NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Zmiana siedziby OIP w Opolu

  • PDF

Informujemy, że począwszy od 1 października 2012 r.  adres siedziby Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu ulegnie zmianie. Nowa siedziba Inspektoratu będzie się mieścić w Opolu przy ul. Oleskiej 121, Pawilon C (kod pocztowy: 45-231).

Poprawiony: czwartek, 20 września 2012 10:22 Więcej…

Zapraszamy na projekcję filmu "Honor Generała" w MBP Opole

  • PDF

Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu Delegatura w Opolu, Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego Grota w Opolu i Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu serdecznie zapraszają z okazji 120. rocznicy urodzin gen. Stanisława Sosabowskiego na projekcję filmu „Honor Generała” w dniu 21 września 2012 r., o godz. 17.00 w Sali Konferencyjnej MBP przy ul. Minorytów 4. Wprowadzenie: dr Andrzej Koziar z OBEP IPN Wrocław Delegatura w Opolu.

Poprawiony: czwartek, 20 września 2012 08:19 Więcej…

1600 zł w 2013 roku

  • PDF

Od 1 stycznia 2013 r. minimalne wynagrodzenie za prace wzrośnie do 1600 zł ( z obecnego 1500 zł). Tak wynika z ogłoszonego 17 września 2012 r. rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2012 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2013 r. (Dz.U. poz. 1026).

Poprawiony: czwartek, 20 września 2012 06:52 Więcej…

Ogólnopolski Marsz - "Obudź się Polsko"

  • PDF

W dniu 29 wrześnie 2012 roku, wśród wielu organizacji społecznych i politycznych, protestować będą również członkowie i sympatycy NSZZ "Solidarność".  W tym marszu pójdziemy pod hasłami: wolność dla mediów i zgromadzeń, płaca minimalna, "STOP 67", stabilne zatrudnienie, "STOP dla umów śmieciowych". Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego organizuje wyjazd do Warszawy dla członków związku z naszego regionu.

Koordynatorem wyjazdu z ramienia Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego  jest Grzegorz Adamczyk – z-ca przew. ZR tel. 606 394 272, 77 4232860

Wyjazd uczestników z Opola i okolic nastąpi w dniu 29 września (sobota)o godz. 04.30 z placu za sklepem „Biedronka” przy ulicy 1-go Maja.

Zapisy dla członków związku z Opola i okolic przyjmuje sekretariat ZR do 24 września.

W Oddziałach ZR godzinę wyjazdu ustalają Przewodniczący Rady Oddziału.

 

Poprawiony: czwartek, 20 września 2012 06:52 Więcej…

Posiedzenie prezydium WKDS

  • PDF

17 września w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim obradowało prezydium Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Z ramienia Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w posiedzeniu uczestniczyła przewodnicząca ZR – Cecylia Gonet. Podczas spotkania pod przewodnictwem wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego ustalono plany prac WKDS poświęconych problemom rynku pracy w woj. opolskim. Planowana jest debata na temat patologii w zatrudnieniu - w tym wynagradzaniu pracowników i konfliktom pojawiającym się na tym tle. Wojewoda podkreślił konieczność wydobywania na światło dzienne takich nagannych zachowań i zaangażowania w tej sprawie mediów.

 

Poprawiony: środa, 19 września 2012 07:27 Więcej…

Jubileuszowa 30. Pielgrzymka Ludzi Pracy

  • PDF

Od 30 lat trzecia niedziela września to dla ludzi „Solidarności” dzień skupienia i modlitwy na Jasnej Górze. Zapoczątkowana przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę Pielgrzymka Ludzi Pracy co roku gromadzi w duchowej stolicy Polski tysiące członków i sympatyków „Solidarności”.
Punktem kulminacyjnym tegorocznej, Jubileuszowej 30. Pielgrzymki Ludzi Pracy była uroczysta Msza św., rozpoczęta o godz. 11.00 na Szczycie jasnogórskim. Eucharystii przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz, kardynał senior z Wrocławia, homilię wygłosił bp Antoni Dydycz, biskup drohiczyński, a koncelebrował bp Kazimierz Ryczan, biskup kielecki, Krajowy Duszpasterz Ludzi Pracy. W Pielgrzymce Ludzi Pracy uczestniczyło ok. 30 tys. osób ( w tym liczna grupa związkowców z Regionu Śląska Opolskiego – przyp. red.). Jak co roku  na jasnogórskiej pielgrzymce obecna jest Marianna Popiełuszko, matka bł. ks. Jerzego, inicjatora Pielgrzymek Ludzi Pracy na Jasną Górę.

Poprawiony: poniedziałek, 17 września 2012 08:37 Więcej…

Konkurs SPO

  • PDF

Tylko do końca września 2012 r.  organy samorządowe mogą zgłaszać kandydatury do konkursu „Samorząd Przyjazny Oświacie”.  Celem Konkursu jest ustalenie stałych, partnerskich zasad współdziałania z organami prowadzącymi, przegląd (i aktualizacja) dokumentów regulujących zasady współpracy, prezentacja wysiłku samorządów  w realizacji zadań edukacyjnych.

Poprawiony: czwartek, 13 września 2012 07:17 Więcej…

Zaproszenie

  • PDF

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego zaprasza do udziału w XXX Jubileuszowej Pielgrzymce Ludzi Pracy na Jasną Górę w dniu 16 września (niedziela). Tegoroczna pielgrzymka przebiegnie pod hasłem: „Jasnogórska Matko, naucz nas kochać Kościół, który jest naszym domem”.

Wyjazd z Opola nastąpi o godz. 7.30 z placu za sklepem „Biedronka” przy ul. 1-go Maja. Wyjazdy z terenu organizują właściwe Oddziały ZR. Koszt przejazdu 1 osoby – 20 zł.

Poprawiony: czwartek, 13 września 2012 10:34 Więcej…

Życzenia dla energetyków

  • PDF

Z okazji Dnia Energetyka wszystkim Pracownikom sektora energetycznego
w imieniu Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego przekazuję
życzenia zdrowia, zadowolenia z pracy,  sukcesów w życiu rodzinnym i zawodowym
oraz pozytywnej energii na co dzień.

Przewodnicząca ZR

Cecylia Gonet