NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zgłoszenia do konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

  • PDF

Fundacja Centrum Solidarności zaprasza do wzięcia udziału w IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Zakres tematyczny konkursu obejmuje okres historii Polski lat 1970–1990.

Poprawiony: poniedziałek, 24 października 2022 06:50 Więcej…

Wyniki kontroli wykorzystania zwolnień lekarskich

  • PDF

ZUS na bieżąco weryfikuje jak ubezpieczeni wykorzystują czas przeznaczony na powrót do zdrowia na zwolnieniach lekarskich. W wyniku kontroli przeprowadzonej przez opolski ZUS od stycznia do końca czerwca br., oddział w Opolu wystąpił o zwrot lub wstrzymał wypłatę zasiłków chorobowych na kwotę 99,6 tys. zł. Więcej…

Protest Solidarności w Warszawie. Piotr Duda zaprezentował logo Marszu Godności

  • PDF

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "S" Piotr Duda zaprezentował w mediach społecznościowych oficjalne logo Marszu Godności, który odbędzie się w czwartek 17 listopada w stolicy z inicjatywy Solidarności.

Poprawiony: czwartek, 20 października 2022 12:08 Więcej…

dr Krzysztof Potaczek, wiceprzewodniczący Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i pracowników Policji w "Otwartym Mikrofonie Radia Opole"

  • PDF

20 procent podwyżki wynagrodzenia od 1 stycznia i rozmowy o możliwości przejścia na emeryturę po 15 latach. Między innymi tego domagają się uczestnicy policyjnego protestu "Akcja 41". O szczegółach mówił w "Otwartym Mikrofonie Radia Opole" dr Krzysztof Potaczek, wiceprzewodniczący Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Więcej…

38. rocznica męczeńskiej śmierci Bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  • PDF

Opolska "Solidarność" pamięta o swoim kapelanie Bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Dzisiaj, w 38. rocznicę Jego śmierci, delegacja Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego będzie modlić się podczas  Mszy św. o godz. 18. 30 w Katedrze Opolskiej o rychłą kanonizację Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Poprawiony: środa, 19 października 2022 09:28 Więcej…

Na remizach zawisły flagi. Strażacy na Opolszczyźnie przyłączyli się do ogólnopolskiego protestu

  • PDF

Strażacy na Opolszczyźnie oflagowali swoje budynki. Domagają się min. waloryzacji płac w przyszłym roku, która będzie wyższa od inflacji.

Więcej…

Z najlepszymi życzeniami

  • PDF

18 października swoje święto obchodzą

Łącznościowcy i Pracownicy Poczty Polskiej.

Z tej okazji w imieniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”

Śląska Opolskiego życzę ludzkiej życzliwości,

społecznego uznania,

stabilizacji zatrudnienia i godziwego wynagradzania.

Życzę również długich lat życia w zdrowiu, szczęścia rodzinnego

oraz satysfakcji z osiągnięć zawodowych i prywatnych.


Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

17 listopada – „Marsz Godności” – dlaczego protestujemy

  • PDF

Szanowne Koleżanki i Koledzy! Decyzją Komisji Krajowej „Solidarność” ogłosiła, że 17 listopada odbędzie się w Warszawie manifestacja, (...)
Więcej…

Protest Kolejarzy

  • PDF

Sekcja Zawodowa Infrastruktury Kolejowej NSZZ "Solidarność" zorganizowała pikietę protestacyjną w sprawie sytuacji w PKP Telkol Sp. z o. o. (spółka zależna od PKP S.A.). Protest odbył się 12 października przed budynkiem Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie. Uczestniczyli w niej między innymi kolejarze z naszego regionu.

Poprawiony: poniedziałek, 17 października 2022 10:19 Więcej…