NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Żądamy realizacji postulatów z 7 kwietnia!". NSZZ Solidarność w ostrym liście do min. Piontkowskiego

  • PDF

men.gov.pl

Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” wskazując na opieszałość rządu w kwestii realizacji Porozumienia z 7 kwietnia br. domaga się wypełnienia zobowiązań wobec środowiska oświatowego. Mając na uwadze wagę problemu, przedstawiciele KSOiW skierowali 9 września do ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego pismo w tej sprawie. Treść poniżej.

Poprawiony: czwartek, 12 września 2019 06:23 Więcej…

Pensja minimalna osiągnie poziom 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia!

  • PDF

Rząd podjął decyzję o podniesieniu minimalnego wynagrodzenia w 2020 roku do wysokości 2600 zł. Oznacza to, że minimalne wynagrodzenie w relacji do przeciętnego wynagrodzenia osiągnie poziom 50 proc.

Poprawiony: czwartek, 12 września 2019 06:04 Więcej…

Premier po rozmowie z Piotrem Dudą: rozważymy wyższą płacę minimalną!

  • PDF

Screen z PolsatNews.pl

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy dziennikarz Polsat News spytał premiera Mateusza Morawieckiego czy płaca minimalna może wzrosnąć? Po rozmowie z przewodniczącym „Solidarności” Piotrem Dudą rozpocząłem dodatkowe analizy - odpowiedział premier. Poprawiony: piątek, 06 września 2019 06:01 Więcej…

500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

  • PDF

Od poniedziałku (1 września) w placówkach ZUS można składać wniosek o świadczenie 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Poprawiony: czwartek, 05 września 2019 07:51 Więcej…

W USK będzie protest głodowy?

  • PDF

NSZZ "Solidarność" przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu weszła w spór zbiorowy z dyrekcją, pracownicy domagają się podwyżek płac oraz zmiany polityki kadrowej. Jeśli dyrekcja nie będzie traktowała nas poważnie, pod uwagę bierzemy protest głodowy - zapowiada Marcin Laskowski, przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" w klinice. Poprawiony: środa, 04 września 2019 11:08 Więcej…

Uczciliśmy 39. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych

  • PDF

Uroczystości upamiętniające podpisanie porozumień sierpniowych w Opolu trwały dwa dni. Zwieńczyła je odprawiona 31 sierpnia Msza św. w intencji członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Poprawiony: środa, 04 września 2019 10:11 Więcej…

Wszystkiego dobrego w nowym roku szkolnym!

  • PDF

 

„Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie, w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy, kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli...”

Janusz Korczak

Z okazji zbliżającego się nowego roku szkolnego 2019/2020 nauczycielom, pracownikom administracji, rodzicom i oczywiście uczniom życzę, aby nadchodzący czas był okresem pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszystkich działaniach.

 

Przewodnicząca Zarządu Regionu

NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Cecylia Gonet

Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2019 10:38

Zapraszamy na obchody 39. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”

  • PDF

Zarząd Region NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza członków i sympatyków związku 31 sierpnia o godz. 18. 30 na uroczystą Mszę św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” .

Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2019 10:12

Wrześniowe wydanie Biuletynu informacyjnego

  • PDF

Wydaliśmy kolejny numer Biuletynu Informacyjnego. Zapraszamy do lektury. Czytaj TUTAJ

Poprawiony: piątek, 30 sierpnia 2019 10:01