NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Apel

Koleżanki i Koledzy!
Organizacja Podzakładowa NSZZ „Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej w Opolu zwraca się do Was z prośbą o pomoc w zbieraniu podpisów sprzeciwu dotyczącego planowanej likwidacji placówek pocztowych na terenie województwa opolskiego i zastępowania ich agencjami pocztowymi obsługiwanymi przez osoby nie będące pracownikami Poczty Polskiej.

Więcej…

Polityka wasza - bieda nasza

Komunikat Nr 1


Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego informuje, że w dniu 25.05.2011 r. od godz. 14.00 - 15.00 odbędzie się pikieta przed Opolskim Urzędem Wojewódzkim w Opolu, ul. Piastowska 14.
Będziemy domagać się:

  • podniesienia Polakom płacy minimalnej do poziomu co najmniej 50% przeciętnego wynagrodzenia,
  • obniżenia przez rząd akcyzy na paliwo,
  • zwiększenia środków na walkę z bezrobociem,
  • zwiększenia liczby osób uprawnionych do korzystania z opieki społecznej,
  • wyższych świadczeń z pomocy społecznej.

 

Więcej…

30- lecie Solidarności

NSZZ „Solidarność" Rolników obchodzi dziś (12 maja) 30-lecie istnienia. Jej powstanie wiąże się z wydarzeniami we wsi Zbrosza Duża w 1978 r. Władze odmówiły wówczas zezwolenia na budowę świątyni, więc chłopi powołali Komitet Samoobrony Chłopskiej Ziemi Grójeckiej.

Poprawiony: poniedziałek, 04 lipca 2011 09:22 Więcej…

Komunikat z posiedzenia ZR

W Brzegu 9 maja odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego. W posiedzeniu uczestniczył z-ca przewodniczącego Komisji Krajowe „S" Tadeusz Majchrowicz.

Więcej…

Przywrócenie do pracy Wachowskiego


Kilkudziesięciu związkowców z regionu Śląska Opolskiego, a także Sekcji Krajowej Spożywców przyjechało 9 maja do Skarbimierza by zamanifestować swoje poparcie dla zwolnionego kolegi Tomasza Wachowskiego.  Zabrali ze sobą flagi i transparenty a także gwizdki, wuwuzele i bębny.
Po posiedzeniu Zarządu Regionu, które odbyło się w Brzegu pikietujących wsparli członkowie ZR, RKR.

Więcej…

9 maja pikieta w Skarbimierzu

9 maja (poniedziałek) przed wejściem do Cadbury/KRAFT w Skarbimierzu odbędzie się pikieta w obronie bezprawnie zwolnionego przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność" Tomasza Wachowskiego. Początek pikiety o godz. 13.15.
Wcześniej na wyjazdowym posiedzeniu w Brzegu obradować będzie Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego.

Rusza akcja zbierania podpisów

Jeżeli pracodawca nie jest w stanie zapłacić solidnie pracującemu pracownikowi za cały miesiąc wynagrodzenia w wysokości płacy minimalnej, albo trochę większego, to nie powinien w ogóle się za działalność gospodarczą zabierać.

Opolska Solidarność w Rzymie

Kilka tysięcy członków NSZZ  „Solidarność" uczestniczyło w beatyfikacji Jana Pawła II 1 maja w Rzymie. W grupie tej byli też związkowcy z naszego regionu.

Klub SIP

Klub Społecznego Inspektora Pracy

Przy Zarządzie Regionu NSZZ "Solidarność" Śląska Opolskiego

pod patronatem Okręgowego Inspektora Pracy

 

Więcej…

Strona 388 z 388