NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

[Tylko u nas] "Odnosząc się do Pani publicznych wypowiedzi...". Solidarność pisze list do A. Dulkiewicz

  • PDF

"Solidarność jest dla wszystkich. Nie ma zgody na zawłaszczanie walki o wolność, prawa człowieka i prawa obywatelskie" - napisała na Twitterze prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz na wieść o tym, że władze NSZZ Solidarność wycofały Europejskiemu Centrum Solidarności (poza wystawą stałą) zgodę na użytkowanie loga "S". Portal Tysol.pl dotarł do listu, w którym przewodniczący "S" Piotr Duda odpowiada Pani Prezydent. Więcej…

Posiedzenie Prezydium WRDS

  • PDF

We wtorek 23 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyło się posiedzenie Prezydium WRDS w Opolu. W spotkaniu uczestniczyła Przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet.

Poprawiony: środa, 24 kwietnia 2019 11:38 Więcej…

Opolska Solidarność pamięta o swoim kapelanie

  • PDF

Opolska Solidarność pamiętając o imieninach swojego kapelana Bł. ks. Jerzego Popiełuszki złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła symboliczną świeczkę przy Jego pomniku przy Katedrze Opolskiej.

Poprawiony: wtorek, 23 kwietnia 2019 10:00

Przyjazny pracodawca. Rusza XII edycja!

  • PDF

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” ogłosiło rozpoczęcie XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Zgłaszać wnioski można od 1 kwietnia do 30 września 2019 r.

Więcej…

Życzenia Wielkanocne

  • PDF

Śmierć okazała się bezbronna wobec Miłości.

I zwyciężyło życie.

św. Jan Paweł II, Orędzie Wielkanocne 1987 r.

Niech słowa naszego Wielkiego Rodaka pozwolą nam w pełni zrozumieć tajemnicę Wielkiej Nocy.

Głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego i radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, aby dawały nadzieję i siłę na każdy dzień.

Niech ten wyjątkowy czas pozwoli nam się zatrzymać i odpocząć od codziennych spraw i obowiązków. Życzę, aby przyniosły radość, pokój i wzajemną życzliwość.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: czwartek, 18 kwietnia 2019 11:28

Biuro Regionu w Wielki Piątek będzie nieczynne

  • PDF

Informujemy, że biuro Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego w Wielki Piątek, 19 kwietnia, będzie nieczynne.

Temat: sytuacja pracowników w Domach Pomocy Społecznej

  • PDF

Przewodnicząca opolskiej Solidarności Cecylia Gonet i jej zastępca Dariusz Brzęczek spotkali się w środę 17 kwietnia w siedzibie ZR NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego z przedstawicielami organizacji zakładowych NSZZ Solidarność działającymi w DPS-ach na terenie naszego województwa oraz przedstawicielami OPZZ reprezentującymi DPS w Kędzierzynie - Koźlu i Jędrzejowie. W spotkaniu uczestniczył przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Pomocy Społecznej - Zbigniew Spendel. Więcej…

28 kwietnia pielgrzymka do Lichenia

  • PDF

Zarząd Regionu organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę NSZZ „Solidarność” do Lichenia w niedzielę 28 kwietnia 2019 r. Więcej…

Podwyżki emerytur - ostatni gwizdek dla kobiet urodzonych w 1953 r.

  • PDF

Kobiety, które urodziły się w 1953 r. mają czas do 23 kwietnia, by korzystnie przeliczyć emeryturę. ZUS może ustalić nową wysokość świadczenia, jeśli od otrzymania decyzji ustalającej emeryturę nie upłynęło więcej niż 5 lat. Więcej…