NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

U lekarza podaj adres

  • PDF

Podczas wizyty u lekarza podaj adres, pod którym będziesz przebywał na zwolnieniu chorobowym. Dlaczego to takie ważne zwłaszcza w okresie wakacyjno-urlopowym?

Poprawiony: piątek, 19 sierpnia 2022 22:32 Więcej…

3000 dopłaty do węgla - są już przyjmowane wnioski

  • PDF

Już można składać wnioski o 3000 zł dodatku węglowego. Sprawdź, jak i gdzie można złożyć wniosek na dofinansowanie do węgla. Nie przegap rządowej dotacji na opał. Wzór wniosku na dodatek węglowy jest już dostępny! Poprawiony: czwartek, 18 sierpnia 2022 22:46 Więcej…

Lokale do wynajęcia

  • PDF

Region Śląsk Opolski NSZZ „Solidarność” oferuje w Kędzierzynie-Koźlu lokale na klasyczne pomieszczenia biurowe w bliskim sąsiedztwie dworca kolejowego. Pomieszczenia znajdują się na pierwszym piętrze dwupiętrowego budynku. Kontakt: 77 42 32 860. Poprawiony: czwartek, 18 sierpnia 2022 22:09 Więcej…

Czy czternasta emerytura może zaszkodzić?

  • PDF

 

Pod koniec sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę czternastej emerytury. Większość seniorów otrzyma to dodatkowe roczne świadczenie we wrześniu. Czy „czternastka” będzie traktowana jako dochód i w ten sposób pozbawi emerytów i rencistów szansy na dodatek osłonowy? Poprawiony: czwartek, 18 sierpnia 2022 22:14 Więcej…

Dlaczego Solidarność negatywnie ocenia projekt ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych

  • PDF

- Nowy projekt w zasadzie nie wprowadza oczekiwanych przez Solidarność, potrzebnych rozwiązań. Powiela te, które mamy w obecnej ustawie, a nawet można powiedzieć, że pogarsza, bo likwiduje niektóre instytucje, np. instytucję strajku solidarnościowego - przekonuje dr Anna Reda-Ciszewska, ekspert Zespołu Prawa Pracy NSZZ „Solidarność”, wyjaśniając, dlaczego Solidarność negatywnie oceniła przygotowany przez MRiPS projekt nowelizacji ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Poprawiony: wtorek, 16 sierpnia 2022 09:41 Więcej…

Inspekcja pracy skontrolowała Biedronkę. Są wyniki

  • PDF

W niedzielę Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała ponad 200 placówek sieci "Biedronka" pod kątem otwarcia ich w dzień niehandlowy. PIP podała już wyniki kontroli w sklepach. - Okazało się, że w żadnym z nich nie była prowadzona działalność handlowa - informuje Katarzyna Łażewska-Hrycko, Główny Inspektor Pracy. Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność", apeluje jednak o kontrole także w innych sieciach.

Poprawiony: piątek, 12 sierpnia 2022 08:26 Więcej…

Zapraszamy na 40. Pielgrzymkę Ludzi Pracy

  • PDF

Region Śląsk Opolski NSZZ „Solidarność” organizuje wyjazd na 40. Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę w niedzielę 18 września 2022 r. Wyjazd z Opola nastąpi o godz. 7.30 z ul. Dubois. Zapraszamy członków związku wraz z rodzinami.

Więcej…

Wielki finał 26 Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej

  • PDF

Osiem najlepszych par żeńskich i osiem najlepszych par męskich 6 i 7 sierpnia 2022 r. na stadionie sportowym „Kuźniczki” w Kędzierzynie – Koźlu wzięło udział w wielkim finale 26 Grand Prix Opolszczyzny w siatkówce plażowej. Nagrodę NSZZ „Solidarność” za grę Fair Pley i osobowość turnieju otrzymała zawodniczka z Kędzierzyna - Koźla Iwona Winkiewicz. Nagrodę wręczył zastępca przewodniczącej Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Dariusz Brzęczek, który kibicował zawodniczkom przez cały turniej.

Poprawiony: środa, 10 sierpnia 2022 08:39 Więcej…

Skończmy z łamaniem praw człowieka w łańcuchach dostaw poprzez uznanie roli związków zawodowych. Apel o podpisanie petycji!

  • PDF

Petycja ma na celu nakłonienie Unii Europejskiej do zwiększenia roli związków zawodowych w procesie obowiązku zachowania „należytej staranności” (due diligence) przez firmy oraz wsparcie pracowników i związków zawodowych poprzez wprowadzenie skutecznych środków ochrony prawnej w przypadku odmowy poszanowania ich praw. Podpisz petycję aby pomóc przekształcić projekt dyrektywy UE w skuteczny akt prawny. Więcej…