NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Komunikat

  • PDF

Informujemy, że w piątek 12 czerwca biuro Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego będzie nieczynne.

Poprawiony: środa, 10 czerwca 2020 12:41

Porozumienie w mundurowej Solidarności

  • PDF

Przedstawiciele Solidarności Straży Granicznej, Służby Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej i Policji podpisali 8 czerwca porozumienie o współpracy. W spotkaniu służby mundurowe Regionu Śląsk Opolski NSZZ "Solidarność" reprezentowali: Rafał Mróz, przewodniczący Solidarności Funkcjonariuszy i Pracowników Służby Więziennej Okręgu Opolskiego, Artur Gawlik, sekretarz OM NSZZ "S" w Zakładzie Karnym w Brzegu, Krzysztof Potaczek, przewodniczący Solidarności Funkcjonariuszy i Pracowników Policji Województwa Opolskiego i Łukasz Latawski, członek Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "S".

Poprawiony: środa, 10 czerwca 2020 07:52 Więcej…

Więcej na Twoim koncie w ZUS

  • PDF

Ponad 243 mld zł przybyło klientom Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na ich kontach i subkontach. Skąd taki bonus? To efekt czerwcowej waloryzacji składek. Dzięki niej, wartość składek na koncie wielu z nas może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt tysięcy zł. Więcej…

- 40% na 40. lat NSZZ "Solidarność"

  • PDF

Ziemowit

Związkowa spółka DomS zarządza siedmioma ośrodkami wypoczynkowymi na Podhalu, w górach opawskich oraz w Polsce centralnej. Najbardziej popularnym ośrodkiem jest hotel HYRNY w Zakopanem, który znajduje się tuż przy Krupówkach. Spółka przedstawia bardzo atrakcyjną ofertę dla członków Solidarności.

Poprawiony: wtorek, 09 czerwca 2020 09:14 Więcej…

Prezydium KK: "Solidarność" nie pozwoli przehandlować wolnych niedziel

  • PDF

Nie ma żadnych przesłanek uzasadniających zawieszenie ograniczenia handlu w niedzielę. Postulat przywrócenia niedziel handlowych, poparty m.in. przez Forum Związków Zawodowych, jest nie do przyjęcia. „Solidarność” pod żadnym pozorem nie zamierza uczestniczyć w liberalizowaniu ustawy – czytamy w stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”. To reakcja na coraz liczniejsze głosy z wnętrza Rady Dialogu Społecznego, aby z powodu pandemii handlować przez cały tydzień.

Więcej…

Sytuacja w zakładach pracy przewodnim tematem posiedzenia ZR

  • PDF

Sytuacja w zakładach pracy w dobie trwającej pandemii, stosowanie tarcz antykryzysowych w zakładach pracy oraz sytuacja pracowników w tych zakładach do główne tematy omawiane podczas posiedzenia Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego 1 czerwca w Opolu.

Poprawiony: wtorek, 09 czerwca 2020 12:07 Więcej…

POROZUMIENIA - ratowanie firm czy wykorzystanie sytuacji?

  • PDF

 

 

 

 

 

 

Zarząd Regionu NSZZ ,,Solidarność” Śląska Opolskiego od początku pandemii monitorował sytuację w zakładach pracy w województwie opolskim. Na podstawie informacji przekazywanych przez przewodniczących organizacji zakładowych NSZZ ,,Solidarność” z naszego regionu tworzyliśmy bank informacji, co znacznie ułatwiło pomoc organizacjom w tworzeniu porozumień z pracodawcami w sytuacji, kiedy inne rozwiązania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Poprawiony: poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:22 Więcej…

Licytacja dla małej Zosi

  • PDF

Mała Zosia cierpi na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Wyniszczającą chorobę może powstrzymać tylko najdroższy lek świata. Zebrano już ponad milion złotych, ale zegar wciąż tyka. Lek musi zostać poddany jak najszybciej, po 2. urodzinach na terapię będzie za późno! Do pomocy Zosi zaangażował się Region Płocki NSZZ "Solidarność". Pomóc Zosi można również bezpośrednio na stronie SIEPOMAGA.PL przelewając dowolną kwotę na konto oficjalnej zbiórki.
Poprawiony: piątek, 05 czerwca 2020 06:30 Więcej…

4 czerwca - Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

  • PDF

4 czerwca to dla powojennej Polski niezwykle ważny dzień. Tego dnia w 1989 roku przeprowadzono I turę częściowo wolnych wyborów parlamentarnych. Bezdyskusyjne zwycięstwo odniosła wtedy "Solidarność". Data pamiętnych wyborów czerwcowych przez wielu uznawana jest za symboliczny dzień upadku komunizmu w Polsce.

Poprawiony: czwartek, 04 czerwca 2020 07:06 Więcej…