Więcej…

Szkolenie skarbników

  • PDF

Dzisiaj, w czwartek 28 lutego w siedzibie I Urzędu Skarbowego w Opolu odbywa się szkolenie dla skarbników Organizacji Zakładowych. Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego – pani Bożena Reclik z ekspertami i Grzegorz Adamczyk, zastępca przewodniczącego ZR witając związkowców przedstawili program szkolenia, który będzie skupiał się wokół procedur składania deklaracji CIT-8 i sprawozdania finansowego. Na koniec wykładu związkowcy będą mieli okazję rozwiać wszelkie swoje wątpliwości zadając konkretne pytania.

Poprawiony: czwartek, 28 lutego 2019 10:36

XXVI posiedzenie Komitetu Monitorującego

  • PDF

W środę, 27 lutego w Sali konferencyjnej im. Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego odbyło się XXVI posiedzenie Komitetu Monitorującego. W spotkaniu uczestniczyła Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet. Więcej…

Przystanek Historia IPN "Ludzie Wolności i Solidarności" - na żywo na Tysol.pl

  • PDF

W najbliższy czwartek, 28 lutego 2019 r., w Przystanku Historia IPN o godz. 17.30 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Ludzie Wolności i Solidarności”. Wstęp wolny.

Poprawiony: środa, 27 lutego 2019 13:46 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Z każdego kąta żałość człowieka ujmuje, a serce swojej pociechy darmo upatruje

Jan Kochanowski, Tren VIII

Koledze Ludwikowi Ziębie, sekretarzowi KZ NSZZ "Solidarność" przy FAG S.A. w Głuchołazach

wyrazy współczucia z powodu śmierci syna Łukasza


składa Rada Oddziału ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego w Głuchołazach

Opolska Oświata przygotowuje się do akcji protestacyjno-strajkowej

  • PDF

Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego podczas wczorajszego posiedzenia jednogłośnie opowiedziała się za przystąpieniem do akcji protestacyjno - strajkowej. Rada Sekcji została przekształcona w Komitet Protestacyjno - Strajkowy. Ustalono plan kolejnych działań.

Więcej…

KK podjęła decyzję o kontynuowaniu rozmów. Powołała swoich przedstawicieli do zespołów roboczych

  • PDF

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” podjęła decyzję o kontynuowaniu rozmów z kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości oraz Rządem Zjednoczonej Prawicy mających na celu realizację postulatów Solidarności zawartych w stanowisku KK z 11 grudnia 2018 r.

Poprawiony: środa, 27 lutego 2019 10:04 Więcej…

Posiedzenie Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów

  • PDF

Regionalna Sekcja Emerytów i Rencistów NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego na posiedzeniu 25 lutego wybrała Radę oraz Komisję Rewizyjną. Ustaliła dyżury w siedzibie Zarządu Regionu w Opolu: pierwszy i ostatni poniedziałek każdego miesiąca godz. 11.00 - 13.00.

Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2019 11:26 Więcej…

"Kończą się wszystkie dywagacje, że program 500+ dzieli polskie rodziny"

  • PDF

500+ na pierwsze dziecko, emeryci otrzymają trzynastkę w wysokości 1,1 tys zł, a młodzi do 26. roku życia nie będą płacić podatku PIT. Takie zapowiedzi usłyszeliśmy z ust Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, podczas konwencji partii. Poprawiony: wtorek, 26 lutego 2019 07:29 Więcej…