NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

„Nie będziemy firmować fasady dialogu”. „Solidarność” występuje z RDS-u!

  • PDF

My jako „Solidarność”, a także nasi współpracownicy, którzy wchodzą w skład RDS, podjęliśmy decyzję, że z dniem dzisiejszym składamy rezygnację z członkostwa w RDS – poinformował podczas konferencji prasowej szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Więcej…

Prezydent podpisał ustawę o Funduszu Medycznym

  • PDF

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym. To bardzo ważny moment dla polskich pacjentów, rodziców, którzy martwią się o zdrowie swoich dzieci – mówił prezydent. Według premiera Mateusza Morawieckiego to pokazuje, że prezydent i rząd traktują służbę zdrowia jako „najwyższy priorytet”.

Więcej…

Tarcza 5 - zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19

  • PDF

Ustawa z 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (tzw. Tarcza 5.0). zostałaopublikowana w Dzienniku Ustaw z 23 września 2020 r. pod poz. 1639 i weszła w życie w dniu 16.10.2020 r. Więcej…

Byli opozycjoniści mogą wnioskować o świadczenie wyrównawcze

  • PDF

 

Działacze opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowane z powodów politycznych mogą wnioskować o świadczenie wyrównawcze - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Więcej…

Pracownik kontra koronawirus. Jakie świadczenia przysługują w czasie drugiej fali Covid-19?

  • PDF

Gdy pracownik lub jego dziecko trafi na kwarantannę, możliwe jest uzyskanie świadczeń. Kiedy zostanie przyznany zasiłek chorobowy, a kiedy wynagrodzenie za czas choroby? Na jakich zasadach można starać się o zasiłek opiekuńczy i czy możliwe jest jego uzyskanie na mocy decyzji sanepidu? Co, kiedy Covid-19 spowoduje utratę pracy? Wyjaśniamy.

Więcej…

Władysław Pałka po. przewodniczącego O/ZR w Głuchołazach

  • PDF

Informujemy, że do czasu wyboru nowego przewodniczącego O/ZR NSZZ "Solidarność" w Głuchołazach przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet powierzyła Władysławowi Pałce pełnienie obowiązków przewodniczącego tego oddziału.

Poprawiony: wtorek, 20 października 2020 06:48 Więcej…

36. rocznica męczeńskiej śmierci Bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  • PDF

Opolska "Solidarność" pamięta o swoim kapelanie Bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Dzisiaj, w 36. rocznicę Jego śmierci, delegacja Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego będzie modlić się podczas  Mszy św. w Katedrze Opolskiej o rychłą kanonizację Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2020 10:15 Więcej…

Z najlepszymi życzeniami...

  • PDF

 

Z okazji Dnia Łącznościowca

wszystkim osobom związanym z branżą telekomunikacyjną i pocztową

życzę pomyślności oraz spełnienia osobistych zamierzeń i zawodowych planów,

satysfakcji z wykonywanych zadań.

Życzę ludzkiej życzliwości, stabilizacji zatrudnienia

oraz godziwych warunków pracy i płacy.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

 

Cecylia Gonet

Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju

  • PDF

Od 17 października w całym kraju zostają wprowadzone nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych.

Poprawiony: piątek, 16 października 2020 09:31 Więcej…