NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

VIII Turniej Szachowy

  • PDF

3 września w siedzibie Oddziału ZR w Kędzierzynie – Koźlu odbędzie się Turniej Szachowy z okazji 31. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godz. 10:00. Zapisy w tym samym dniu od godz. 9:00 do 9:45.

Dla zwycięzców organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe i pieniężne

Szczegółowych informacji na temat turnieju udziela Mariusz Pilichowski – tel. kom. 692 783 754.

Poprawiony: środa, 17 sierpnia 2011 07:31 Więcej…

Zaproszenie

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego serdecznie zaprasza Przewodniczących organizacji związkowych wraz z pocztami sztandarowymi, wszystkich członków i sympatyków „S” na uroczystości związane z upamiętnieniem XXXI – rocznicy powstanie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, które odbędą się 31 sierpnia (środa) w Opolu.

 

Program uroczystości:

godz. 1815 – zbiórka pocztów sztandarowych na placu przy katedrze opolskiej

godz. 1830 – uroczysta Msza św. w intencji członków NSZZ „Solidarność”

po Mszy św. złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy symbolicznym grobie ks. Jerzego Popiełuszko oraz przy grobie ks. prałata Stefana Baldego.

 

 

XXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

  • PDF

Zarząd Regionu organizuje wyjazd na XXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę w niedzielę 18 września. Z Opola autokary wyjadą o godz. 7:30 z placu przy sklepie Biedronka na ul. 1-go Maja. Odpłatność za przejazd od osoby wynosi 20 zł. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje sekretariat ZR do 9 września.

Wyjazdy z terenu organizują właściwe Oddziały ZR.

 

Poprawiony: czwartek, 28 lipca 2011 10:26 Więcej…

Zmiana dyżurów radcy prawnego w Opolu

Informujemy, że w dniach od 29 lipca do 18 sierpnia włącznie radca prawny Bronisława Nabzdyk – Kaczmarek przebywać będzie na urlopie.

Komunikat

Informujemy, że w związku z okresem urlopowym w sierpniu nie odbędzie się posiedzenie Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

Zawody wędkarskie

W dniu 16 lipca na akwenie polskiego Związku Wędkarskiego w Rozwadzy przeprowadzono VII zawody wędkarskie o puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ ,Solidarność’’ Śl. Opolskiego.

W zawodach tych jak co roku biorą udział wędkarze zrzeszeni w NSZZ ,S’’ z terenu Opolszczyzny. W tym roku w zawodach wzięło udział zawodnicy reprezentujący następujące drużyny :Komisja NSZZ ,,S’’ w PRP ZK-Rem, MOZ NSZZ ,,Solidarność’’ w AMP oddział w Zdzieszowicach , Komisja NSZZ ,,S’’ w ZARMEN Sp. z o.o. i Neapco Europe Sp. z o.o. w Praszce. Zawody przeprowadzono zgodnie z przepisami PZW , łowienie na wyznaczonych stanowiskach rozpoczęto o godzinie 8.00. a zakończono o g.12.00. i chwilę później przystąpiono do ważenia ryb. Po zawodach zaproszono uczestników na grilla , gdzie była możliwość pochwalenia się sprzętem oraz wymiana doświadczeń wędkarskich. Uczestnicy łowili głównie płoć, leszcze, ukleje i wzdregi.

Więcej…

Jubileusz Piotra Uciechowskiego

We wrześniu jubileusz 30-lecia startu w maratonach obchodzić będzie Piotr Uciechowski, członek NSZZ „Solidarność” w Opolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych w Opolu ( kierownik pociągu). Mając 18 lat wystartował po raz pierwszy w 3.Maratonie Pokoju w Warszawie (starterem był legendarny Tomasz Hopfer, dziennikarz TV, który rozkręcił bieganie i maratony w Polsce). Wtedy w stawce 2204 zawodników zająłem dobre 224.miejsce (z czasem 3;08,52 godz.)

30 kwietnia 2011 przebiegł swój 49. klasyczny Maraton (42,195 km ) w Jelczu Laskowicach k. Wrocławia odnosząc 3. w karierze zwycięstwo (pierwsze na krajowym "podwórku"), 2 wcześniejsze miały miejsce w zawodach zagranicznych: w 1996 r. w Kuopio (FIN) gdzie ustanowił swój "kosmiczny" na tym dystansie rekord życiowy - 2;27,18 godz. i w 2002 r. w stolicy Islandii - Reykjaviku. W 1998 r. na dystansie maratońskim Piotr Uciechowski odniósł swój największy w wyczynowym bieganiu sukces, którym było 6.miejsce w 68.Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

Więcej…

Całodobowo przy grobie bł. ks. Jerzego

W Warszawie są tylko dwa miejsca tego typu - grób Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego i grób ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu, przy kościele św. Stanisława Kostki. Przy tym pierwszym stoją młodzi żołnierze, którzy dzieje grobu i prochów tam złożonych znają z książek do historii. Przy mogile Kapłana czuwają głównie ludzie starsi. Oni znali osobiście ks. Jerzego. On dla nich był kimś bliskim i wyjątkowym. I teraz swoją służbą spłacają dług, dziękują za dobro, jakie otrzymali. Są to członkowie Kościelnej Służby Porządkowej oraz członkowie NSZZ „Solidarność". W lipcu straż przy grobie pełnili przedstawiciele naszego regionu: Marek Stelmach - skarbnik ZR i Marian Tomczyszyn - przewodniczący Rady Oddziału ZR w Nysie.

Poprawiony: sobota, 16 lipca 2011 20:18 Więcej…

Roman Jaeger nie żyje

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 7 lipca 2011 r. zginął tragicznie w wieku 52 lat

Ś.P. ROMAN JAEGER
Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność"
przy ZKREM w Zdzieszowicach

Delegat na WZDR, członek Związku od 1989 r.
Wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia
RODZINIE
składa Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność" Śląska Opolskiego


Pogrzeb odbędzie się w czwartek 14 lipca w Leśnicy o godz. 11.00.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele pw. Świętej Trójcy.