NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Coraz lepsze notowania "Solidarności"

  • PDF

Już 38 proc. respondentów (wzrost o 3 proc.) pozytywnie ocenia działania „Solidarności” – pokazują najnowsze badania CBOS – „Ocena wybranych instytucji publicznych”. Również o 3 proc. zmniejszyła się liczba ocen negatywnych. Od początku roku notowania „S” wzrosły o 16 proc.

 

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 10:18 Więcej…

Eugeniusz Mróz Honorowym Obywatelem Wadowic

  • PDF

O modlitwę w intencji kanonizacji Jana Pawła II zaapelował 18 maja  na wadowickim rynku kardynał Stanisław Dziwisz w homilii podczas mszy św. odprawionej w ramach obchodów 92. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. W trakcie nabożeństwa odczytano dekret o ustanowieniu papieża Polaka patronem Wadowic. Bezpośrednio po mszy św.   tytuł Honorowego Obywatela Wadowic odebrał  Eugeniusz Mróz, przyjaciel i szkolny kolega Karola Wojtyły.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 10:21 Więcej…

Zaproszenie

  • PDF

Takiej okazji nie można przegapić. W 30. rocznicę wielkich manifestacji ulicznych  we Wrocławiu wystąpi znakomity zespół Scorpions. Największe sukcesy tej heavy metalowej supergrupy związane są z dekadą lat 80. Wtedy to , także w Polsce znane były takie przeboje jak Still Loving You, Bad Boys Runnning Wild i Rock You Like a Hurricane. Jednak ich największym przebojem jest ballada Wind of Change  - utwór mówiący o przemianach w krajach bloku komunistycznego do jakich doszło po 1989 roku. Ponadto wystąpią jeszcze BIG CYC, Maciej Maleńczuk & Psychodancing.

 

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2012 12:18 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Wyrazy głębokiego współczucia

EWIE WRÓBEL

członkowie NSZZ „Solidarność” w PSSE w Brzegu

z powodu śmierci

TEŚCIA

składają koleżanki i koledzy

z MOZ NSZZ „Solidarność”

w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu

Poprawiony: poniedziałek, 21 maja 2012 07:54

Pierwsze projektowe spotkanie

  • PDF

14 maja w nowej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zapoczątkowano cykl spotkań. W poniedziałkowy poranek rozpoczęło się pierwsze z dwunastu spotkań informacyjnych dotyczących CSR na Opolszczyźnie, realizowanych w ramach projektu „Bezpieczny, elastyczny, społecznie odpowiedzialny opolski rynek pracy”. Przybyłych do biblioteki gości powitała przewodnicząca Zarządu Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność”,  pani Cecylia Gonet. Przy okazji swojego wystąpienia pani przewodnicząca przedstawiła również idee i cele projektu realizowanego w partnerstwie z CTC Polska Sp. z o.o.

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2012 08:50 Więcej…

Pikieta pod pałacem prezydenckim

  • PDF

Drogie Koleżanki i Koledzy!

Nasze działania prowadzone od grudnia 2011 roku, w tym akcja referendalna poparta ponad dwoma milionami podpisów, liczne protesty oraz nasze własne inicjatywy legislacyjne były możliwe dzięki Waszej ciężkiej pracy i zdeterminowanej postawie. Z całego serca Wam za to dziękuję.

Pokazaliśmy, że „Solidarność” nie mówi: nie bo nie, ale merytorycznie argumentuje swoje stanowiska i składa własne propozycje. Jestem przekonany, że przepisy dotyczące prewencji wypadkowej, świadczenia dla matek, choć niewystarczające są wynikiem naszych działań. I nie odpuścimy, aby tych „uzysków” było jak najwięcej.

Najbliższa pikieta przed Pałacem Prezydenckim ma pokazać naszą determinację w walce o uchylenie ustawy wydłużającej i zrównującej wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Chociaż wiele wskazuje na to, że Senat uchwali, a Prezydent podpisze tę pseudoreformę, chcemy aby ta chora ustawa trafiła do kosza. Jeśli nie w tej, to w następnej kadencji parlamentu.

Dlatego jeszcze raz chcę Was prosić o mobilizację. W tym dniu chcemy wypełnić szczelnie Krakowskie Przedmieście i pokazać Prezydentowi i politykom, że nie odpuścimy. Na dzień dzisiejszy to ostatnia tak duża pikieta w trakcie prac legislacyjnych ustawy wydłużającej wiek emerytalny, po której przejdziemy do kampanii przeciwko umowom śmieciowym. Dlatego musi być ona pokazem siły, wyrażonej liczbą i merytoryczną jakością naszych argumentów.

Na ten dzień zaprosimy wszystkie inne środowiska, sprzeciwiające się działaniom rządu. Nie może tam zabraknąć „Solidarności”.

 

Ze związkowym pozdrowieniem

Piotr Duda

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 11:01

Z Solidarnością po biegowych trasach

  • PDF

Po solidnych przygotowaniach jesienno-zimowych, gdzie przebiegłem i przepłynąłem ponad 1300 km, nastał czas uczestnictwa w imprezach biegowych na terenie kraju. Moim pierwszym startem był Półmaraton Ślężański w Sobótce 24 marca. Przy pięknej słonecznej pogodzie, wśród 3000 uczestników byłem również ja. Jechałem tam z wielką nadzieją, że będzie to mój udany start sezonu, i też tak było. Ustanowiłem tam swój rekord życiowy w półmaratonie który dziś wynosi 01:35:19.

 

Poprawiony: środa, 16 maja 2012 06:45 Więcej…

PILNE!!! Komunikat Nr 3

  • PDF

KOMUNIKAT Nr 3/2012

ws. Manifestacji w Warszawie dniu 24 maja 2012 r. pod Pałacem Prezydenckim.

 

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego informuje, że w dniu 24.05.2012 r.  od godz. 15.00 - 18.00 odbędzie się Manifestacja na Krakowskim Przedmieściu z apelem, aby Prezydent Bronisław Komorowski nie podpisywał ustawy zmuszającej Polaków do pracy aż do śmierci.

Początek manifestacji w dniu 24.05.2012 r. godz. 15.00

Zakończenie o godz. 18.00 w dniu 24.05.2012 r.

Z terenu Opola i okolic uczestników wyjazdu proszę zgłaszać do Zarządu Regionu do dnia 21.05. 2012 r. do godz. 14.00,  tel. 77 42 32 860

Koordynatorem regionalnym wyjazdu  jest Grzegorz Adamczyk,

Kontakt: 77 42 32 865 lub kom. 606 394 272.

W OZR wyjazd na Manifestację koordynują Przewodniczący Oddziałów Zarządu Regionu.

Nie może nas zabraknąć w tym dniu pod Pałacem Prezydenckim, dlatego pomimo zmęczenia, proszę o mobilizację i dyscyplinę.

Pozdrawiam

Grzegorz Adamczyk

Z-ca Przewodniczącej

ZR NSZZ „Solidarność”

Śląska Opolskiego

Poprawiony: środa, 23 maja 2012 11:01

W hołdzie gen. Stanisławowi Sosabowskiemu

  • PDF

9 maja Senat RP jednogłośnie przyjął ustawę okolicznościową, przygotowana przez Komisje Obrony Narodowej, w sprawie uczczenia 120. rocznicy urodzin generała Stanisława Franciszka Sosabowskiego i ustanowienia września 2012 roku miesiącem Jego pamięci. Uchwałę Wysoka Izba przyjęła m.in. w obecności: por. Stanisława Kowalczyka-Kowalewskiego i Józefa Wojdyły – żołnierzy Samodzielnej Brygady Spadochronowej, Heleny Rajczuk córki Leona Skrzyniarza -  jednego z żołnierzy gen. S.Sosabowskiego, przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także ambasadora Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz przedstawiciela ambasady Królestwa Niderlandów.

Wspólne sprawozdanie w imieniu Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Obrony Narodowej przedstawiła senator Władysław Oryl.  Senator Oryl poinformował, że projekt okolicznościowej uchwały Senatu Komisja Obrony Narodowej przygotowała z inspiracji osób, które skierowały do Senatu apel o oddanie hołdu temu wybitnemu i zasłużonemu Polakowi, apel o jego uczczenie. Komisja postanowiła przyłączyć się do starań podejmowanych przez środowiska jego podkomendnych, ich rodzin i osób dokumentujących jego dokonania, działających na rzecz zapewnienia generałowi godnego miejsca w historii. Senator sprawozdawca szczególnie podziękował pani Helenie Rajczuk i pani Joannie Pieciukiewicz za szczególną aktywność i pomoc w inicjatywie i opracowaniu tej uchwały. Jednocześnie podkreślił, że instytucjonalnie prace nad uchwałą na różnych etapach były wspierane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego, „Solidarność” Śląska Opolskiego oraz oczywiście wszystkich pracowników Kancelarii Senatu.

Poprawiony: czwartek, 17 maja 2012 08:55 Więcej…