NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Posiedzenia Ogólnopolskiego Sztabu Protestacyjno-Strajkowego w samo południe

  • PDF

W ramach porozumienia rządu z Solidarnością obradują zespoły rządowo-związkowe, które mają wypracować porozumienie w zakresie postulatów Solidarności. Dzisiaj w warszawskiej siedzibie Solidarności odbędzie się posiedzenie Ogólnopolskiego Sztabu Protestacyjno-Strajkowego, podczas którego członkowie zespołów przekażą członkom Sztabu informację na temu postępu rozmów. Zostanie również podjęta decyzja co do dalszych działań. W spotkaniu będzie uczestniczyła Przewodnicząca naszego regionu Cecylia Gonet. Planowane rozpoczęcie - godzina 12.00,  będzie zamknięte dla mediów.

Poprawiony: środa, 20 marca 2019 13:27

Prezydium ZR na spotkaniu w Grodkowie

  • PDF

We wtorek, 19 marca odbyło się kolejne spotkanie Prezydium ZR z przewodniczącymi komisji zakładowych w terenie. Tym razem w O/ZR w Grodkowie.

Poprawiony: środa, 20 marca 2019 07:23 Więcej…

Spotkanie w Kędzierzynie - Koźlu, Głubczycach i Krapkowicach

  • PDF

W czwartek 14 marca członkowie Prezydium ZR spotkali się z przewodniczącymi komisji zakładowych z O/ZR w Kędzierzynie - Koźlu, w piątek 15 marca z przewodniczącymi z O/ZR w Głubczycach, a wczoraj (18 marca) z przewodniczącymi komisji zakładowych z O/ZR w Krapkowicach.

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 12:39 Więcej…

Spotkanie z przewodniczącymi komisji zakładowych

  • PDF

Dzisiaj, 18 marca w sali konferencyjnej Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego członkowie Prezydium ZR spotkali się przewodniczącymi komisji zakładowych z Opola i okolic. Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 13:20 Więcej…

ODSŁANIAMY MANIPULACJĘ. Jak tworzy się kłamliwą narrację, że Wolne Niedziele szkodzą małym sklepom

  • PDF

Tak się dobija drobny handel", "Zakaz handlu zbiera żniwo", "Absurd zakazu handlu w niedzielę", to tylko niektóre nagłówki największych gazet i portali, które znów postanowiły uderzyć w wywalczone przez NSZZ "Solidarność" Wolne Niedziele.

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 06:55 Więcej…

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

  • PDF

Akcja, do której włączyły się również opolskie instytucje, to część ogólnopolskiego projektu. Na stronie internetowej www.polskazobaczwiecej.pl działa wyszukiwarka, dzięki której możemy określić, z jakiego rodzaju usługi chcemy skorzystać.

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 11:50 Więcej…

Projekt ustawy o PPK nie został skierowany do związków zawodowych!

  • PDF

7 marca 2019 roku, na stronie Rządowego Centrum Legislacji ukazał się projekt ustawy o systemie instytucji rozwoju oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Zmiany we wspomnianym projekcie dotyczą ustawy z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz. 2215) art. 2 pkt 40. Więcej…

Związkowcy odznaczeni Srebrnym Krzyżem Zasługi i medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  • PDF

Z przyjemnością informujemy, iż przewodniczący KZ NSZZ Solidarność przy Uniwersytecie Opolskim Stanisław Tomczyk został uhonorowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi. Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości otrzymał Marek Stelmach, skarbnik ZR NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego i Zdzisław Bernacki, Zasłużony dla NSZZ "S" Regionu Śląska Opolskiego. SERDECZNIE GRATULUJEMY

Poprawiony: piątek, 15 marca 2019 07:15 Więcej…

Spotkanie w Praszce

  • PDF

Wczoraj, 12 marca Pezydium ZR spotkało się z przewodniczącymi komisji zakładowych w terenie. Tym razem w O/ZR w Praszce.

Poprawiony: środa, 13 marca 2019 12:05 Więcej…