NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Spotkanie informacyjne w Brzegu

  • PDF

W dniu 4 września 2012 r. odbyło się ostatnie spotkanie informacyjne w ramach projektu „Bezpieczny, elastyczny, społecznie odpowiedzialny opolski rynek pracy”. Tym razem pracodawców, pracowników i związkowców gościliśmy w Brzegu. W spotkaniu wziął również udział Starosta Brzeski Maciej Stefański.

Poprawiony: poniedziałek, 10 września 2012 07:55

Turniej szachowy z okazji 32. rocznicy NSZZ Solidarność

  • PDF

Turniej szachowy z okazji 32. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, rozegrany 1 września w Oddziale ZR w Kędzierzynie – Koźlu,  wygrał Roman Pietroczuk - zawodnik z Kędzierzyna Koźla. Drugie miejsce zajął Damian Malinowski z Kędzierzyna –Koźla. Trzecie miejsce Jacek Żurek z Radziejowa. Kolejne miejsca zajęli: czwarte Grzegorz Pawlak ze Zdzieszowic, piąte Krzysztof Kalmuk z Kędzierzyna –Koźla, szóste Włodzimierz Jach z Żor.

W turnieju wzięło udział 30 zawodników z Kędzierzyna – Koźla, Zdzieszowic, Krapkowic, Raciborza, Radziejowa i Żor. Rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim. Jedna partia 15 minut dla zawodnika. Rozgrywki szachowe zorganizowali:  Kędzierzyński Oddział Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność Śląska Opolskiego z pomocą Kędzierzyńskiego Klubu Szachowego „Szach”.

Poprawiony: środa, 05 września 2012 11:17 Więcej…

32. rocznica powstania NSZZ Solidarność

  • PDF

Dziś o godz. 1000 działacze NSZZ „Solidarność”, weterani Związku, Marszałek Województwa Opolskiego Józef Sebesta z przedstawicielami władz samorządowych, przedstawiciele wojewódzkich służb mundurowych, organizacji społecznych i mieszkańcy Opola złożyli kwiaty i zapalili znicze na Skwerze Solidarności, pod pomnikiem Trzech Krzyży na placu przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła oraz na grobie ś.p. Prałata Kazimierza Bochenka.

 

Poprawiony: piątek, 31 sierpnia 2012 09:22 Więcej…

32. rocznica Sierpnia 1980

  • PDF

W  dniu 31 sierpnia 2012 r. w Opolu odbędą się uroczystości z okazji 32. rocznicy Sierpnia 1980 i powstania NSZZ „Solidarność”.  Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego zaprasza i zachęca  do udziału w uroczystościach.

Program obchodów w Opolu:

godz. 10.00 – złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy na Skwerze Solidarności oraz pod pomnikiem Trzech Krzyży przy kościele pw. św. apostołów Piotra i Pawła

godz. 18.30 – Msza św. w intencji członków NSZZ „Solidarność” w katedrze opolskiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. złożenie kwiatów pod pomnikiem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki na  i na grobie ś.p. prałata Stefana Bladego.

Pogrzeb ś.p.Zenona Zająca

  • PDF

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że dniu 22 sierpnia 2012 r. w wieku 53 lat zginął tragicznie

ś.p. ZENON ZAJĄC

Z-ca przewodniczącego ZOZ NSZZ „Solidarność” przy Domu Pomocy Społecznej w Klisinie z/s w Boboluszkach

Pogrzeb ś.p. Zenona Zająca odbędzie się w poniedziałek 27 sierpnia 2012 r.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele parafialnym p.w. Narodzenia N.M.P. w Głubczycach o godz. 1400. Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie zmarłego na cmentarz komunalny w Głubczycach.

Poprawiony: piątek, 24 sierpnia 2012 12:51

Przewodniczący KK zaprasza na Jasną Górę

  • PDF

Do członków i sympatyków NSZZ „Solidarność”

Do wszystkich Ludzi Pracy w Polsce

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” nie jest ani lewicowy, ani prawicowy – jest chrześcijański. Swój pogląd na sprawy pracownicze, relacje z pracodawcami i państwem wywodzi wprost ze Społecznej Nauki Kościoła. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że każde ważniejsze spotkanie członków „Solidarności” zaczyna się od modlitwy. Od 30 lat takim modlitewnym spotkaniem jest Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy.

Poprawiony: czwartek, 23 sierpnia 2012 11:57 Więcej…

Kondolencje

  • PDF

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,

że dniu 22 sierpnia 2012 r. w wieku 53 lat zginął tragicznie

ś.p. ZENON ZAJĄC

Z-ca przewodniczącego ZOZ NSZZ „Solidarność”

przy Domu Pomocy Społecznej w Klisinie z/s w Boboluszkach

Wyrazy szczerego  współczucia

RODZINIE

składają: Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

oraz koleżanki i koledzy z ZOZ NSZZ „Solidarność” przy DPS w Klisinie

Poprawiony: czwartek, 23 sierpnia 2012 10:23

Lipcowe i sierpniowe spotkania informacyjne

  • PDF

Spotkanie w Strzelcach Opolskich

Kolejne, siódme już spotkanie informacyjne w ramach projektu: „Bezpieczny, elastyczny, społecznie odpowiedzialny opolski rynek pracy” odbyło się w Oleśnie 12 lipca 2012 r.

Natomiast 17 lipca 2012 r. związkowcy oraz przedstawiciele przedsiębiorców przybyli na spotkanie informacyjne w ramach wymienionego wyżej projektu do Prudnickiego Ośrodka Kultury. W spotkaniu tym brał również udział Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

Dziewiąte spotkanie dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu odbyło się 13 sierpnia 2012 r. W spotkaniu wzięli udział związkowcy oraz przedstawiciele przedsiębiorców z powiatu namysłowskiego.

Spotkanie dziesiąte realizowanego projektu przez NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego odbyło się 21 sierpnia 2012 r. w Strzelcach Opolskich. W spotkaniu brał również udział Starosta Strzelecki Józef Swaczyna.

Poprawiony: środa, 22 sierpnia 2012 13:39

Zaproszenie na Turniej Szachowy

  • PDF

W imieniu organizatorów: Oddziału Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w Kędzierzynie - Koźlu i Kędzierzyńskiego Klubu Szachowego „Szach” Kędzierzyn - Koźle serdecznie zapraszam członków związku NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego, rodziny związkowców oraz mieszkańców z województwa opolskiego grających w szachy, na otwarty turniej szachowy zorganizowany dla upamiętnienia    Rocznicy Powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Turniej ten odbędzie się 1 września 2012 r. (sobota) w budynku Oddziału Zarządu Regionu w Kędzierzynie – Koźlu przy ul. Grunwaldzkiej 3. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10:00. Zapisy do turnieju w tym samym dniu od godz. 09:00 do 09:45.

Organizatorzy przewidują nagrody pieniężne i rzeczowe.

W imieniu organizatorów:

Przewodniczący Rady Oddziału ZR w Kędzierzynie – Koźlu

Mariusz Pilichowski

Kontakt: Tel. kom. 692783754