NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

60. rocznica aresztowania kardynała

  • PDF

Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński został aresztowany 60 lat temu, 25 września 1953 roku. Władze szykowały się do tego co najmniej od półtora roku, jednak wykonanie planu odroczyła najpierw nominacja kardynalska dla Stefana Wyszyńskiego, a później śmierć Stalina i związane z nią walki polityczne na Kremlu.

 

Poprawiony: środa, 25 września 2013 07:35 Więcej…

Rusza akcja zbierania podpisów

  • PDF

Koleżanki i Koledzy! Manifestacja pokazała nie tylko naszą siłę i determinację, ale również – a może przede wszystkim – ogromne poparcie i zaufanie społeczeństwa, które oczekuje zmian. To pokazuje, że „Solidarność” i pozostałe związki zawodowe są dzisiaj jedyną realną siłą zdolną do przeciwstawienia się złej polityce prowadzonej w Warszawie na ulicy Wiejskiej. To duże zobowiązanie. Nie wolno nam go zawieść.

Więcej

Poprawiony: środa, 25 września 2013 06:24

31 Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy

  • PDF

W niedzielę 15 września odbyła się  31. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy. Na placu jasnogórskim powiewało setki transparentów z logo „Solidarności”. W pielgrzymce uczestniczyło ok. 20 tys. pielgrzymów, a wśród nich związkowcy z Regionu Śląska Opolskiego NSZZ „Solidarność”.

Poprawiony: środa, 18 września 2013 09:38 Więcej…

200 tysięczna manifestacja w Warszawie

  • PDF

Demonstracja trzech central związkowych – „S”, OPZZ i Forum – okazała się największą od 1989 roku manifestacją w Polsce. 14 września do stolicy przyjechało ok. 200 tys. osób, by wykrzyczeć: mamy dość antypracowniczej polityki tego rządu. W tej grupie było 1182 członków i sympatyków NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego, którzy do stolicy pojechali 25. autokarami (przy. red.)

Poprawiony: środa, 18 września 2013 12:25 Więcej…

Zachęcamy do posłuchania!

  • PDF

W poniedziałek 9 września gościem porannej audycji „W cztery oczy” Radia Opole o godz. 8.05  będzie Grzegorz Adamczyk – z-ca przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego. G.Adamczyk wyjaśni słuchaczom powody naszego protestu w dniach od 11 do 14 września w Warszawie.

Nie utrudniajcie pracownikom udziału w protestach

  • PDF

- Apeluję, żeby nie utrudniali Państwo swoim pracownikom wzięcia udziału w protestach – pisze w swoim liście otwartym do polskich pracodawców szef „Solidarności” Piotr Duda.

więcej informacji i treść apelu jest tutaj

Poprawiony: czwartek, 05 września 2013 07:27 Więcej…

Jubileuszowy turniej szachowy

  • PDF

1 września już po raz dziesiąty w Oddziale NSZZ „S” Śląska Opolskiego  w Kędzierzynie – Koźlu spotkali się miłośnicy szachów z Opolszczyzny. Turniej wygrał Krzysztof Banasia z Prudnika a w kategorii członkowie związku i ich rodziny najlepszym okazał się Damian Malinowski, syn członka „S” z Kędzierzyna - Koźla.

Poprawiony: środa, 04 września 2013 12:04 Więcej…

Dość lekceważenia społeczeństwa

  • PDF

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Niezależnej Gazety Obywatelskiej w Opolu, gdzie o przyczynach wrześniowego  protestu związkowców wypowiadają się między innymi: Grzegorz Adamczyk - z-ca przewodniczącego ZR oraz Janusz Śniadek - poseł PiS, Były Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" .

 

Poprawiony: środa, 04 września 2013 07:35 Więcej…

O Solidarności wiedzą dużo

  • PDF

W poniedziałek 2 września podczas inauguracji roku szkolnego w III Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej – Curie  w Opolu odbyło się uroczyste wręczenie nagród specjalnych laureatom ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności – Dwie dekady historii”.

 

Poprawiony: wtorek, 03 września 2013 11:43 Więcej…