NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wniosek o 500+ złóż do soboty, a nie będzie przerwy w wypłacie

  • PDF

Rodzice bądź opiekunowie, którzy chcą uniknąć przerwy w otrzymywaniu pieniędzy w ramach 500+, powinni złożyć wniosek na nowy okres świadczeniowy do 30 kwietnia. Więcej…

Członek NSZZ "Solidarność" podwójną złotą mistrzynią!

  • PDF

Niezmiernie miło nam poinformować, że członek OM NSZZ "Solidarność" Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Opolskiego z/s w Kluczborku Sabina Oleksy wygrała podwójne Mistrzostwo Europy w kategorii służb mundurowych oraz kategorii open w dyscyplinie martwy ciąg w trakcie zawodów odbywających się w Siedlcach. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Poprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2022 09:03 Więcej…

Sekcja Młodych wspiera dzieci

  • PDF

Rada Sekcji Młodych przy NSZZ „Solidarność” Region Śląsk Opolski przekazała dzieciom z Domu Dziecka w Brzegu produkty spożywcze i higieniczne. - W związku z tym, że placówka przyjęła dzieci z Domu Dziecka z Ukrainy jest potrzebne dodatkowe wsparcie. Nie pozostajemy obojętni na dziejącą się tragedię, czynnie włączamy się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, w tym konkretnym przypadku wspieramy dzieci – mówi Rafał Mróz, przewodniczący OM NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Okręgu Opolskiego z/s w Zakładzie Karnym w Brzegu.

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2022 10:38 Więcej…

Potrzebna jest głęboka rewizja polityki klimatycznej UE

  • PDF

Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” na posiedzeniu w dniu 26 kwietnia br. przedstawiło uwagi do Komunikatu Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady Europejskiej, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego i Komitetu Regionów – "W kierunku zielonej, cyfrowej i odpornej gospodarki: nasz europejski model wzrostu".

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2022 06:40 Więcej…

Lokale do wynajęcia

  • PDF

Region Śląsk Opolski NSZZ „Solidarność” oferuje w Kędzierzynie-Koźlu lokale na klasyczne pomieszczenia biurowe w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Pomieszczenia znajdują się na pierwszym piętrze dwupiętrowego budynku. Kontakt: 77 42 32 860. Więcej…

Cegiełka na Bursztynowy Ołtarz

  • PDF

Dzień dobry, Szanowne Koleżeństwo z NSZZ ,,Solidarność” , od kilku lat w Bazylice Św. Brygidy w Gdańsku trwa budowa Bursztynowego Ołtarza Ojczyzny . To dzięki ofiarności Darczyńców, Ludzi dobrej woli ta budowa może być realizowana, za co w imieniu Proboszcza Bazyliki ks. Ludwika Kowalskiego składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i hojność, zarówno materialną jak i finansową. (...) Poprawiony: poniedziałek, 25 kwietnia 2022 08:20 Więcej…

Szkolenie SIP

  • PDF

Dopuszczalne formy kontroli w miejscu pracy - to przewodni temat szkolenia, które odbyło się w czwartek (21 kwietnia) w siedzibie Okręgowej Inspekcji Pracy w Opolu. Uczestniczyło w nim 45. członków NSZZ "Solidarność", którzy pełnią w zakładach pracy funkcję Społecznego Inspektora Pracy.

Takie będą emerytury od maja 2022 - stawki brutto i netto.

  • PDF

Takie będą emerytury od maja 2022 - stawki brutto i netto. Emerytury w tym roku wzrosły już dzięki zwolnieniom z podatku przy świadczeniach do 2500 złotych brutto, a także dzięki marcowej waloryzacji.

Więcej…

Chwile radości w trudnym czasie

  • PDF

Był śmiech i radość na buziach dzieci. Blisko 50 osobowa grupa uchodźców z Ukrainy tymczasowo mieszkająca w ośrodku wypoczynkowym "Ziemowit" w Jarnołtówku przyjechała wczoraj (19 kwietnia) do Opola na zorganizowaną przez Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego wycieczkę. - Rutynę dnia codziennego mogliśmy nieco urozmaicić dzięki finansowemu wsparciu naszych organizacji związkowych i indywidualnym wpłatom członków NSZZ "Solidarność".  Podczas wycieczki uchodźcy z Ukrainy, głównie mamy z dziećmi, zwiedzili opolskie ZOO i Muzeum Polskiej Piosenki - mówi przewodnicząca Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego Cecylia Gonet.

Poprawiony: środa, 20 kwietnia 2022 11:19 Więcej…